PDA

Zobacz pełną wersję : Komisariat policji



Krucyfix
09-12-2013, 11:33
Około roku czasu temu zakupiłem na allegro 4 pajączki: 3*Brachypelma albopillosum i jedną brachypelme smithi. Problem zaczął się dziś kiedy to otrzymałem wezwanie na komisariat w celu przesłuchania. Jedyne co wiem to to, że w sprawie allegro a ściślej o pajączki które wtedy kupiłem. Nie mam pojęcia co robić. Mam się przyznać do posiadania zakupionych pająków czy moze lepeij coś pomoże jak powiem , że to było dawno i zdechły, a może nei mam sięczego obawiać bo nic mi nie grozi, w końcu nie sprzedawałem a tylko kupiłem, jeśli ktoś tu zawinił to tylko osoba od której kupiłem a zaraz po niej serwis allegro pozwalając na sprzedaż pająków, których sprzedawać nie można ;] a nie przypominam sobie żebyna stronie tej aukcjji była wzmianka o papierach. Pomóżcie ludziee ;]

josetsu
09-12-2013, 11:39
oj nie mam pojecia jak Ci pomoc-ale sie zastanawiam jak ja bym to zalatwil-moze pozbdz sie pajaczkow.. przynajmniej teoretycznie... napisz co sie stalo na przesluchaniu itd... ciekawa sprawa.... czyli policja dalej grasuje!!!!

aatus
09-12-2013, 11:53
Pewnie wlasnie chodzi o sprzedajacego tylko ze ty od niego kupowales pajaczki i chca zebys to powiedzial bo pewnie zbieraja dowody przeciwko niemu, gwatrantuje ci ze wszystkie osoby ktore kupowaly od tego usera beda przesluchiwane. Najlepiej skontaktuj sie z tym userem i dowiedz sie wszystkiego dokladnie.

majes
09-12-2013, 11:59
to nie wolno kupowac pajakow???

TOXYN
09-12-2013, 12:35
Brachypelm nie można sprzedawać bez papierów.

Co do tematu raczej ci nic nie zrobią zresztą zawsze można kłamać:-] i tak cię nie sprawdzą:) bo wątpię aby chcialo im się nakaz załatwiać za 3 czy tam 4 pajączki

dr Robert
09-12-2013, 12:51
Kupowanie zwierzat bez posiadanych dokumentów jest tak samo karane jak sprzedawanie czy nawet oferowanie do sprzedaży. Pisałem o tym już dawno, wystarczy zajrzeć do moich wcześniejszych wątków. Natomiast posiadanie zakupionych przed momentem obowiązywania ustawy o ochronie przyrody (tej poprzedniej) nie jest wykroczeniem, ani przestępstwem. Nie trzeba mieć też na to żadnych papierów, jeśli zakupiliśmy je np. w 2001 r. (według obecnych przepisów nie można zarejestrować bezkręgowców ani ryb). Natomiast już od momentu obowiązywania poprzedniej ustawy nie wolno sprzedawać ani kupować zwierząt chronionych na mocy CITES, a od 1 maja na mocy przepisów UE.
Allegro nie bierze odpowiedzialności za takie transakcje, winny jest sprzedający i kupujący.

madOx
09-12-2013, 12:56
a mozesz przedstawic tresc, ktora mowi o zabranianiu kupna lub jaki to przepis ?

dr Robert
09-12-2013, 13:11
Wydaje mi się, że w polskiej ustawie o ochronie przyrody nie ma zakazu kupowania
http://www.mos.gov.pl/1akty_prawne/ustawy/01.99.1079.shtml

O karach mówi rozdział 11. Ja nie znalazłem.

Natomiast o tym, że na terenie UE (a więc Polski też) jest taki zakaz pisałem w wątku:

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=19&i=2119&t=2119

Mówi o tym artykuł 8 ROZPORZĄDZENIA RADY (WE) NR 338/97 z dnia 9 grudnia 1996 r. Dostępne na : http://www.salamandra.org.pl/cites/pr/doc/ROZPORZADZENIE_RADY_(WE)_NR_338-97.doc

W owym artykule 8 w pkt 1 czytamy:
"1. Zakazane jest kupno, oferowanie kupna, pozyskiwanie do celów handlowych, wystawianie na widok publiczny do celów handlowych, wykorzystywanie dla zysku, sprzedaż, przechowywanie w celu sprzedaży, oferowanie do sprzedaży lub transportu w celu sprzedaży okazów gatunków wymienionych w załączniku A."

ironkapela
09-12-2013, 13:15
Prosze ludzie nie ryjcie mnie. Pojdziesz na komisariat, powiesz prawde, ze masz dalej pajaczki (hodowanie nie jest karalne), ze kupiles nie wiedzac ze jest to niezgodne z prawem i tyle. Napewno nic Ci nie zrobia.

X_v_X
09-12-2013, 13:24
Ja bym nie ryzykował i nie mówił, że je dalej trzymam, tylko że pozdychały jak wyjechałeś na wakacje, bo sprawę Ci mogą założyć, a jazdy po Sądach i skaładanie zeznań nie jest takie przyjemne. Do tego niewiedza, że w trakcie kupna popełniłeś przestępstwonie, nie jest Twoim usprawiedliwieniem i chociaż sprawa zakońćzy się grzywną to dodatkowe opłaty chyba nie wywołają uśmiechu na Twojej twarzy...
poz... Cezary...


... POLICJA WRÓG NUMER JEDEN...

dr Robert
09-12-2013, 13:29
Warto poczytać ten rozdział ustawy, bo podejrzewam, że ewentualna sprawa będzie głównie na podstawie polskiego, a nie unijnego prawa (tam zresztą nie ma sankcji - to sprawa każdego kraju). A w polskiej ustawie jest wyraźnie wyróżnione za jakie wykroczenia i przestępstwa się każe popełniane świadomie, a za jakie nieświadomie. Jeśli nie ma w polskiej ustawie zakazu kupna (sprawdzałem, ale może niedokładnie, ale na miejscu osób z kłopotami sprawdziłbym to 10x) to choć kary raczej nie będzie to może być przepadek pająków (jest to przedmiot przestępstwa) - ustawa mówi w jakich przypadkach jest konfiskata. Chyba każdy umie czytać.

ironkapela
09-12-2013, 13:30
Nie rozbrajaj mnie. Ciekawe od kiedy ludzi za kupno kilku pajakow ciagaja po sadach. Moge sie zalozyc ze pojdzie, spisza zeznania, on oczywiscie powie ze nie pamieta od kogo kupowal, i tyle. Podziekuja mu i juz wiecej sie do niego nie odezwa.

ironkapela
09-12-2013, 13:33
Panie Robercie wydaje mi sie pajaczkow nie skonfiskuja bo beda sie brzydzic. Pozatym nawet gdyby skonfiskowali to co by z nimi zrobili?? Znajac szybkosc dzialania polskiego sadownictwa to pajaki dawno zdarzyly by sie rozlozyc i wyparowac zanim doszlo by do sprawy :)

dr Robert
09-12-2013, 13:36
Oj, mogą skonfiskować. Przyjadą wtedy z panem/panią z zoo i on/ona je zabierze w depozyt sądowy czyli do zoo.

ironkapela
09-12-2013, 13:40
A o tym to nie pomyslalem :D Ale mysle ze nie beda podejmowac tak drastycznych srodkow w sprawie dotyczacej kilku pajaczkow :D Pozdrawiam

X_v_X
09-12-2013, 13:50
Jeżeli kupował na allegro wszystko jest do sprawdzenia, a tym burkom z Policji bardziej chce się uganiać za głupotami niż załatwiać poważne sprawy.
A jeżeli popełniłeś przestępstwo, które nie kwalifikuje się na mandat, to prędzej czy później wezwanie na sprawę przyjdzie choćby za 3 lata...


... POLICJA WRÓG NUMER JEDEN..

ironkapela
09-12-2013, 13:51
Zanim przyjdzie wezwanie na sprawe to sprawa ulegnie przedawnieniu :D

X_v_X
09-12-2013, 13:59
Nie wiem po jakim czasie sprawa ulega przedawnieniu, ale bardzo możliwe...

jw73
09-12-2013, 14:02
Jeśli było to przed 1 maja 2004 r., a jak piszesz to prawie rok temu, to nie masz się czym martwić. Powiedz prawdę i już.
Coś mi się jednak wydaje, że musiało to być w tym "gorącym okresie" czerwiec i lipiec tamtego roku. Mam rację ? Inaczej nikt by się nie czepiał.

madOx
09-12-2013, 15:31
dr Robert dzieki za info

mantid
10-12-2013, 00:12
Ptaszniki są w załączniku B.

tomi666
10-12-2013, 00:34
witam!
w moim przypadku chcieli zabrac pajaki, wiec im to umożliwiłem otwierając terraria z kędzoirami L8...
policja zdecydowała się w związku z tym przekazać je w najlepsze z możliwych miejsc, czyli na moją pułkę i dać w opiekę mojemu ojcu...
zabawnie policja wyglądała kiedy liczyła pająkom nogi... musieli sprotokołować to co znaleźli.
sprawa ciągnie się u mnie już ponad trzy miesiące, a ja do tej pory nie byłem nawet jeszcze przesłuchiwany...

tomi666
10-12-2013, 00:37
Krucyfix piszesz, że zakupiłeś pająki na allegro - a możesz powiedzieć jak się nazywał sprzedawca, chodzi mi tylko o nicka z allegro. raczej nie chodzi w Twojej sprawie o mnie, ale ktor wie...

Krucyfix
10-12-2013, 03:45
niestety sprawdziłem na llegro i było to 17 lipca :( Nicka chyba nie wypada mi podać ale napewno nie jesteś to Ty. Nie wiem w końcu co mi pozostało zrobic ? Wynieść czy zostawić?! ;|

krzdab2150
10-12-2013, 06:40
a może tak:

"kupiłem, ale nie jestem pewien co, ponieważ pajączki nie przeżyły podróży, więc nie mogłem i nie mogę stwierdzić, czy to były jakieś brachypelmy, a w związku z tym nawet przez moment nie byłem ich posiadaczem" ... Szkoda, prawda??

jw73
10-12-2013, 07:11
A właściwie czy kogoś już spotkały jakieś sankcje prawne za sprzedaż lub kupno Brachypelm ?

tomi666
10-12-2013, 07:41
z tego co ja sie orietuje to jak na razie nie :(
gdyby sie choc jedna sprawa skonczyla to bylaby jakas wizja, nadzieje ze wszystko bedzie dobrze...

dee jay
10-12-2013, 08:03
w moim przypadku mineło już 3 miesiące od ''nalotu'' jak narazie cierpiwie czekam na jakies wiesci. a jesli mieli by sprawdzac wszystkich którym sprzedałem pajaki to maja roboty na jakis rok czasu bo było troszke tego:)

Kiepski
10-12-2013, 08:11
mysle ze krzdab2150 ma dobry pomysl ja bym go wykorzystal na twoim miejscu.
na zrozumienie wymiaru sprawiedliwosci bym nie liczyl!

Krucyfix
10-12-2013, 08:30
Nie głupio tyle tylko, że w komentarzu po licytowanej auukcji napisałem , że towar dotarł żywy ;|

DAAMOOK
10-12-2013, 08:39
No to w czym to przeszkadza ze tak napisales??
Text w allegro nie jest zadnym dowodem, nic z tym nie moga zrobic.
Dopiero to co powiesz na przesłuchaniu się liczy. Bo jest spisywane w protokol i podpisywane przez przeluchujacego i ciebie.

Krucyfix
10-12-2013, 09:14
brachypelmy mozna normalnie, bez zadnych papierow hodowac w domu. Papiery sa tylko potrzebne przy spedarzy pajaczkow i kiedy chcesz je rozmniozyc, aby uzyskac papiery dla mlodych. Inne gatunki nie wymagaja zadnych papierow, wiec mozna je sprzedawac, trzymac i rozmnazac do woli

To jest wyklejone z jakiejś wiadomości z forum ;] Z treści tej wynika, że nie mam się czego obawiać i mogę się przyznać do posiadanych pająków gdyź nie mam zamiaru ich rozmnażać. Ale czy słusznie?

ironkapela
10-12-2013, 09:30
Ja na Twoim miejscu powiedzial bym prawde na komiisriacie bo najlepiej na tym wyjdziesz. napewno nic ci nie zrobia, powiedz ze masz pajaczki i o nic sie nie martw :D

Krucyfix
10-12-2013, 09:47
Ale mogą zabrać i tego się obawiam ;p A przecież skoro się przyznam to muszą coś zrobić bo mam je nielegalnie więc chyba nie mogą tego od tak zostawić?!

spider13
10-12-2013, 09:47
w razie czego użyj następującego przykładu: jeżeli ja jestem przestępcą w związku z zakupem pająka i konsekwencjami na podstawie ustawy o ochronie przyrody i rozp. WE w sprawie gatunków chronionych, to w takim samym stopniu przestępcami byli przez pewien okres czasu również posiadacze cyklamen (fiołek alpejski, kwiatek w 50% nasyzch domów) - pamiętacie?? nie wiem jak to się zakończyło, ale też była afera koperkowa.... (ps tu krzdab2150)

Kiepski
10-12-2013, 11:56
Do niczego sie nie przyznawaj bo jak zlamales prawo nawet nieswiadomie to
i tak Ci dopier... dziale i wyjdziesz na frajera.
Wierz mi,ja mam to na codzien :(

jw73
10-12-2013, 12:09
Zabrać pająki ci mogą. Ja bym powiedział, że
owszem kupiłem. Pająk dotarł cały i zdrowy. Niestety po tygodniu zdechł. (Zabezpieczy cię to przed konfiskatą zwierza.) Do tego był na tyle mały, że trudno powiedzieć co to był za gatunek. Wyglądał jak L. parahybana. (Nie ma dowodu, że woglę handel zakazanym zwierzęciem się odbył.)
Dlaczego złożyłem, ofertę kupna gatunku chronionego ? Ano na aukcji pisało, że gatunek jest dopuszczony do obrotu w Polsce (Na allegro tego wymagali.) Sprzedający zapewniał, że pochodzi z jego hodowli. Poza tym w życiu bym nie przypuszczał, że mógł by pochodzić z odłowu w końcu w terrariach mnoży się on jak chomik i jest najpopularniejszym pająkiem w amatorskich hodowlach.

Pamiętajmy jednak, że zawsze trzeba mówić prawdę !

_tom_tom_
10-12-2013, 12:46
zgadzam sie z jw73 madze mówi :))

sady działaja szybciej niz wam sie wydaje, znam juz dwa wyroki w sprawie sprzedazy brachypelm na allegro i oba skończyły się karą pozbawienia wolnosci ( wzawiasach) ale jednak (wszystko trwało ok 6 miesięcy)

kupujacy odpowada tak samo jak sprzedający, w mysl przepisu UE - drRobert go przytyczył - a odpowiada za to chory przepis i SALAMANDRA która burzę rozpoczęla

Krucyfix
10-12-2013, 13:24
I po przesłuchaniu :( na wstępie dowiedziałem się, że zostaje przesłuchiwany jako Świadek z '' Dązeniem do oskarżonego'' czy ajkoś tak, że grzoi mi od 3 miesięcy do 5 lat więczienia. Co by było Śmieszniej osób w tej samej sytuacji jest 150 którzy kupowali od tej osoby., a wyobraźcie sobie ile osób kupowało jeszcze na innych aukcjach. I kupują do tej pory.... najgorsze jest to , że nieświadomi tego i co gorsza na aukcjach ofeerujących brachypelmy pisze,że ''Oświadczam,że pająk ten jest dopuszczony do obrotu w Polsce'' popatrzcie na allegro. I czego taki początkujący terrarysta ma się obawaiać. nie zastanawia się tylko kupuję ;d tak było i w moim przypadku a co do moich pajączków to powiedziałem, że zdechły kiedy wyjechałem na wakacje. Pare innych pytań i to wszystko, kazali czekać an rozwój sprawy...

jw73
10-12-2013, 13:55
Jakie konkretnie pytania ci zadawali ?

DAAMOOK
10-12-2013, 14:03
Coz nie wszystkie aukcje na allegro z brachypelmami sa zle.
Sam kupilem jakies 2 miesiace temu 4 brachypelmy albopilosum z papierami.

tomi666
10-12-2013, 23:20
nie zapomnij tylko mój drogi o jednym - skoro nie wolno ich sprzedawać (bez zaświadczeń oczywiście) to co za tym idzie (i było mase razy wałkowane na forum) nie wolno ich kupować - to też jest wtedy przestępstwo!

jak masz ochote po poczytaj też ten wątek - http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=19&i=1923&t=1923

tomi666
10-12-2013, 23:57
No i bardzo dobrze, że jesteś już po! Gliniarz nie skłamał mówiąc, że odpowiadasz jako świadek! Z tym jak to napisałeś „dążeniem do oskarżonego” to chodziło o to, że kupując pająka popełniłeś przestępstwo, ale zrobić Ci będą mogli dopiero coś, gdy założą oddzielną sprawę, ale do tego to jeszcze dużo wody (w klozecie) upłynie. Prokuratura na szczęście nie jest w tych sprawach zbyt wyrywna, bo to dla nich nowość.

Baku
11-12-2013, 01:32
sprawa jest ostro śmierdząca ... ale nie sądze aby coś z tego powodu ci zrobili .

x ray
11-12-2013, 02:17
dobrze jest tak zeznawać aby nie pogrążyc tez kogoś ..czyli sprzedajacego ...wiem ze kazdy mysli o własnym tyłku ale warto zachować zimną krew i pomysleć o całosci sprawy ,czyli tych co sprzedaja ...nawet drobnymi nieprzemyslanymi zeznaniami mozna naprowadzic na slad ,lub podwazyc wczesniejsze zeznania ....analiza wczesniejszych sytuacji i zeznań powinna pomóc co dalej robic .....

jw73
11-12-2013, 10:28
Zawsze można mieć nadzieję, że Sąd oprze się (powinien) na art. kk:
Art. 1.
§ 2. Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma.
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego, jeżeli nie można mu przypisać winy w czasie czynu.

Art. 29. Nie popełnia przestępstwa, kto dopuszcza się czynu zabronionego w usprawiedliwionym błędnym przekonaniu, że zachodzi okoliczność wyłączająca bezprawność albo winę; jeżeli błąd sprawcy jest nieusprawiedliwiony, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.


Art. 30. Nie popełnia przestępstwa, kto dopuszcza się czynu zabronionego w usprawiedliwionej nieświadomości jego bezprawności; jeżeli błąd sprawcy jest nieusprawiedliwiony, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

JurijG
11-12-2013, 10:49
No to ja mam jeszcze fajniej. U mnie panowie w niebieskich kaftanach zrobiły nalot dzisiaj. Zeby bylo śmieszniej ja bylem w szkole, a przed smerfami wystepowal mój starszy. Z tego co wiem to papa smerf najpierw sie wbił do domu a potem kazal pokazac gdzie jest pająk. Starszy jak ta najwna owieczka pokazal pajączka (b. smithi). Przesluchanie mam 1 lutego i do tego czasu pajak ma nie zginąć (śmierć, ufo, niewyjaśnione zaginięcie). Równiez kupowałem na allegro (lipiec) i bylem wtedy zielony co do przepisów. Na allegro widnieja 2 pajaczki, ja mam jednego (1 dla kumpla kupiłem). Na szczescie, a moze nie szczescie jestem niepełnoletni. A co ja mam w takim razie zrobić?

tomi666
11-12-2013, 13:36
mozesz chuchac i dmuchac na pajaczka, podawac mu do jedznie uspione swierszcze byleby tylko nic u sie nie stalo... bo to jest dowod rzeczowy :)
kazdemu to mowia, wiec zadnych rewelacji nie uslyszales.
dziwi mnie tylko fakt, ze Tobie jako kupujacemu robili przeszukanie. jako klient powines raczej byc tylko wezwany na swiadka, no chyba ze policjant chcial sie upewnic, ze pajaka masz faktycznie.

JurijG
11-12-2013, 13:53
Gdybym to ja był w domu to bym ich w zyciu nie wpuscil. Niech mi go tylko spróbuja zabrać to poodkręcam im koła od poldków :P Dziwi mnie fakt ze maja robic pajaczkowi badania :? ale i tak go nie wezme, wkoncu sami mówili ze ma mu sie nic nie stac bo bede miec kłopoty, a na dworku taka pogoda ze sie biedak odmrozi, jak go chca to niech sami sie po niego przejada :P

tomi666
11-12-2013, 14:11
nie wiem co by dalo Twoje stawianie sie... dzwonilem ostatnio do oficera prasowego w moim miescie i dowiedzialem sie, ze policja moze wejsc do mieszkania nawet bez nakazu, jesli istnieje uzasadnione przekonanie o tym, ze jest popelniane przestepstwo.
skoro sami do Ciebie przyszli i wiedzieli czego szukaja, to przeslanki mieli i cos mi mowi ze nakaz tez...
a jakie to niby badania maja mu robic? ogladac go chca pod lupa, czy moze wyslas salamandrze do ekspertyzy :)

bujacznik
11-12-2013, 15:04
dementuj dementuj i jeszcze raz dementuj. Jak cos to powiedz ze kumple zrobili ci kawal, albo ze to od nielubianego sąsiada. Powiedz ze byles nawalony jak skladales zamówienie. Powiesz cokolwiek :). Grunt to dobra gadka

PS: taK na poważnie to nie zazdroszcze

dee jay
12-12-2013, 01:36
To masz stary przewalone rejestrując sie w serwisie allegro podpisałeś oswiadczenie że jesteś pełnoletni i masz 18 lat!!! i tu zaczna sie dla ciebie schody!

kak
12-12-2013, 03:54
nie ma przewalone, zawieszą mu tylko konto, a odwiesić mogą jak tylko skończy 18 lat.
wiem z przypadku kolegi.

zabrze24
12-12-2013, 04:09
a kolega miał sprawe na policji? czy tylko tak od siebie? bo to całkiem inna sprawa!
niechodzi tu o allegro a o policje!

JurijG
12-12-2013, 06:46
Nie mam przewalone z allegro, bo zalozylem konto przed tym jak wprowadzili od 18 lat. Moze beda pajaczkowi mocz badac, czy czasami czegosc nie bierze, albo ze to jest ten gatunek a nie inny.

jw73
12-12-2013, 07:25
Pewnie postanowili sprawdzić ile % tego pajączka to Brachypelma urodzona w niewoli i chcą skorzystać z prawa, które im to gwarantuje czyli -
ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 1808/2001z dnia 30 sierpnia 2001 r.
ustanawiające szczegółowe zasady dotyczące wykonania rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97 w sprawie ochrony gatunków dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi*
Artykuł 25
W przypadku gdy, do celów art. 24, art. 32 lit. a) lub art. 33 ust. 1, właściwy organ uznaje za konieczne ustalenie przodka zwierzęcia poprzez analizę krwi lub innych tkanek, wyniki takiej analizy lub niezbędne próbki zostają udostępnione w sposób zalecony przez ten organ.

Działają po omacku.

jw73
12-12-2013, 07:27
Twój pająk zostanie krwiodawcą. ;-)

JurijG
17-12-2013, 09:22
No i po przesłuchaniu. Kilka głupich pytań skad mam pajaka, jak byl transportowany, no i czy zyje. Na zakonczenie serfek spytal sie mnie czy nie mam wiekszej ilosci egzotycznych zwierzat. Odpowiedzialem mu ze mam 2m boa w piwnicy (nie mam piwnicy :)), niech sobie go szukaja. A najlebsze ze pajaczek zostaje ze mna :)

ponczos
17-12-2013, 09:30
Tyle dobrze. :))

Skiba
06-01-2014, 18:37
Dzisiaj byl u mnie dzielnicowy, zostałem przesłuchany w charakterze PODEJRZEWANY .Kupiłem dwie prachypelmy w sierpniu na allegro ,zostałem przesłuchany i zeznalem ze kupiłem oba pajaki i ze znam tylko nick goscia oraz ze posiadam oba pajaki(nawet sobie poglądał) kazdym bądz razie co mi teraz grozi
i czy powinnienem "przygotowac się" na ewentualną sprawe no i co wogule powinnienem zrobic. a tak przy okazji pozdrowienia od mojego kędziezawego 7l 4 dni temu :D

tomi666
06-01-2014, 23:20
nie masz sie czego bac, choc bardzo dziwi mnie fakt, ze byles w charakterze podejrzanego. jesli to fakt to policja powinna Ci przedstawic jakies zarzuty. nikt nie jest od pierwszego przesluchania podejrzanym, nawet ja, a przeciez jakby nie bylo przeciwko mnie toczy sie jedna sprawa.
z tego co sie orietuje to jestes swiadkiem w sprawie kolesia, ktory Ci pajaka sprzedal.

Łysek
01-03-2014, 03:15
Gdybys byl podejrzanym to przesluchanie na pewno nie odbyloby sie u Ciebie w domu tlyko na komisariacie.. a co do tego Twojego przesluchania to ten dzielnicowy cos notowal czy tylko pytalMoze wpadl z ciekawosci i odwalil jakas szopke bo chcial egzoty poogladac ;)

42d3e78f26a4b20d412==