PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie papiery sa potrzebne do sprzedazy pajakow na allegro??



ironkapela
10-05-2013, 06:58
Witam. Mam ok 80 ptasznikow kedzierzawych. Sprzedaje je na allegro i oni wlasnie napisali mi mail abym przeslal im dokumenty zezwalajace na sprzedaz pajakow. Co mam zrobic jak nie posiadam zadnyh dokumentow??

Sipe
10-05-2013, 08:40
Ja się na tym nie znam .. powiedż że własna hodowla i może się uda :)

MataManX
10-05-2013, 14:46
Ej Iron nie jedź na forum zbyt ostro nie zdziwił bym się teraz jakbyś poleciał. Jeśli bym był modem byś już miał bana na 100% panuj nas tym co piszesz a jak nie wiesz co piszesz to pisz to sobie w wordzie a nie puszczaj w sieć czepiając się ludzi !!!!!!!!!!!

wienio
10-05-2013, 14:58
to ja coi odpowiem: musisz posiadaćna nie np CITES, jako że jest to gatunek objęty ochroną bodajże Konwencji Waszyngtońskiej

Fryta
10-05-2013, 15:06
od 1 maja tego roku wszystkie bezkregowce (a więc także pajaki) nie sa już objete obowiązkiem rejestracji. Mówi o tym nowa Ustawa o Ochronie Przyrody. Z tego wynika, że dokumenty potwierdzające legalność pochodzenia (dokument CITES, świadectwo urodzenia w niewoli lub dokument rejestracyjny) nie są już na nie wymagane w obrocie wenątrzkrajowym. W obrocie miedzynarodowym nadal obowiązują przepisy CITES i posiadanie wymaganych przez nie dokumentów jest w handlu miedzynarosowym konieczne.

zgrzewa
10-05-2013, 15:44
:)
Ja dziś w tym celu obdzqoniłem Urząd Miasta - wydział ochrony środowiska, Miejskiego inspektora weterynarii,Pąnstwową inspekcję weterynaryjną, Ministerstwo ochrony środowiska , parę innych miejsc typu WWF i Salamandrę i wychodzi mi ze rejestrować owszem nie rejestrujesz ale swoją drogą papiery potwierdzające pochodzenie na CITESy powinny być. Ale tak naprawdę nikt nie jest w stanie odnieść się do zadnej ustawy ani przepisów a Inspektor weterynarii na moje pytanie co mam mieć zeby je leggalniesprzedać odpowiedział- idz Pan na gięłdę i sprzedaj :) pytani dotyczyły brachypelm. Jeden wielki burdel. Allegro też bładzi we mgle i do końca nie wiedzą co jest potrzebne.

zgrzewa
10-05-2013, 15:47
aaaaa jeśli chodzi o zaswiadczenie o pochodzeniu zwierzęcia to w przypadku hodowli amatroskiej mając papiery na rodziców wydaje miejski (powiatowy) inspektor weterynarii a w przypadku zgłoszonej działalności hodowlanej - nadzorujacy ją lekarz weterynarii do 14 dni od narodzenia się :) nowych zwierzaczków. A jesli chodzi o rejestrację to nawet jesli ktoś chce to odmówią gdyż ustawa o ochronie przyrody z 16.04.2004 podaje ze rejestrować należy ssaki gady płazy ptaki więc nic innego zarejestrować się nie da :) słowem zagwozdka. :)

wienio
10-05-2013, 16:16
allegro nie wymaga rejestracji tylko CITESU lub zaświadczenia o rozmnożeniu w zarejestrowanej hodowli krajowej

ironkapela
11-05-2013, 01:07
To deejay zaczal sypac jakimis tepymi tekstami.

dee jay
11-05-2013, 01:20
ironkapela I Hellhamer TO TE SAME OSOBY!!! HEHEHHE MAŁOLATY
JAK JESTEŚ TAKI ODWAŻNY TO ZADZWON TO POGADAMY
503385608

ironkapela
11-05-2013, 01:51
Ty naprawde jestes oblakany. Nie bede na ciebie tracil pieniedzy wiec ty mozesz do mnie zadzwonic. 696663636

ironkapela
11-05-2013, 01:52
A poza tym jak chcesz cos powiedziec to wypowiadaj sie na forum o przykrych doswiadczzeniach, bo ja tutaj szukam odpowiedzi na pytania a nie klotni z jakims deejayem

inneczasy
19-05-2013, 07:48
Fryta pisze słusznie! Napisz im że od 1-go maja tego roku nie sa wymagane dokumenty rejestracyjne na bezkręgowce. Jeśli faktycznie chodzi im o Citesy, jesli nie o "Citesy" to niech się wykażą i wytłumaczą o jakie dokumenty im biega. Myślę, że to jakiś internauta zwrócił im uwagę na papiery bo sprzedawałeś Kędziory, które do niedawna wymagały rejestracji w starostwie powiatowym. Jak nie wskórasz nic, to daj im linka na stronę Cites. Jak poszukasz we wczesniejszych postach- był to post bodajże Wicia tam masz wyszczególnione paragrafy:) Miłego handelku :))))

wienio
19-05-2013, 14:10
Nie odróżniasz CITESU do rejestracji a to dwie różne rzeczy. Uwierz mi że oni orientują się dość dobrzez w tym.

pepre
20-05-2013, 08:42
zgadza się, zwierze z przemytu, mogło zostać zarejestrowane:(

inneczasy
06-06-2013, 23:57
To o jakie papiery im chodziło? Czy na zwierze urodzone w niewoli mimo że nie ma obowiązku rejestracji, trzeba mieć zaświadczenie od weta, że urodziło się w niewoli?

42d3e78f26a4b20d412==