PDA

Zobacz pełną wersję : policja z kontrolą a ja mam takowe pajaczki...



redknee
29-09-2013, 15:18
witam

wiem ze brachypelmy sa na liscie CITES, wiec ich ''nie moge miec'' (bez papierow ?)
ale co z pajakami z rodzaju Ephebopus, Avicularia, Psalmopoeus
czy mozna je legalnie hodowac do woli ?:>

i jak przyjdzie np. policja do mnie i zobacza ze mam rozne pajaki (tylko nie Brachypelmy) to moga mi cos zrobic? np zabrac je, jakas grzywna, itd itp ??

prosze o wyrozumialosc :)

iguana_12
29-09-2013, 15:36
brachypelmy mozna normalnie, bez zadnych papierow hodowac w domu. Papiery sa tylko potrzebne przy spedarzy pajaczkow i kiedy chcesz je rozmniozyc, aby uzyskac papiery dla mlodych. Inne gatunki nie wymagaja zadnych papierow, wiec mozna je sprzedawac, trzymac i rozmnazac do woli

Baku
29-09-2013, 16:57
ty .! ty myślisz ze oni są wstanie odrórznić brachypelme od kosarza !!!! :P:P:P

Mefisto
01-10-2013, 04:49
A Ty myślisz, że oni spisują w protokole pająki wg nazw?
Piszą: Pająk brązowy w plastikowym pudełku o śr. 5 cm, szt. 1 :]

Gerald
01-10-2013, 10:20
Wystarczy im pokazać pojemnik, otworzyć i powiedzieć żeby sobie wzieli....będą brali tak chętnie jak omijają dresów w Nowej Hucie w Nocy :) Zresztą jak napisał Mefisto ( i inni użytkownicy w postach wcześniej) to wykracza poza kompetencje Krakowskiej Policji. I w sumie nie ma sie co dziwić ;]

drzewołaz
14-10-2013, 10:59
I tak moga Ci wziąść każdego ptasznika, ponieważ jest to zwierzę jadowite, a w ustawie jest napisane, że zwierzęta jadowite mogą być hodowane i przetrzymywane tylko w odpowiednich placówkach naukowych oraz w ogrodach zoologicznych.

42d3e78f26a4b20d412==