PDA

Zobacz pełną wersję : Kajman ????



constrictor
16-12-2012, 07:10
Czy w polsce można legalnie kupić kajmana?????
Wczoraj w sklepie ZOOlogicznym w M1 (Kraków) widziałem kajmana cena 700 zł. Niestety nie mogłem się dowiedzieć co to za gatunek, prawdopodobnie okularowy...
To straszne że takie zwierzęta trafiają do supermarketów:(:(:(:(:(:(:( pewnie za pare lat ktoś go z Wisły wyłowi ...



Pozdrawiam Camil

MataManX
16-12-2012, 07:14
jeśli na niego są papiery to jest to jaknajbardziej legalne lecz cholernie nieodpowiedzialne więc odradzam

koleś
16-12-2012, 08:12
a dlaczego uwarzasz że to nie odpowiednie??

MataManX
16-12-2012, 08:35
a uważasz że jesteś w stanie zapewnić warunki dla dorosłego kajmana, aligatora czy krokodyla ?? takie zwierzeta często lądują jako zabawki a jak wyrastają kończą w wiśle albo w ogrodzie zoologicznym a i tak tam nie znajdą bardzo dobrych warunków

koleś
16-12-2012, 09:18
w śląskim ZOO mają idealne warunki zapewnione przez pana Marka, są ruchliwe, nie mają chorób i mają dość duże pomieszczenie o odpowiedziej temperaturze i oświetleniu.
masz racje, ja nie mogę im zapewnić odpowiednich warunków, lecz znajdą się nadziani ludzie którzy im takie zapewnią... Znam przypadek kolesia który wykupił całą kilku hektarową łąkę żeby zrobić wybieg dla psa (w Angli może to nie być nic niezwykłego ale był to polak)

MataManX
16-12-2012, 11:24
śląskie zoo jest wyjątkiem w polsce spójrz np na wrocławskie które jest obrazem nędzy i rozpaczy a taki nadziany człowiek który by chciał sobie aligatorka lub krokodyla kupić niech najpierw się zastanowi bo mimo wszystko dla dorosłego zwierzęcia mało kto jest w stanie oddać pokój aby mialo gdzie się ruszyć

MataManX
16-12-2012, 11:29
a co do takich co twierdzą że mogą mu zapewnić warunki to kilka mies temu był tu taki co zawzięcie chcial aligatora albo kajmana kupić jak mu się sprzeciwiłem z błotem mnie mieszał ale co się w praniu okazało że on oddał 3 mies wcześniej legwana bo dla niego nie miał miejsca a kajmana chciał kupić w palmiarni w zielonej górze w oczku trzymali metrtowego kajmana albo krokodyla już nie pamiętam oddali go po jakimś czasie do zoo (zamiast niego jest teraz akwa z piraniami i czerwonolice w oczku :) poprostu głupota ludzka nie zna granic

koleś
16-12-2012, 12:51
rzeczywiście Mata manx... w tym cię popieram, zawsze znajdą się tacy idioci, którzy kupią dla szpanu krokodylka i po pewnym czasie im się znudzi to go do ZOO dadzą lub wypuszczą do kanalizacji lub w najgorszym wypadku dadzą do przerobienia na buty... Lecz nie jest to regułą... założe się że jak byś miał do użytku pomieszczenie 10/10metrów z wyposażeniem ogrzewaniem i basenem... i w tym oto momencie ktoś by ci zaproponował za darmo kajmana to byś mu jednak zapewnił godziwe warunki... . Wiem że to może nie jest do końca związane z tematem ale wydaje mi się że nie można od razu wszystkich zniechęcać i odwracać od tego pomysłu, ale oczywiście osoba chcąca mieć teakiego gada musi się wcześniej poważnie zastanowić... nie tylko jeżeli chodzi o terrarium ale także o wyżywienie i zapewnienie sobie i jemu bezpieczeństwa oraz troskliwej opieki...
Nie będe ukrywał że sam miałem takie ciche marzenia żeby w przyszłości jakoś stać się właścicielem domku jednorodzinnego i jeden duuuuży pokój przeznaczyć właśnie dla aligatorków lub kajmanów... oczywiście mam tylko 14 lat ale pomarzyć zawsze można

MataManX
16-12-2012, 13:17
koleś napisał(a):

> Lecz nie jest to regułą... założe się że jak byś miał
> do użytku pomieszczenie 10/10metrów z wyposażeniem ogrzewaniem
> i basenem... i w tym oto momencie ktoś by ci zaproponował za
> darmo kajmana to byś mu jednak zapewnił godziwe warunki...

tak ale czy myślisz że te kajmany w zoologicznych trafią do doświadoczonych terrarystów ?? trafią pewnie do bogatych rozpieszczonych nastolatków którzy będą nimi straszyć panienki i szpanować przed kumplami jak do nich wpadną

> Wiem że to może nie jest do końca związane z tematem ale wydaje
> mi się że nie można od razu wszystkich zniechęcać i odwracać od
> tego pomysłu, ale oczywiście osoba chcąca mieć teakiego gada
> musi się wcześniej poważnie zastanowić...

Nie potępiam wszystkich od razu ale popierać zaczne dopiero wtedy jak zobacze że są w stanie zapewnić im warunki a sobie względne bezpieczeństwo w latach następnych

Jarek Zajączkowski
17-12-2012, 02:13
Zgroza! Czy na pewno można już kipić wszystko i wszystkich? Jeśli tylko ma się kasę i "Warunki" których oceną zajmuje się PAN NIKT? Marzenia o posiadaniu.... SŁONIA, PUMY, ORŁA BIELIKA, SIEDMIU ŻON, DZIAŁKI NA MARSIE, KROKODYLA....
PEŁNY ODLOT............................................. ....w nieznanym kierunku

KORSAKOW
17-12-2012, 13:51
kajman to standard... był w katowicach już z rok temu, w sklepie na mariackiej w malutkim akwa-terrarium, podpisany "krokodylek 1200zł" to był chyba kajman okularowy... ale nie jestem specem

Fryta
17-12-2012, 15:36
wiecie, jest taka "klasa" ludzi co to uwielbia ubrania sportowe (czyt. dres), zwłaszcza jeśli maja białe paski przy nogawce. Łatwo ich można rozpoznać bo zazwyczaj mają przy sobie jakiegoś pit-bulla, amstaffa, lub coś podobnego. Ale oni też chcą czymś swoim kuplom zaimponować. Pit bullem tego nie zrobią, bo co drugi kupel już go ma. Pozostają im więc inne groźnie wyglądające zwierzęta. To oni w większości są potencjalnymi klientami kupującymi kajmany, aligatory i krokodyle. Po prostu taka "klasa" ludzi, niemal prawdziwi terra(o)ryści.

elefantao
18-12-2012, 03:44
ja jestem dresem ale bez pasków:-)i hoduje legwana nie dla szpanu tylko dla satysfakcji i przyjemnosci przebywania z nim.Zbyt wąska ocena

ZakkWYLDE
18-12-2012, 11:55
w galerii też był,chyba nawet ktoś go kupił bo on i AKWARIUM znikło:|albo pływa po odrze i łowi rybki(a raczej pływał,zimno troszku było:|)

Marcin .P
19-12-2012, 11:27
cze . A ja zgadzam sie z Frytą:) ostatnio do mojego znajomego weterynarza dresiaż przyniusł p. regius'a z posocznicą i grzybica. około 75% ciała węża było już bez łusek wyglądało to strasznie. na drugi dzień gad padł a dresiaż nawet się nie zgłosił po zwłoki gada:[
sorkx że troszke zeszłem z tematu :)

pozdrawiam :)

Paganus
12-01-2013, 15:24
a ja sie z wami nie zgodze co do tego ze ludzie kupujący gady w supermarketach nie mają warunków, sam znam osobiscie goscia co dla swojego pytona ( bodajrze siatkowanego) zrobił przybudówke do swojego domu o wymiarach 7/6/ 4 metry i zrobił tam istną dżungle dla niego. Naprawde sam chciałbym tam mieszkac bo anwet głosnik mały w rogu zamontował zeby wydawał głosy zam i ptaków, po prostu pełen odlot. A pozatym skond wiecoe czy ktoś jak sie pyta o kajmana nie ma tylko czasowego zainteresowania ? zaraz wszyscy go obskakuja i wymyslają mu ze nie ma warunków ze jest głupi itp. a moze on włąsnie ma warunki bo ma duży dom i full kasy i jest odpowiedzialny ale jak mu sie wytłumaczy ze to wielkie bydle rosnie i ze duzo zarcia trzeba mu dawać itp same podstawy moze to jusz mu wystarczy do zrezygnowania z kupna.


Apeluje ! Pomagajmy młodszym i tłumacznym im ich decyzje i problemy a nie starajmy się być mądrzejsi i mówic im co mamy robić bo tacy ludze zrezygnują z forum a zwierzaka i tak kupią....


Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==