PDA

Zobacz pełną wersję : Co i jak. Rejestracja - Warszawa.



Jojek
21-08-2013, 08:13
http://www.bip.warszawa.pl/informacja.asp?mn_id=2749

Jojek
22-08-2013, 04:59
No i zarejestrowałem. Właściwie to złożyłem wniosek i opłaciłem bo na zaświadczenie będę czekał jakieś 2 tygodnie aż mi przyślą.

Tak jak przewidywałem po przeczytaniu formularza aktów prawnych, nie musiałem pisać żadnego oświadczenia woli - skoro we wniosku podaje się od kiedy posiada się zwierze. Poszedłem z wydrukowanym i wypełnionym wnioskiem, a oświadczenie pisał bym na miejscu jeśli by było trzeba ale nie pytano mnie o to. Miła pani wiedziała że czerwonolice się rejestruje i wcale nie próbowała mi wmówić że jest inaczej (znaczy się ma aktualne dane).
We wniosku w punkcie dotyczącym celu przetrzymywania wpisałem "własna przyjemność" (głupie pytanie głupia odpowiedź), pani zaproponowała dopisanie "hobby" i się zgodziłem w końcu sam tak określam na swojej stronie. Ale czy wszyscy posiadacze są hobbystami?

Koszt 36 zł w tym:
5 za złożenie wniosku
20 za wpis do rejestru
11 za wydanie zaświadczenia o wpisie

Wszystko bez kolejki. Pani wpisała mojego żółwia w system od ręki bo reszta to biurokracja i zaświadczenie przyślą póżniej (pieczątki podpis upoważnionej osoby itd.) i mam nr 481/1252 .

Dla warszawiaków:
Adres podałem wcześniej, teraz dodam że jest to budynek biura ogłoszeń "Rzeczpospolitej" na parterze w prawo od windy jest taki jakby większy kiosk (stąd w adresie box nr 1). Znaczków skarbowych nie miałem przy sobie więc musiałem ganiać do pobliskiego urzędu skarbowego na Lindleya, na szczęście bliziutko, bo u niej kupić nie można.

42d3e78f26a4b20d412==