PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z ta rejestracja?



STIW
29-08-2013, 02:54
Dzis bylem w Urzedzie w Katwicach aby zarejestrowac 4 weze i legwana i okazalo sie ze za kady gatunek musze zaplacici osobno 20 zl. Czyli bym musial zapalcici ponad 100 zl ,co za bzdura z tym prawem,czy cos takiego moze wogole byc czy to jakas pomylka, Pani powiedziala ze kiedys tak nie bylo ale sie zmienilo.to jak tu potem rejestrowac za taka kase.Moze ktos o tym slyszal?

tomi666
29-08-2013, 07:29
a w jakim urzedzie byles, bo samo slowo urzad malo mowi...

STIW
29-08-2013, 07:50
ale durne pytanie , a do jakiego urzedu moglem sie udac z rejestracja gadow ,ja nie pytam do jakiego urzedu mam pojsc tylko czy jest teraz cos takiego o czym pisalem.A jesli juz tak bardzo chcesz wiedziec to: Urzad Miasta Katowic: Wydział Zdrowia i Ksztaltowania Srodowiska. jedyne miejsce gdzie moge zaresjestrowac gady w katowicach. prosze niech odpisze ktos kto wie cos o tym a nie pyta mnie do jakiego urzedu poszedlem

Awikularia
29-08-2013, 08:12
Tak, w zwiazku z nowelizacja ustawy zmienily sie troche przepisy i odplatnosc. Zarejestrowanie gatunku (nie ilosci sztuk, ale ilosc gatunkow - np. jak macie 3 boa to placicie jak za jednego) kosztuje 20 zl + 5 zl za wniosek. Mowie z wlasnego doswiadczenia, przed dwoma godzinami bylam rejestrowac mojego zolwia.

vorax
29-08-2013, 19:31
nie prawda
jest do wypełnienia wniosek w którym jest rubryka z pięcioma pozycjami
a więc wpisujesz 5 gatunków na jednym wniosku i płacisz 20 zł od wniosku a nie od gatunku!

pppppp
30-08-2013, 00:24
echh nawet i to nie jest normalne tylko jak sie komu podoba
u nas w jeleniej górze płaci sie 5zł za wniosek (można wpisac ilośc gatunków chyba do 10szt - napewno wiecej niż 3 ) 20zł za ich rejestrację
jak chcesz mieć osobno papier na każdego zwierzaka to płacisz dodatkowo po 11zł od sztuki za dokument rejestracyjny

STIW
30-08-2013, 01:58
dzis dzwonilem do urzedu jeszce raz do takiej innej kobiety co sie tym zajmuje i powiedziala ze tak jest napewno,kazdy gatunek osobna oplata.Nic z tegonie rozumiem ,jest to w koncu rozporzadzenie ogolnopolskie czy nie.W tym kraju wszytsko mozliwe.

Awikularia
30-08-2013, 03:59
Oczywiscie, u nas powiedziano mi wczoraj tak samo. Za kazdy gatunek 20 zl. Jak wpiszesz 5 gatunkow, to placisz 100 zl + 5 zl za wniosek. Vorax, podobno rejestrowales Brachypelmy w zeszlym roku.... Ja wtedy za kazdy gatunek placilam 11 zl... Czyzbys ty placil za 5 gatunkow razem 11 zl? Nie wydaje mi sie... Rejestrowales cos ostatnio?

vorax
31-08-2013, 16:13
tak właśnie płaciłem aniu:)
najwidoczniej dałaś sie naciągnąć
nawet Bogdan zapłacił 11 zł od wniosku na który zarejestrował 5 pozycji.
mało tego
ja zarejestrowałem ok 15-20 gat za 11 zł a pomógł mi w tym spinacz do kartek:)

42d3e78f26a4b20d412==