PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja kedziorka



Budyn
11-08-2013, 03:58
Kurde juz sie pogubilem w tych postach na forum w kazdym co innego, mam pytanie kupilem ptasznika kedzierzawego ale nie dostalem na niego zadnych papierow , ale chcial bym zeby bylo wszystko pod wzglegem prawa ok, nie wiedzialem ze mam wymagac jakis dokumentow, czy moge go teraz zarejstrowac, czy to jest w ogole potrzebne ??? Nie wykluczam ze moze kiedys go sprzedam choc tego nie planuje

mariolcia
11-08-2013, 05:50
Rejestrowac nie musisz - to jest jasne!

Ale skoro (podobnie jak ja) padles ofiara jakiegos niesolidnego sprzedawcy i nie masz zadnych dokumentow potwierdzajacych legalnosc pochodzenia tego pajaka, to juz nigdy go zgodnie z prawem nie sprzedasz :-((.

Mozesz go co najwyzej komus zupelnie bezinteresownie podarowac.

A czy to jest uczciwe, ze zostales wpuszczony w maliny? Na pewno paru forumowiczow wyjasni Ci ze jak najbardziej, bo od dluzszego czasu udowadniaja, ze to jest wszystko OK i zli sa Ci, ktorzy twierdza inaczej. Ja tego nie pojmuje i wciaz uwazam sie zrobiona w balona (na szczecie na mala kwote, ale zawsze niesmak pozostaje).

Mariolcia

Mefisto
11-08-2013, 09:13
Niestety - tak jak Ci napisała członkini salamandry - teraz już nic nie zrobisz.
Są w Polsce pewne organizacje, które za sam fakt tego, że kupiłeś pająka bez świadectwa pochodzenia zamknęłyby Cię chętnie na 5 lat w więzieniu, więc raczej nie chwal się publicznie tym, że popełniłeś przestępstwo. :)

Aby kupić "legalnie" pająka musisz wraz z nim dostać od sprzedającego świadectwo urodzenia w niewoli. Sam pająk nie musi być nigdzie rejestrowany. Jeśli chcesz go tylko trzymać, to nie ma problemu. Jeśli natomiast próbujesz go rozmnożyć, to nie będziesz w stanie uzyskać świstka na potomstwo (brak udowodnionego pochodzenia rodzica) i będziesz zmuszony zejść do podziemia, aby strażnicy teksasu Cię nie złapali.

Mefisto
11-08-2013, 09:20
Dodam jeszcze, że świstek pochodzenia jest potrzebny, aby rozmnożone pająki sprzedać lub wymienić na coś. Nie jest natomiast potrzebny gdybyś chciał młode pająki trzymać u siebie lub rozdać za darmo.

CRIMSON
13-08-2013, 16:01
Nic nie musisz rejestrować Budyń. a bzdetami mariolci się nie przejmuj.
Zawsze możesz pająka "PODAROWAĆ"

Alerik
14-08-2013, 05:48
Mam dorosłą parkę B. Albopilosum - niezarejestrowaną. Niedługo je rozmnożę.

Co teraz mogę zrobić, by uzyskać dokumenty potwierdzające urodzenie potomstwa w niewoli?

Mefisto
14-08-2013, 06:05
Jeśli nie jesteś w stanie udowodnić urodzenia rodziców w niewoli, to nic nie zrobisz.
Maluchy będziesz mógł jedynie trzymać na własny użytek lub porozdawać za darmo (np. osobom, które kupią od Ciebie świerszcza za 10 zł ;) ) - uwaga, tej metody nie konsultowałem z nikim, więc nie gwarantuję, że będzie zgodna z prawem.

Jeśli mimo to zdecydujesz się na sprzedawanie pająków bez papierów to licz się z tym, że znajdzie się ktoś, kto z rozkoszą dzikiej świni naśle na Ciebie policję. Przy sprzedaży będziesz musiał się ograniczyć do grona zaufanych osób.

Alerik
14-08-2013, 06:17
A czy zapewnienie osoby sprzedającej mi dorosłego pajaka są wystarczającym dowodem?

Mefisto
14-08-2013, 06:57
Nie. :)
Takie zapewnienie bez odpowiednich dokumentów niewiele znaczy. Teoretycznie każdy może przecież odłowić pająki z ich naturalnego środowiska po czym przy sprzedaży powiedzieć, że sam je rozmnozył.
Oczywiście drugą sprawą jest sens podróżowania na inny kontynent w celu odłowienia pająków, które możesz kupić w Polsce za kilka zł. :)

42d3e78f26a4b20d412==