PDA

Zobacz pełną wersję : Czy moge jeszcze zarejestrowa tygrysa z CITES'em?



Emoman
29-10-2013, 07:22
Mam na niego CITES. Moge jeszcze isc go zarejestrowac do urzedu miasta?

ironkapela
29-10-2013, 07:27
Jak masz Cites'a to mozesz zarejstrowac bez problemu.

dr Robert
29-10-2013, 08:54
Tygrysa ... chodzi o ssaka drapieżnego czy o gekona tygrysiego ?
Jeśli o gekona to nie masz na niego na pewno dokumentu CITES bowiem ten gatunek nie jest umieszczony w załącznikach Konwencji CITES, jeśli chodzi o ssaka to i owszem na niego trzeba CITES.

Raffee
29-10-2013, 10:51
Mi sie wydaje ze chodzi o pytona tygrysiego. Jezeli masz CITES to bez najmniejszych problemow zarejestrujesz.

Emoman
31-10-2013, 05:09
No tak tak, chodzi o pytona...ogólnie pzreciez utarlo sie ze tzw"tygrys" o pyton tygrysi :), ale sory za niescislosci.

newneo
17-11-2013, 09:53
tak sie utarło na forum wezy, a na forum jaszczurek zapewne utarło sie ze to gekon ;-)

Mike
02-12-2013, 15:59
Co znaczy, ze masz na niego CITES? Czyzbys importował węża zza granicy? Jesli tak to normalnie mozesz go rejestrowac, poniewaz gdy sprowadzales weza do kraju legalnie, powinienes posiadac na niego wszystkie potrzebne papierki do rejestraci. Wiec nie wiem skad to pytanie...

Ale jesli waz nie byl importowany, lecz urodzony w Polsce, to nie masz dokumentow CITES lecz dokumenty potwierdzające jego urodzenie w niewoli. Moze i czepiam sie szczegolow, ale jest to wyrazny blad, i widze ze wiekszosc osob na forum go popelnia. Dokumenty CITES a papiery potwierdzające urodzenie zwierzęcia w niewoli to troche cos innego... no oczywiście CITES też potwierdza jego legalne pochodzenie, ale jak juz wspomniałem wyzej, CITES powinno posiadać się tylko wtedy, gdy zwierzę zostało importowane do kraju, bądź ma być dopiero eksportowane.

...ale to tylko tak na marginesie... ;-)

Emoman
04-12-2013, 04:52
Posiadam dokument potwierdzajcy urodzenie zwiezrecia w niewoli i jego legalne nabycie. Wec moge jeszcze isc i go zarejestrowac?

Mike
04-12-2013, 07:46
W ustawie wyraznie pisze, ze na zarejestrowanie zwierzęcia ma się czas 14 dni od dnia jego nabycia. A jesli chodzi o rejestrację za pomocą oświadczenia woli (tzn w wypadku nie posiadania zadnych dokumentow), to termin juz sie dawno skończył...

Jeśli na twoich dokumentach jest data jego zakupu, i upłyneło juz od tego czasu 14 dni to wg. ustawy nie mozesz go juz zarejestrować. Ale może urzednicy przymkną na to oko. Gorzej by było gdybyś wogóle żadnych papierów nie posiadał...

42d3e78f26a4b20d412==