PDA

Zobacz pełną wersję : do Jojka



piotr
29-08-2013, 01:32
Witam,

Dzisiaj rejestrowałem moje czerwonolice, wypełniony formularz zostawiłem w kancelarii starostwa, zapłaciłem 5 zł.
Moje pytanie to:
- w którym momencie reszta opłat?
- co dalej, przysyłają coś czy wzywaja do odbioru?

Pozdrawiam,

P.

Jojek
29-08-2013, 13:19
piotr napisał(a):

> Dzisiaj rejestrowałem moje czerwonolice, wypełniony formularz
> zostawiłem w kancelarii starostwa, zapłaciłem 5 zł.
> Moje pytanie to:
> - w którym momencie reszta opłat?
> - co dalej, przysyłają coś czy wzywaja do odbioru?

Widzisz, z tych informacji co zebrałem wynika że co urząd to inaczej traktują petenta.
5 zł płaci się za samo złożenie wniosku. Nie pobrano od ciebie opłaty za rejestrację (20zł) być może zapłacisz i od ręki dostaniesz zaświadczenie o wpisie może nawet bez dodatkowej opłaty za wydanie zaświadczenia.

Ja płaciłem za wszystko naraz i mają mi przysłać pocztą zaświadczenie. Ale spotkałem się jeszcze z przypadkiem że za zaświadczenie się nie płaciło tylko za sam wpis. I że trzeba się jeszcze samemu pofatygować po odbiór. W moim urzędzie był wyraźny cennik z którego wynikało że mogę zarejestrować żółwia i na tym samym wniosku mogłem wystąpić o wydanie zaświadczenia o wpisie do rejestru (razem 36zł) Ale mogłem tego nie robić i złożyć sam wniosek o wpis. W tym przypadku nie dostaję żadnego papieru i płacę 25zł. Można też osobno złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia (5+11). Możliwe że u mnie pobierają opłatę bo wysyłają to pocztą. Proponuję zadzwonić do swojego urzędu i się dopytać o to.

piotr
30-08-2013, 00:33
Dzięki, na razie mam poświadczoną kopię zgłoszenia, to już coś :-)

P.

42d3e78f26a4b20d412==