PDA

Zobacz pełną wersję : koniec z rejestracją?????????



Mike
08-12-2012, 15:14
Wlasnie przed chwila sie dowiedzialem od znajomego ze nie trzeba juz rejestrowac zwierzat tylko kupuje sie JUZ zarejestrowane...... Nic o tym nie slyszalem... i z tego co wiem tak nie jest... ale moze sie myle? Czy wy moze cos o tym wiecie???? Wole sie upewnic...

Fryta
08-12-2012, 16:36
Częściowo masz rację. Można (a nawet powinno się) kupować już zarejestrowane zwierzęta. Przy sprzedaży sprzedawca powinien przekazać kupujacemu kopię dokumentu rejestracyjnego z odpowiednio wypełnioną 2 stroną dokumentu. Mimo to nie zwalnia to kupującego od obowiązku rejestracyjnego. Kupujesz przecież zwierzę zarejestrowane ale na innego właściciela. Teraz musisz je niejako "przerejestrować" na siebie. Wypełniasz wniosek rejestracyjny, kopię otrzymanego wcześniej dokumentu rejestracyjnego poprzedniego właściciela dołaczasz do wniosku jako załacznik, składasz to w Starostwie Powiatowym, płacisz za znaczki skarbowe i ... gotowe. Czekasz na SWÓJ dokument rejestracyjny (na Twoje nazwisko).

Mike
09-12-2012, 05:16
No własnie tez tak myslalem... Ale dowiedzialem sie ze sie kupuje juz zarejestrowane zwierzeta i nie trzeba chodzic potem i ich rejestrowac czy cos. Poprostu kupujesz zarejestrowanego zwierzaka i o nic juz sie nie musisz martwic, nie musisz po zadnych urzedach latac... Tak mi ten ktos powiedzial. I wlasnie nie wiem... bo chyba az tak pieknie nie jest...

dr Robert
09-12-2012, 05:33
Ustawa mówi jednoznacznie. Musisz zarejestrować na siebie zwierzaka w ciągu 2 tygodni.

42d3e78f26a4b20d412==