PDA

Zobacz pełną wersję : Ratujcie!!!



frydrych1
03-12-2013, 12:21
Ludzie!!!! kto mi w koncu powie jak jest kazdy mowi inaczej co z tymi papierami na pajaki trzeba czy nie trzeba jeden mi mowi ze trzeba miec papiery drogi mowi ze nie trzeba bo na bezkregowce nie trzeba a trzeci mowi ze nie ma papierow na zadnego ze swojej hodowli i sprzedaje je normalnie na gieldzie. jak to w koncu jest?!?!?!?!?!?!?

AGAM
03-12-2013, 13:17
Do samego posiadania ptasznika nie są wymagane żadne papiery, ale w handlu gatunków objetych CITESem potrzebne jest zaświadczenie o urodzeniu w niewoli. Idzie się do powiatowego inspektora weterynarii, płąci bodaj 16zł, wypełnia się wniosek i dostaje się takowe zaświadczenie na dowolną liczbę pajączków. I nie myle sie - na dowoloną, bo jak Pan Inspektor stwierdził oni nie mająobowiazku jeździć i sprawdzać wiarygodnosci wiec musza wierzyc na słowo. Tyle wiem jak narazie po rozmowie telefonicznej, a jutro postaram sie zrobic coś więcej i zdam relacje. Dodam że rodzice nie mają żadnych papierów.

robert.p.
03-12-2013, 13:31
Z tego co wiem swiadectwa urodzenia w niewoli sa wystawiane zaleznie od widzimisie pow. lek. wet.We Wroclawiu np.nie da sie otrzymac.I co ktos zrobi panu doktorowi?

frydrych1
03-12-2013, 13:46
czyli rozumie ze nia ma problemu z policja to tylko przy rozmnazaniu musze sie bawic w papiery?

robert.p.
03-12-2013, 13:48
brachypelmami nie mozesz handlowac,wymieniac bez papierów!!!!!!!Prawie cała reszta tak.Popatrz na załacznik CITES jakie gat są chronione Konw.Waszyngt.Znajdziesz to gdzies w tym dziale

Aleksander
04-12-2013, 00:55
Frydrych, a propos tytulu nadanego przez Ciebie temu wątkowi - w przyszłości wymyslaj tytuły, które bardziej oddają treść zawartą w poście. "Ratujcie!!" może dotyczyć wszystkiego:) Tym razem nie zmienię go sama, ale pamiętaj o tym szczególe.


Pozdrawiam
Natalia

AGAM
05-12-2013, 04:34
tak więc byłęm w Starostwie po wzór wniosku, wypełniłem go i na następny dzień zaniosłem. Od ręki dostałem zaświadczenie o urodzeniu w niewoli 450 pajączków. Koszt tego to 11zł. Teraz jak sprzedaj pajaczka/i to daje kupującemu ksero i pisze tam ile sztuk sprzedaje.

Łysek
05-12-2013, 04:55
hehe to no spoko czyli taki papierek mozna w sumie dozywotnio uzywac.. :)

dr Robert
05-12-2013, 05:09
Myślę, że nie dożywotnio. Bezpieczniej jest zachowywać kopię z liczbą kolejnych sprzedanych zwierzat dla siebie w przypadku kłopotów, kontroli.

AGAM
05-12-2013, 05:14
Tam jest podana data urodzenia także papier dożywotnio się nie nadaje :) ja dla siebie zachowuje kopie bo są tam moje dane jako hodowcy. Kupujacy dostaje kopie na której daje swój podpis i liczbe sprzedanych zwierząt :)

garo
11-12-2013, 14:59
Moja odpowiedz i zdanie znasz.

jasne ze trzeba na pajaki ktore snajduja sie na liscie a sa to wszystkie pajaki z gatunku Brachypelma oraz gatunki takie jak: Aphonopelma Albiceps, Aphonopelma Pallidum i Brachypelmides Klaasi.

I to wszystko !!!
Jezeli chodzi o te gatunki 3 to ciezko je zdobyc wiec raczej nikt o nie nie pyta i sprawa jest z glowy ale jezeli chodzi o Brachypelmy to praktyczkie kazdy hodowca hodujacy pajaki je ma badz od nich zaczynal i mial z nimi stycznosc, a na ich posiadanie trzeba miec papiery.

I podejzewam, ze kazdy kto te pajaki mial to je zarejestrowal chyba ze byl glupi albo leniwy i mu sie nie chcialo jak byla mozliwosc zalatwienia tego tematu do konca pazdziernika 2004 roku, i nikt przy rejestracji sie o nic nie pytal skad je masz i wogole.

A teraz tyle pajakow z gatunku Brachypelma jest bez papierow jak to jest ???

Pewnie sa nielegalne !!!

A sie dziwia ludzie jak moga byc pod ochrona skoro ich tyle jest Np albopilosum, byc moze wlasnie sa z przemytu poniewasz jest ich bardzo duzo do sprzedania i nie ma na nie zadnych papierow !!!


garo

TOXYN
14-12-2013, 05:00
Ja mam pytanie jeśli kupilem Kędziora od hodowcy 2 miechy temu muszę mieć na niego papiery??:| Rozumiem że w razie rozmnażania muszę mieć na młode ale czy na dorosłe(rodziców) tez??

oltynka
17-12-2013, 12:49
Przepraszam, ale zdecydujcie się w końcu. Czy dokumenty, o których mówicie są potrzebne do hodowli, a co za tym idzie handlowania Brahypelmą ? Czy też do samego posiadania tegoż pajączka trzeba mieć ten papierek ? Dla mnie różnica pomiędzy handlem, a samym tylko posiadaniem jest zasadnicza. Proszę więc o odpowiedź.

Ola

42d3e78f26a4b20d412==