PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc przy wypelnieniu wniosku



MaciejTCA
24-04-2013, 04:34
Witam prosze o pomoc przy wypelnieniu wniosku o rejestracje Boa, poniewaz mam kilka niewiadomych:

1. Imię i nazwisko posiadacza : wiadomo
2. Adres posiadacza: wiadomo
3. Adres miejsca przetrzymywania: wiadomo
4. Liczba zwierząt: wiadomo
5. Nazwa gatunku: wiadomo
6. Opis oznakowania: ??
7. Cel posiadania: ?? nie mam zamiaru sprzedac, to co ma tu byc, hodowla ?
8. Numer i data zezwolenia na wwoz do kraju lub zezwolenie na pozyskanie: ?? waz kupiony u hodowcy w polsce
9. numer i data dokumentu wydanego przez urzedowego lekarza weterynarii potwierdzajacego urodzenie zwirzecia w hodowli: ?? nic takiego nie dostalem...


Dokumenty wydane przez hodowce: Zaswiadczenie o wpisie do rejestru...

Help...

pozdrawiam
Maciej

aquarius779
24-04-2013, 06:44
Rejestrujesz na podstawie tego dokumnetu jaki ci wydal hodowca. Jest on dowodem na to ze zwierze bylo juz rejestrowane i na podstawie tego dokumnetu urzad powinien zarejestrowac weza. zwalnia cie on od posiadania dokumentu przeowowego oraz dokumentu potwierdzajacego jego urodzenie w niewoli . Co do zaswiadczenia urzedowego lekarza weterynarii wymagane jest ono w wypadku gdy zwierze pochdzace z rozmnozenia w niewoli jest rejestrowane poraz pierwszy i odpowiednia adnortacja p[owinna sie znalezc na tym zaswiadczeniu jakie masz od chodowcy. Na tym zezwoleniu urzedowy lekarz weterynarii stwierdza ze zwierze pochodzi z rozmnozenia w niewoli. co do znakowania zostawiasz to pole puste. W Europie podobno istnieje mozliwosc znakowania gadow za pomoca chipow i jesli twoj waz bylby w ten sposob oznakowany wpisujesz w ta rubryke numer chipa. w rubryke cel posiadanie wpisujesz hodowla.

DEXiu
30-04-2013, 11:01
No więc tak. Opis oznakowania można pominąć bo tyczy się to np. jak zwierz ma wszczepiony mikrochip albo inne znaki identyfikacyjne. Cel posiadania: (amatorska) hodowla hobbystyczna. Jak kupiony u hodowcy to pomijasz okienko z numerem i datą zezwolenia na wwóz a wypełniasz okienko z papierkiem od lekarza weterynarii. Jak nie dostałeś czegoś takiego od poprzedniego właściciela to (za przeproszeniem) dupa. Powinien był ci wydać przynajmniej numer i datę papierka. No chyba że to nie jest w 100 % pewny hodowca to wtedy sam może mieć niezbyt legalnie. Jak chcesz się zemścić to proponuję pobawić się w uczciwego obywatela i dać cynk policji lub komukolwiek z władz że taki a taki ma to a to nielegalnie :>

MaciejTCA
02-05-2013, 04:52
szit, a wlasnie sie wybieralem tam robic awanture ze baba chce cos czego nie powienna chciec :P

hodowla raczej jest pewna (kupilem malenstwo u Vorax'a) moze poprostu zapomnial mi dac ten swistek.. no nic pisze od niego maila :)

p.s. na rejestracje mam 14 dni od daty kupna ??

DEXiu
02-05-2013, 10:26
Zgadza się. Na zarejestrowanie masz (przynajmniej teoretycznie) 14 dni od daty zakupu. Tylko ja tak sobie myśle: Skąd oni będą znać tą datę zakupu skoro kupowałeś od Voraxa a wątpię, żeby wystawił ci paragon z datą :) Przecież można powiedzieć, że był kupiony dwa tygodnie temu a w rzeczywistości dwa miesiące :>

MaciejTCA
02-05-2013, 10:50
hmm na "zaswiadczeniu o wpisie do rejestru" mam date :)
ale nadal nie wiem co mam zrobic jak nie mam tego numerku od weta :( babka dzisiaj mi mowila ze musi byc koniecznie :(

42d3e78f26a4b20d412==