PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja



snake_pyton
21-12-2012, 13:35
Mam 3 gatunki brachypelm. Chyba mam znikome, albo żadne szanse na zarejestrowanie moich pajączków. Dlatego pytam:
Jakie warunki muszę spełnić żeby je zarejestrować?
I co jeśli ich nie zarejestruje?
Jeżeli pytając znowu popełnilem jakąś gafę to dajcie mi przynajmniej link do źródła dzięki któremu jesteście tacy obyci.
Z góry dzięki!!!

MAjStER
21-12-2012, 13:43
żeby je zarejestrować musisz mieć papierek od hodowcy.. jeśli go nie masz to już nie zrobisz nic.. jesli jednak dostałeś to idź z nim do urzędu miasta(zdajsie) i zarejestruj je(jeśli nie masz papierka w żadnym razie tam nie idź bo dostaniesz karę).. masz na to dwa tygodnie od dokonania transakcji.. jeśli nie będzie jak zarejestrować to pech.. będziesz przestępcą >:] za każdy gatunek są 3 miechy zapinania w celi albo kara w wysokości kilku tysięcy,ale nie pamiętam już ilu...
jeśli nie mam racji to mnie poprawcie

snake_pyton
21-12-2012, 13:50
To dla mnie już się czapa szykuje :-((((((((

MAjStER
21-12-2012, 13:52
hehe... zdecydowana większość ludzi nie rejestruje zwierzaków.. nie pykaj :)
poza tym weszła jakaś propozycja, aby bezkręgowceusunąć z listy gatunków wymagających rejestracji... może kiedyś wejdzie to w życie... :) bądźmy dobrej myśli

snake_pyton
21-12-2012, 13:54
a znacie kogoś kto miał karę, i powieccie coś o tej nowelizacji to mi tak ładnie zabrzmiało

mich
21-12-2012, 13:57
Nie bój nic, na krzesło elektryczne nie trafisz :)

snake_pyton
21-12-2012, 13:59
Nie biorę tego aż TAK serio

pppppp
21-12-2012, 14:00
o nowelizacji masz na stronie ministerstwa ochrony środowiska, jest tam zdanie które mówi że docelowo rejestracji podlegać bedą ptaki, ssaki, gady, płazy i ..... nic więcej żadnych bezkręgowców, roślin itp
bnikt nie został napewno jeszcze ukarany za niezarejestrowanie zwierzaka, a konsekwencje myśle że max konfiskata pupila ale kto sie tym zajmie i jest do tego uprawniony?

MAjStER
21-12-2012, 14:03
urzędnicy.. ale w wywiadzie do gazety sami stwierdzili 'nie będziemy przecież chodzili po domach i sprawdzali' :)

bachus
21-12-2012, 15:06
heh, jaki urzędnik będzie się znał na tyle żeby poznać co jest co i do tego będzie miał odwagę brać np. pająka nie mając pojęcia czy jest niebezpieczny itp. :PPP

Robson
21-12-2012, 15:06
spoko ja do Ciebie przyjde:)

cochin
21-12-2012, 15:22
no wlasnie.. zaden zakichany urzednik nie potrafi odroznic brachypelmy od grammostoli czy avicularii wiec takiemu zaden problem wcisnac kit ze ten gatunek nie podlega rejestracji.. no po za tym dziwne zeby mieli chodzic po domach i sprawdzac kto jakie ma zwierzaki.

predzej grozic cos moze handlarzom ptasznikow ale nikt przeciez w gazecie sie nie oglasza, a na forach internetowcyh raczej zaden urzedas nie zaglada.
ja nie zarejstrowalem zadnego swojego pajaka i nie mam zamiaru tego robic- robilem w zyciu bardziej nielegalne rzeczy i jakos nie mam wyrzutow sumienia

Awikularia
21-12-2012, 16:20
Ja jako "handlara" i hodowczynia (hihi) mam zarejestrowane moje pajaczki :P. I sie tu oglaszam :P.

MAjStER
21-12-2012, 16:20
również myślę, że nie utworzą specjalnej jednostki do przeglądania forum(tak jak to jest z wyłapywaniem pedofili na czatach) ;)

MAjStER
21-12-2012, 16:26
a my jesteśmy zbuntowanymi młodymi ludźmi i nie zarejestrujemy za chiny ludowe tak zwane :) !

Dodi
21-12-2012, 18:10
Mamy zarejestrowane wszystkie Brachypelmy oraz Pandinus Imperator ponieważ musimy je sprzedawać legalnie na sklepy , a narazie ustawa jest taka a nie wiadomo jaka wyjdzie w ostatecznym kształcie .
Pozdrawiam
Witold Plucik
Animals Świetochłowice-hurt
Animals Zabrze- detal

mysza
24-12-2012, 06:43
Hi,
a ja mam jedną brachypelmę i sobie poczekam. :D:D:D:D

42d3e78f26a4b20d412==