PDA

Zobacz pełną wersję : Skorpion Cesarski



Kubuś
12-11-2013, 08:01
... przyszedł smutny pan, machnął blachą, przedstawił się i zaprosił mnie na jutrzejszą rozmowę na temat sprzedaży skorpionka.

Sprzedał imperatorka w połowie sierpnia przez allegro.

1. sprzedałem tylko jedną sztukę
2. podobno do 1.11 można było rejestrować zwierzaki o nieudokomentowanym pochodzeniu, więc .... o co chodzi
3. podobnko obecnie nie rejestruje się skorpionków, ale jak w takim razie ze sprzedażą??


jak ktoś przerabiał temat, niech da znać - bym jakoś rozsądnie zeznawał

Qba

Mefisto
13-11-2013, 04:24
Sprawa była wielokrotnie omawiana. Poczytaj tematy założone przez Kak-a i przeze mnie (nad Twoim) a także poszukaj w archiwum.
Mówiąc w skrócie - od maja bezkręgowców się nie rejestruje, ale w przypadku sprzedaży (Brachypelm, Imperatora A. Albiceps i do niedawna A. Pallidum) trzeba mieć papiery świadczące o legalności ich pochodzenia. W przeciwnym przypadku organizacja o nazwie Szanowna Salamandra (Poznań przeprasza za SS) zatrudniająca kapusiów namierzy Cię i z chęcią dokopie.
Mała rada - jeśli nie chcesz się pozbyć komputera (o ile jeszcze Ci go nie zabrali), to jak najszybciej wywieź go z domu. Policja lubi zabierać przedmioty służące do popełnienia przestępstwa a w przypadku sprzedaży przez Allegro jest to pecet. Po jakimś czasie podobno je oddają, ale z reguły bez dysków. Uważaj też na pozostałe zwierzęta (w szczególności na pająki)

42d3e78f26a4b20d412==