PDA

Zobacz pełną wersję : wyrejestrowanie żółwi - problem



natka24
10-06-2013, 13:19
Witam,

ponieważ sprzedaję (niestety) moje żólwie zadzwoniłam dziś do mojego starostwa, żeby spytać co i jak, zwłaszcza że mam 3 żólwie na 1 dokumencie rejestracyjnym. Wszystkie 3 pójdą do innych ludzi.

Na moim dokumencie nie ma nic na II stronie. Zadzwoniłam i co sie dowiedziałam. Jeżeli chodzi o rejestrację to spoko, wiedza co robić. Co do wyrejestrowania pan mi powiedział, że on nie ma przepisów wykonawczych co i jak, on nie wie. Jak powiedziałam, ze mam wniosek (z www.pst.org.pl) to się ucieszył, bo w urzedzie nie ma takich wniosków...
Był bardzo zdziwiony, że chcę potwierdzenie wyrejestrowania żólwi. Na moje pytanie jak kolejny właściciel zarejestruje żólwia odpowiedział, że moze na podstawie oświadczenia woli. No to ja na to "to po co ta rejestracja??", że przeciez po to te dokumenty, żeby jakaś kontrola była nad zwierzakami. Pan się zdziwił, zamyslił i przyznał mi rację.

Co mam robić, jak powinno wyglądać wyrejestrowanie zwierzaka??

Pozdrawiam
Natka

Jarek Zajączkowski
11-06-2013, 10:04
NOWY WŁAŚCICIEL REJESTRUJE NA PODSTAWIE ORYGINAŁU LUB KOPII DOKUMENTU REJESTROWEGO POPRZEDNIEGO WŁAŚCICIELA Z ODRĘCZNĄ ADNOTACJĄ DOT DZTY SPRZEDAŻY I ILOŚCI SPRZEDANYCH ZWIERZĄT.W TWOIM PRZYPADKU DO SPRZEDAWANYCH ŻÓŁWI DOŁĄCZASZ PO JEDNEJ KOPII TWOJEGO DOWODU REJESTRACJI. TO WYSTARCZY.

mysza
11-06-2013, 11:45
Czyli w ogóle ich nie wyrejestowywać?? A nowy właściciel musi je przerejestrować?? Jak to wygląda od strony natki24?? Czy na tych kopiach ma być odręczna adnotacja o wyrejestrowaniu??
Przepraszam, ale do końca nie zrozumiałam.

Dodi
29-06-2013, 06:13
Nowemu nabywcy dajesz potwierdzona kserokopię( zgodne z oryginalem podpis
pieczątka ) dokumentu rejestracyjnego lub citesu importowego .
Wydane kopie musza miec numery kolejne ty musisz mieć u siebie ewidencje komu sprzedano kolejne zwierzeta.
Pozdrawiam
Witold Plucik

42d3e78f26a4b20d412==