PDA

Zobacz pełną wersję : KIEDY DATA DRUGIEJ REJESTRACJI ?



Obywatel_Snejk
03-01-2013, 01:34
Słyszałem, że jakoś niedługo szykuje się druga ogólnopolska rejestracja gadzin. Kiedy się zaczyna i czy to oznacza, że można zarejestrować gadzinę bez świadaectwa pochodzenia od hodowcy?

Druga sprawa: wybieram się z w/w gadziną za granicę (Szwecja), czy ma ktoś jakieś pojęcie, lub mógłby mnie naprowadzić na informacje dotyczące wywiezienia z Polski i wwiezienia do Szwecji gadziny?

Biskup
03-01-2013, 04:13
No właśnie, dołączam się do prośby o odpowiedź. Chciałbym wyjechać z regiusem do Wlk. Brytanii ( wąż ma komplet papierów )

dr Robert
03-01-2013, 07:26
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 27 lutego 2002 r. w sprawie zezwoleń na przewożenie przez granicę państwa określonych roślin i zwierząt.
(Dz. U. Nr 39, poz. 357 z 16 kwietnia 2002 r.), na stronie:
http://www.mos.gov.pl/1akty_prawne/rozporzadzenia_ms/cites/rozporzadzenie.html

Gdy chodzi o Wlk.Brytanię to sprawa jest skomlikowana ze względu na wyspiarskie przepisy weterynaryjne i konieczność wielomiesięcznej kwarantanny, wielokrotnie droższej niż sam wąż. Nie zmieni się to niestety po 1 maja.

Natomiast gdy chodzi o sprawy CiTES-owskie to to reguluje to rozporządzenie przytoczone powyżej. Trzeba też wiedzieć co w tym przypadku jest "kompletem papierów". Jeśli został zarejestrowany na podstawie CITES-u to powinno wystarczyć, jeśli na oświadczenia woli to dopiero jego dzieci będą miały pokoleniem F1 czyli będą miały "znane pochodzenia", chyba, że węże są w I załaczniku Konwencji, wówczas CITES i prawo przekraczania granicy dostają ich wnuki bo Konwencja mówi w tym przypadku o pokoleniu F2.

dr Robert
03-01-2013, 16:14
Czy będzie abolicja i możliwość rejestracji zwierzaków "bez pochodzenia" to sam chciałbym wiedzieć, ale bardzo wątpię.

Obywatel_Snejk
04-01-2013, 02:18
Słyszałem od Łukasza Sułowskiego że coś jest na rzeczy,ale myślałem, że może ktoś coś więcej będzie wiedział.Mimo wszystko bardzo dziękuję.

vorax
05-01-2013, 16:35
ja sie dowiedziałem ze nadal można zarejestrować zwierzęta citesowe bez konieczności pokazywania faktóry , citesu itp. z tym że wtedy urząd musi powiadomić o tym rejestrze policje (a co co policje to nie wiem?).

Dodi
06-01-2013, 06:19
Bedzie nowa rejestracja okres abolicji bedzie trwal pol roku.
Pozdrawiam
Witold Plucik

redknee
06-01-2013, 14:18
a kiedy sie zacznie ??

Dodi
09-01-2013, 17:15
Niewiadomo kiedy nowa ustawa przejdzie w sejmie i senacie to moze byc pol roku ale tez i dwa lata jak zle pojdzie zreszta ta ustawa i tak jest do kitu.
Wspominalem o tym nieraz .
Pozdrawiam
Witold Plucik

Obywatel_Snejk
13-01-2013, 02:52
No to kiepsko,bo chcę wywieźć moją Morelię w tym roku (!!!)

42d3e78f26a4b20d412==