PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY:WALKA O REJESTRACJĘ WĘŻYKA!



Obywatel_Snejk
23-01-2013, 00:26
Mam pytanie;dostałem od hodowcy który sprzedał mi mojego ostatniego węża, papier "poświadczenie woli",no i problem polega na tym, że coś słyszałem, że teraz to sobie mogę ten świstek w d*** wsadzić a nie rejestrować.Prawda ci to czy nie? Poza tym zająłem się organizowanie wywozu w/w węża z Polski i przyznam się szczerze, że nic z tego nie zrozumiałem...Coś do mnie napisali a ja i tak nic nie kumam.Żeby było lepiej...napisałem do Ministerstwa Środowiska(do dwóch wydziałów:ochrony przyrody i kontaktów z zagranicą) i NIC! Nikt nie raczył chociażby napisać mi "odpie*** się!"Nie rozumiem. Stąd mój problem:rozumiem, że muszę wziąć w/w papier od hodowcy i iść z nim do Starostwa,rozumiem, że tam dostanę numer rejestracyjny mojego wężą(i zapłacę OC,AC,NW:]),ale...tu moja wiedza się kończy!!Bardzo zależy mi na tym, żeby ktoś z doświadczeniem, "łopatologicznie" objaśnił mi co mam zrobić!Strasznie chcę wywieźć ze mną tego węża a w przeciwnym wypadku nic z tego nie będzie!
P.S.gdyby mi się nie udało...CZY JEST MOŻLIWOŚĆ KUPIENIA WĘŻA Z GOTOWYMI PAPIERAMI WYJAZDOWYMI?ALBO Z TAKIMI, KTÓRE TRZEBA TYLKO PRZEREJESTROWAĆ NA MNIE?

KoReXoN
27-02-2013, 10:43
Wiesz z tego co wiem jak masz zarejestrowanego. To jest on legalny(logiczne).
Zależy jakim środkiem lokomocji będzesz opuszczał kraj.

dr Robert
27-02-2013, 15:42
Zanim się coś napisze to warto poczytać starsze posty ! Powtarzam to chyba setny raz. Przecież nawet na stronie MŚ jego rzecznik pisał w komunikacie, że rejestracja nie oznacza legalizacji (adres podwawałem tak często, że chętni niech sobie tym razem łaskawie poszukają sami) ! Jednym z najwazniejszych przepisów CITES jest ten dotyczacy udokumentowanego pochodzenia, w przypadku zwierzat z załacznika II pokolenie F1 (czyli dzieci owego węża) staje się legalne, a z załącznika I dopiero pokolenie F2 (czyli wnuki owego węża). Wiele zmieni wejście Polski do UE, ale jeśli ktoś będzie np. chciał zabrać węża do USA to będzie musiał starać się o wydanie CITES w polskim MŚ, a na jego podstawie CITES importowy amerykański. Wtedy w polskim MŚ zapytają o udokumentowanie, że wąż wjechał do Polski legalnie lub jest dzieckiem/wnukiem (trzeba mieć to udokumentowane rejestracjami na podstawie zaświadczeń powiatowego lek.wet.) zwierząt zarejestrowanych na podstawie oświadczenia woli.

Fryta
27-02-2013, 15:46
Jak rozumiem chcesz wyjechać z kraju wywożąc ze sobą zwierzę objęte ochrona międzynarodową CITES. Aby dokonać tego legelnie musisz posiadać wystawione na CIEBIE dokumenty CITES (importowe z kraju docelowego i eksportowe z Polski). Dokumety takie wystawia Organ Administracyjny Konwencji w danym kraju (w Polsce Ministerstwo Środowiska, a konkretnie Departament Ochrony Przyrody).
I tu zaczynają się schody: dokumenty takie wystawia się TYLKO dla okazów o udokumentowanym pochodzeniu (podstawowe zasady Konwencji CITES). Osobnikiem o udokumentowanym pochodzeniu nie jest osobnik zarejestrowany na podstawie Oświadczenia Woli! Taki osobnik jest zarejestrowany i legalnie przebywa na terenie Polski, ale jego pochodzenie w myśl prawa nie jest znane, więc nie może on dostać dokumentów CITES na wyjazd. O znanym pochodzeniu zwierzęcia świadczy zarejestrowanie go na podstawie: świadectwa pochodzenia (świadectwa urodzenia w niewoli) wystawionego przez Urzędowego Lekarza Weterynarii lub dokumentu CITES (numeru tego dokumentu) świadczącego o jego legalnym sprowadzeniu do kraju. Takie zwierzęta ( zarejestrowane na podstawie jednego z tych dokumentów) mają znane pochodzenie i mogą otrzymać dokumenty CITES wymagane do ich legalnego wywiezienia.

Na podstawie Oświadczenia Woli zwierzaka już nie zarejestrujesz (przynajmniej narazie). Zresztą, takie zarejestrowanie nie na wiele Ci sie zda jeżeli zwierzaka chcesz wywieźć legalnie z Polski.

"CZY JEST MOŻLIWOŚĆ KUPIENIA WĘŻA Z GOTOWYMI PAPIERAMI WYJAZDOWYMI?"
raczej nie. "Papiery wyjazdowe" musza byc wystawione na Twoje nazwisko. Poza tym musisz mieć tez inne dokumenty ("dokumenty wjazdowe" z kraju docelowego, badania weterynaryjne, itp)

"ALBO Z TAKIMI, KTÓRE TRZEBA TYLKO PRZEREJESTROWAĆ NA MNIE?"
takie dostaniesz w każdym DOBRYM sklepie zoologicznycm zajmującym się handlem gadami. Sprzedawca (jeżeli chce być profesjonalistą) powinien przy zakupie wystawić Ci kopię dokumentu rejestracyjnego z wypełnioną drugą stroną (wzór np na stronie: www.pst.org.pl) . Na podstawie tego dokumentu i wniosku rejestracyjnego zarejestrujesz zwierzaka "na siebie". Jednak uwaga: wiele zwierząt w handlu posiada dokumenty wystawione na podstawie oswiadczenia woli, więc nie przydatne dla Ciebie. Dowiedz się szczegółów przed zakupem!

42d3e78f26a4b20d412==