PDA

Zobacz pełną wersję : Podanie do MS ver. 4.8



Dark Raptor
25-12-2013, 07:21
Dobra. Wstawiłem tu poprawki Jacy (bez wstawiania odniesień do literatury z ww. powodów).
Nadal nie mam dokładnych adresów, gdzie słać petycję. Pozostaje jeszcze kwestia ewentualnych dalszych poprawek.

AGAM
25-12-2013, 10:22
ale dlaczego piszecie o Theraphosa?? Wskazany był rodzaj Theraphosidae, a nie Theraphosa.

Dark Raptor
25-12-2013, 10:48
Bo rodzaj nazywa się Theraphosa.
Końcówka nazwy łacińskiej -idae odnosi się do rodziny. W tekście mówimy o rodzajach, nie rodzinach.

PS. Był jakiś błąd na forum, bo temat wrzucałem w normalnym topicu, a zrobił mi jako oddzielny topic.

AGAM
25-12-2013, 12:52
a rodzaj Theraphosidae nie istnieje?? Czyli taka np. Theraphosidae sp. Equador to po prostu ptasznik bez rodzaju??

dr Robert
25-12-2013, 15:20
Abstrahując od pająków, na których się nie znam, a tylko operując na końcówkach nazw - mylisz Agam rodzaj z rodziną. Darek wyjaśnił. Nie może istnieć rodzaj Theraphosidae bowiem ta końcówka (-idae) zawsze w systematyce zoologicznej oznacza rodzinę (do której może należeć wiele różnych rodzajów, a do każdego rodzaju należeć mogą różne gatunki).
Natomiast forma "Theraphosidae sp. Equador" to bełkot oznaczający po polsku: "jakiś gatunek z rodziny Theraphosidae z Ekwadoru". Formy takiego zapisu takie bywają używane czasem (głównie w handlu) w odniesieniu do (1) gatunków które nie zostały formalnie opisane w literaturze naukowej zgodnie z zasadami Kodeksu Nomenklatury Zoologicznej, ale wiadomo, że będzie to gatunek z tej rodziny bo mam charakterystyczne cechy tej rodziny i wiadomo skąd pochodzi, (2) zostały importowane (tu np. Ekwadoru) i sprzedający poza miejscem skąd pochodzą oraz że należą do tej rodziny nie może/nie umie oznaczyć jaki to gatunek.

dee jay
26-12-2013, 01:10
Człowiek uczy sie przez całe życie.....:)

Dark Raptor
26-12-2013, 07:02
Ok. myślę, że ta wersja może być uznana, mimo różnych niedociągnięć, za ostateczną.

Mam jeszcze pytanie o adresy, na które mamy wysyłać petycję.

Czy ma to iść na MŚ?
http://www.mos.gov.pl/1adres_pocztowy/index.shtml

Czy należy to skierować bezpośrednio do odpowiedniego departamentu, w tym przypadku Departamentu Ochrony Przyrody?
http://www.mos.gov.pl/bip/index.php?idkat=52

Jak ustalimy ten ostatni punkt, możemy ruszać do "boju".

AGAM
26-12-2013, 07:41
heh a myślałem że mam pająka z rodzaju Theraphosidae :/ :) Dzięx za rozjaśnienie umysłu.

bachus
27-12-2013, 03:55
Hmmm, namiar mogłby dać ktoś, to już korespondowa z MŚ.
I może dać link z ostateczną wersją na "Pajęczaki" ?? W końcu nie każdy tutaj zagląda, a w końcu o dobro pajęczarzy nam chodzi.

Dark Raptor
27-12-2013, 04:11
Wiem. Planuję, by wrzucić to na pajęczaki i by dać linki na innych forach do tego "głównego" posta.

A dokładny adres jest potrzebny, by cała akcja nie poszła na ślepo.

Typowałbym adresy mail:
Sekretariat.Ministra@mos.gov.pl
Departament.Ochrony.Przyrody@mos.gov.pl
Biuro.Dyrektora.Generalnego@mos.gov.pl

Co do adresu pocztowego:
Ministerstwo Środowiska
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa

Ale nie wiem, czy nie należy skierować petycję bardziej "celowo", nie na ogólny adres.

Choć jakoś w tej chwili jakoś ruch w "interesie" zamarł :-/

PS. W załączniku znalazły się jeszcze dodatkowe poprawki błędów, zauważone przez forumowiczów.

CRIMSON
27-12-2013, 04:11
Wysłać ?? Lepiej osobiście złożyć .Poza tym telewizja ewentualnie radio, trzeba nadać sprawie rozgłos,opublikować w gazecie.Chętnie pomogę.A podpisy?

Dark Raptor
27-12-2013, 04:18
Podpisy chyba trudno byłoby zorganizować. Potrzebne byłyby komórki w różnych niastach w Polsce. Myślałem o czymś bardziej scentralizowanym, np. coś w stylu strony WWW z zostawianiem danych, które wystarczyłyby odpowiednim instytucjom za uznanie ich za prawdziwe (nie znam aspektów prawnych takiego przedsięwzięcia).
Oczywiście złożenie petycji osobiście byłoby najlepsze, jak pisał Mantid, z pokwitowaniem odbioru. Może dałoby się zrobić jakąś delegację w Wawie (w sumie jest nas trochę) i złożyć petycję na ręce ministra. Tu nie czuję się zbyt kompetentny, jeśli chodzi o organizację, jeszcze nie "bawiłem" się w takie sprawy.
Co do mediów... nie wiem jak można byłoby podsunąć taki kąsek. Oni raczej woleliby pisać o nas jako "średniogroźnych wykolejeńcach" trzymających zabójcze bestie w mieszkaniach.

CRIMSON
27-12-2013, 04:26
Złożyć żaden problem / mogę po Ciebie podjechać/
Bez podpisów w jakiejś formie pisma nie ma.Nie jesteśmy związkiem
oficjalnym/równie dobrze Kowlski może pisać/Ciekawe jak zebrać podpisy?
Do mediów warto zadzwonić i pogadać.
??

Dark Raptor
27-12-2013, 04:34
Hmmm, co do petycji dobrze byłoby zorganizować jeszcze jakieś osoby np. Mantid, Ziu i kto by się jeszcze zgłosił. (Ja w każdym razie jeszcze dziś leżę powalony grypą). Poniedziałek chyba byłby dobry, zwłaszcza, że są już wtedy ferie.

Co do podpisów... hmmm... szkoda, że nie ma w Wawie dużej giełdy, może wtedy nie byłoby problemu z organizacją. Bo raczej średnio mi się widzi stworzenie listy, napisanie gdzie się zgłaszać i czekanie na chętnych do wpisu. A pozostaje jeszcze kwestia innych miast (we Wrocku i Poznaniu, chyba nie mieliby większych problemów).

Jeśli chodzi o media, nie mam w tej chwili kontaktu. Chyba, że wysłanie maili do redakcji?

CRIMSON
27-12-2013, 04:48
Ja mam całą zimę ferie, dopasuje się do Ciebie
Mantida znam,myślę, że nie będzie problemu.Ziu jako moderator mógby reprezentować terrarium.com.p

Co do podpisów myslę, że sprawę trzeba załatwić przez internet - tylko jak?

Do mediów trzeba podzwonić.Spróbować?

Dark Raptor
27-12-2013, 05:04
Nie ma sprawy.
Tak jak pisałem. Można stworzyć jakąś stronę WWW, gdzie ludzie wpisywaliby swoje dane. Optymalna byłaby taka, gdzie widać byłoby przy dostępie z zewnątrz tylko nazwiska, ale zostawiano by np. PESEL, może adres itp. Ale musiałoby to być zrobione tak, by nie naruszać ustawy o danych osobowych itp. Niestety mój poziom webmasterstwa nie należy do najwyższych. Tu przydałaby się jakaś pomoc.

Co do mediów, niektórzy terraryści mieli już kontakt z TV i prasą ;-)
Może byliby w stanie odświeżyć kontakty.

CRIMSON
27-12-2013, 05:28
/niestety ja też nie mam o tym pojęcia/Webmaster poszukiwany trzeba dać ogłoszenie, chyba, że ktoś się zgłosi.

Double jest medialna i miała wywiad dla jakiejś gazety, rok temu,/chyba się zgodzi?/

Przydało by się oficjalne poparcie terrarium.com.pl ,terrarystyka.com.pl, Pst,i ewentualnie innych organizacji i osób.

Reasumując podpisy i poparcie wydają się być najważniejsze.?

Dark Raptor
27-12-2013, 05:42
Wiadomo, że optymalne byłyby listy papierowe, z indywidualnym podpisem. Jednak jak pisałem, zorganiowanie czegoś takiego to poważny problem. Może taka lista w sieci miałaby jakieś znaczenie, nie wiem.
Hmmm... nie wiem jak mogłoby wyglądać "oficjalne popracie" naszych serwisów terrarystycznych. Jakieś dopisy do listy w stylu:

"Petycję wspierają internetowe serwisy terrarystyczne: (tu wymienić)" + podpisy adminów?


W sumie to należałoby zatrudnić Renatkę Beger. W końcu ona potrafi złożyć takie ogromne listy, bez pomocy osób (nie)zainteresowanych. ;-)

CRIMSON
27-12-2013, 05:51
Internetową liste podpisów można wydrukować, no problem, albo jako załącznik do petycji podać adres strony z podpisami.

Oficjalne poparcie, tak jak napisałeś jest ok

Dark Raptor
27-12-2013, 06:03
Tak. Właśnie o to chodzi, ale pozostaje problem co z danych wolno opublikować w internecie, by nie złamać prawa dotyczącego danych osobowych (i za dużo nie pokazywać osobom nieupoważnionym) i jednocześnie by osoby te były możliwe do "identyfikacji" i uznania przez organ przyjmujący taką listę.
Niestety w tych sprawach jestem zielony, więc myślę, że powinien się tym zająć ktoś kompetentny.

CRIMSON
27-12-2013, 06:30
Sprawa nie wydaje się być problematyczna , wystarczy urządzić to tak jak jest tu
mam na myśli rejestracje nowych użytkowników/ ich dane nie są ogólnie dostępne/

Pomyślałem, że Nook mógłby pomóc, a podpisy zebralibyśmy przy pomocy forum,
za pomocą ogłoszenia na stronie głównej.

Dark Raptor
27-12-2013, 06:41
Faktycznie, nie pomyślałem o takim rozwiązaniu.
Czyli gdyby stworzyć coś jak oddzielny dział/link na forum, gdzie wpisywałby się każdy user, umieszczał tam swoje dane, ale te byłyby dostępne tylko ze strony administratora. W przypadku gdyby MŚ (czy ktoś inny upoważniony) chciał je zweryfikować, nie byłoby problemu.
Tylko nie wiem jak to wygląda od strony technicznej - podwójna rejestracja? Czy jest takie coś możliwe?

Link mógłby wyglądać jak ta errata na górze forum, ale napisana WIELKIMI CZERWONYMI WOŁAMI, by nikt się za linkiem nie uganiał jak za FAQ na pajęczakach.

CRIMSON
27-12-2013, 07:14
Inne podpisy trzeba będzie zebrać osobiście.
Mam na myśli np. szefa Warszawskiego zoo
apropo warto też zrobić listę osób, instytucji, których poparcie jest istotne.

bachus
27-12-2013, 07:25
Ja mogę się dowiedzieć od strony prawnej jaka musi być forma podpisu internetowego, żeby miał moc prawną. Możliwe, że będę miał możliwość wysłać kilka kopii pisma do ministerstwa za pośrednictwem pewnego biura poselskiego, ale to się okaże, dam znać co załatwiłem.

ziu
27-12-2013, 14:42
A jak ja mialbym reprezentowac tcp ? Co mialbym zrobic, bo sie troche pogubilem w tej akcji? Ja jestem dostepny w tyg ale w godzinach wieczornych (praca) wiec jesli mialbym sie do czegos przydac to oczywiscie pomoge.

CRIMSON
28-12-2013, 00:10
Moim zdaniem spoczełyby na Tobie najważniejsze zadania tj;
uzgodnienie z Nookiem i stworzenie na stronie głównej "listy podpisów"pod petycją i oczywiście oficjalne poparcie i reprezentowanie serwisu.

Myślę, że razem Dark Raptor,Mantid i Ziu jako moderatorzy uporacie się z tym zadaniem.Oczywiście służę pomocą.

Myślę też, że każdy powinien zastanowić się czyje podpisy należy zebrać osobiście , mam na myśli autorytety zarówno osoby prywatne/np.Gucwińscy/jak i instytucje
/np.Salamandra/to nie żart./

Jeżeli mamy coś zdziałać to potrzebne nam jest silne poparcie.

Mamy niestety ferie, co pewnie ogólnie utrudni zadanie.

Dark Raptor
28-12-2013, 02:54
Ok. Wysłałem listy do Nooka i Mantida. Zobaczymy co można zrobić.

Wysyłam też maila do Warszawskiego Zoo. Pracowałem tam na praktykach przy bezkręgowcach, więc spróbuję odświeżyć kontakty.

CRIMSON
28-12-2013, 04:05
Do szefa zoo proponuję osobiście,żeby się nie pogubić każdy powinien zaproponować "liste podpisów"tak jak pisałem wcześniej.
Wyegzekwowaniem podpisów moge się zająć.

Przydałoby się zebranie by omówić podział obowiązków i strategie
ale to dopiero po dogadaniu sprawy z Nookiem.

Nook
28-12-2013, 05:30
z mojej strony nie widze przeszkód

CRIMSON
28-12-2013, 06:08
To super.
Pozostaje dopiąć kwestie ,by lista podpisów ukazała się na tcp.

Myślałem o takiej formie [url]http://www.petycja.org/index.php. [url]
Jasno, przejrzyście,prosto.

Dark Raptor
28-12-2013, 06:25
Ok. Można chyba zastosować ten serwis:

http://www.petycje.pl/

CRIMSON
28-12-2013, 10:15
.Cytat z tego serwisu" Podanie adresu e-mail jest niezbędne do weryfikacji osoby podpisującej petycję lub wpisującej komentarz. Ten sam adres może być użyty tylko raz i jest równoznaczny ze złożeniem jednego podpisu lub komentarza."

nie sądzisz, że ograniczy to mocno ilość podpisów.

Dark Raptor
28-12-2013, 12:22
Nie bardzo widzę jak. Każdy wpisuje się teoretycznie raz. E-mail funkcjonuje jak podpis. Więc chyba nie stanowiłoby to problemu.
A w razie czego, niektórzy mają kilka skrzynek.

CRIMSON
28-12-2013, 16:49
Tak, ale jest mnóstwo osób nie mających komputera, nie mówiac o mailu.
Co z nimi?
Za pomocą mojego kompa podpisałoby się kilkanaście osób, niestety nie mam tylu skrzynek.
Szkoda by było stracić te głosy.

Dark Raptor
29-12-2013, 01:19
hmmm... to jeśli znasz (lub ktoś inny zna) jakiś dobry serwis z petycjami, to niech wpisze tu adres.

PS. Jeszcze nie miałem kontaktu z Mantidem, więc nie mam dokładnych namiarów na MŚ i kiedy będzie można składać osobiście petycję. Wysyłanie pocztą i mailem tekstu petycji nastąpi po uzgodnieniu tych adresów. Mam nadzieję, że z elektroniczną petycją ruszymy może nawet dziś (jeśli tylko odpowiedni serwis się znajdzie).

CRIMSON
29-12-2013, 02:11
Dałem ogłoszenie http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=9&i=26400&t=26400

Dark Raptor
29-12-2013, 12:33
Hmmm... widzę spore zainteresowanie.

Sprawdziłem net. Nie znalazłem nic ciekawego. Serwis który podałem jest chyba najczęściej wykorzystywany przez różne organizacje (przy założeniach poszukiwania, które wybrałem).
Nie wiem jak, ale wtej chwili wydaje mi się, że jest to jedyne sensowne wyjście.

Jak na razie nie miałem większego odzewu ze strony osób którym wysłałem maile z prośbą o pomoc. Wiem, że w ZOO odebrali list, ale na razie nie wiem z jakim skutkiem. Zostawiłem im namiary na siebie.

Nadal nie mam dokładnych namiarów do kogo w MŚ-ie powinna dochodzić korespondencja.

heh... jak tak dalej pójdzie, strzelę sobie w łeb (na szczęście nie mam z czego, poza wiatrówką)

Dark Raptor
29-12-2013, 13:05
hmmm... znalazłem takie info (w kwestii adresów):

---------------------------------------
Biuro Dyrektora Generalnego
e-mail: Biuro.Dyrektora.Generalnego@mos.gov.pl

Ogólne zadania komórek organizacyjnych Ministerstwa.

Do zakresu działania Biura Dyrektora Generalnego (BDG) należy zapewnienie bieżącej obsługi Dyrektora Generalnego Ministerstwa, w szczególności:
(...)prowadzenie i koordynacja zadań w zakresie skarg i wniosków(...)
----------------------------------------
Departament Ochrony Przyrody
e-mail: Departament.Ochrony.Przyrody@mos.gov.pl

Akurat Ci przygotowywują listy.
-----------------------------------------

To mogłyby być adresy na które wysyłamy petycję mailem.

No i pozostaje kwestia wysyłania petycji listownie. To chyba powinno iść bezpośrednio na adres MŚ. Czyli jak wcześniej podawałem:

Ministerstwo Środowiska
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa

Kwestia czy trzeba dopisywać do kogo petycja ma być skierowana.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, proszę o wsparcie.

CRIMSON
29-12-2013, 13:56
Hmmmmm .....tacy ludzie
tak jak pisałem są ferie
A co Nook na to, gadałeś z Mantidem i Ziu?
Nie można tego umieścić na tcp.? bez podawania maila .Z danych widoczne by było tylko imie nazwisko i miasto, a reszta danych niewidoczna/ dokładny adres i pesel/

Pomyślałem,że przydałaby się wersja skrócona do wywieszenia w sklepach hurtowniach na giełdzie w Łodzi itp,

Dark Raptor
29-12-2013, 14:04
Nook załatwi "uwidocznienie" linka.
Z Mantidem nie miałem kontaktu.
Co do Ziu, to powiedziałem mu, że jak będę miał jakieś dokładniejsze info, to może się zgadamy (ale z tego co wiem, ma pracę).

Na TCP wyglądałoby to standardowo, czyli zwykły post z wpisami. Problem w tym, że jeśli miałby tam dojść ktoś nowy (z zewnątrz), musiałby się rejestrować przez forum.
Tym samym odpadły by też kwestie PESEL'u i adresu.
Raczej nic innego w tym momencie nie wchodziłoby w rachubę.

Dlatego wydaje mi się, że jednak www.petycje.pl stanowią najlepszą (najbardziej profesjonalną) opcję. Niestety nie znalazłem innych tego typu serwisów w necie.

ziu
29-12-2013, 14:45
SIema no ja chetnie pomoge jak bedziecie zalawtiali to w godzinach po 16 bo niestety pracuje do tej godziny najwyzej moge zwolnic sie troszke wczesniej i chetnie pomoc.


Pozdrawiam.

CRIMSON
29-12-2013, 14:53
Nie załamuj sie......."trzeba napierać'

Jeszcze w kwestji tekstu;
" Gatunki te znajdują się już od wielu lat w krajowych hodowlach i zostały dość dobrze poznane, zarówno pod względem behawioru jak i potencjalnych zagrożeń dla hodowców."

napisał bym -..i zostały bardzo dobrze poznane.- /inaczej podważa to wiarygodność autora, zbytnia skromność/

i jeszcze

''8).Nasza znajomość obecnej sytuacji polskiej terrarystyki pozwala nam sądzić, że nowe prawo może stać się martwe. Trudno oczekiwać, że setki, może tysiące osób, ''

napisałbym; Trudno oczekiwać , że tysiące osób /niema co poddawać w wątpliwość, że są nas tysiące, też zbytnia skromność.

Myślę, że trzeba napisać do kogo ma być skierowana, oraz do informacji i poparcia np.Departament Ochrony Przyrody itp

A nie możnaby tego zrobić tak jak ankiety, bez rejestracji..........boję się,żeby przez
maile nie odpadła połowa głosów

CRIMSON
29-12-2013, 14:57
aaaaa............. przydałby się tytuł petycji by na pierwszy"rzut oka" było widać, o co chodzi

Dark Raptor
29-12-2013, 15:03
Ok. Uwzględniłem poprawki. Dzięki.

Mam pomysł z tą ankietą. Można zastosować skrypt jakiejś księgi gości.

Można się na niej wpisać z imienia i nazwiska, wrzucić swój mail (jeśli konieczne), dopisać miasto i tyle.
Niestety dodatkowych info (jak PESEL itp.) się nie umieści. Teoretycznie może dojść jeszcze do tego mały komentarz (choć ze względu na zaciętość hodowców, obawiałbym się tego ;-)

Witrówkę na razie odłożyłem... ;-)

CRIMSON
29-12-2013, 15:08
A nie można tego zrobić tak jak ankiety bez rejestracji?
Obawiam się, że przez te maile odpadnie połowa głosów.

I jeszcze w kwestji tekstu;
jest " Gatunki te znajdują się już od wielu lat w krajowych hodowlach i zostały dość dobrze poznane, zarówno pod względem behawioru jak i potencjalnych zagrożeń dla hodowców.
napisałbym ..zostały bardzo dobrze poznane../nie ma co podważać swojej wiarygodności/

i jeszcze
"8). Nasza znajomość obecnej sytuacji polskiej terrarystyki pozwala nam sądzić, że nowe prawo może stać się martwe. Trudno oczekiwać, że setki, może tysiące osób, "
napisałbym Trudno oczekiwać, że tysiące osób, /przecież są nas tysiące nie?/

CRIMSON
29-12-2013, 15:14
no tak ,ale wtedy można przepisać książkę telefoniczną

Dark Raptor
29-12-2013, 15:17
Hmmm... wyglądałoby to mniej więcej w tym stylu (oczywiście wygląd i dane zależą od serwisu na którym się księgę założy i indywidualnych ustawień).
http://www.ksiegi-gosci.info/ksiega.php?admin

Co do tytułu...

"Petycja dotycząca proponowanych zmian na liście gatunków niebezpiecznych dla życia i zdrowia człowieka"? (tak z głowy)

CRIMSON
29-12-2013, 15:27
albo
"Petycja w sprawie listy gatunków niebezpiecznych dla życia i zdrowia człowieka"?
albo jeszcze krócej.

Najlepiej imię , nazwisko ,miasto i niewidoczny pesel.
Nook nic nie poradzi?

Dark Raptor
29-12-2013, 15:41
Ok. Wprowadziłem poprawki. Dodałem stronę (przed literaturą) na którą wpiszemy serwisy i "autorytety" (nie wiem jak zatytułować takie osoby) wspierające naszą akcję.

Co do ankiety na TCP, wątpię by było to możliwe (Nook ma wątpliwości). Nie zapominaj, że do pisania na forum, konieczna jest rejestracja, a do niej mail chyba też jest konieczny. W sumie na jedno wychodzi. W tym wypadku wygrywa "księga gości", bo nie wymaga rejestracji itp. Widziałem petycje w necie w tym stylu:

imię, nazwisko, miasto, komentarz (np. info o wpisującym się)

Ale nie wiem jaką mają "siłę przebicia". W tym wypadku jedynym warunkiem jest dostęp do netu.

Alternatywą jest przygotowany pod petycje serwis (jak podany wcześniej www.petycje.pl), ale tu już konieczny jest mail. Trudno mi zdecydować. Przy odpowiednim rozreklamowaniu akcji, raczej nie obawiałbym się o frekwencję na petycji.

CRIMSON
29-12-2013, 16:25
zatytułować np.
Petycje wspierają;
1.........
2.........

1000..........

Jeszcze można to zrobić na zasadzie ankiety
Czy popierasz petycje...................? najprościej.

Księga gości jest mało wiarygodna poza tym ktoś to musi na bieżąco weryfikować.
Pewnie zostanie na www.petycje.pl

Dobrze się zastanów.

Dark Raptor
29-12-2013, 23:25
Ok. Przeniosłem "listę" na koniec. Myślałem o zapisaniu w tej wersji papierowej tylko o poparciu znanych osobistości i instytucji, związanych z terrarystyką. Byłoby to niezależne od petycji w necie.

Zaraz idę do pracy, więc przemyślę sprawę. Wydaje mi się jednak, że zostajemy przy serwisie petycje. Jeśli na nic dodatkowo nie wpadnę, dziś ruszamy ze zbieraniem wpisów w necie. Natomiast dokument wysyłamy pocztą i mailem, gdy uzyskamy oficjalne wsparcie ze strony serwisów terrarystycznych, specjalistów i być może Ogrodów Zoologicznych (dopiszemy ich wtedy do listy).

Plan wstępny jest taki:
- Główny link do petycji umieszczam w poście na "Pajęczakach". Wrzucę tu wszelkie info dotyczące przyszłych planów i prośbę o wsparcie.
- Umieszczam linki do tego posta w innych działach. Mam nadzieję, że inni modzi ich nie usuną, bo będą off-topic (ale ważna jest sprawa). Nook umieści w widocznym miejscu (być może nad całym forum i na stronie głównej) link do posta o petycji.
- Forumowicze z innych serwisów, będą proszeni o umieszczenie w widocznym miejscu linka do tego posta, z prośbą o oficjalne wsparcie ich administratorów.

I pewnie coś jeszcze wymyślę. Tak to w tej chwili wygląda wg. mnie. A startować trzeba już dziś, bo trochę się sprawa rozwlekła.

CRIMSON
30-12-2013, 01:15
Nic dodać nic ująć.

aaa....dodaj do petycji adres linka z podpisami i numery stron.

i trzeba podpisać autora,
i napisać pod patronatem www.terrarium.com.pl ?
i podać adres do korespondencji mailowy i "normalny"
i tcp może rozesłać informacje na mail do wszystkich forumowiczów

Warto zrobić "plakat - ogłoszenie " ,żeby każdy mógł wydrukować i wywiesić /sklepy,hurtownie,giełdy,i wszędzie/

zweryfikuj pomysł

>np.rysunek pająka< PODPISZ PETYCJE DO MINISTRA >a tu skorpiona<
z uśmiechem

Petycja wyraża sprzeciw przeciwko próbie rozszerzenia listy zwierząt niebezpiecznych na gatunki niegrożne, od dawna hodowane przez terrarystów w Polsce i prośbę do ministerstwa o nie powiększenie listy o nowe gatunki.

Pełny tekst petycji do wglądu....?

podpis

daj mi swój email do mnie brukom@wp.pl i gg 8084970

cholera spaliłem garnek

Dark Raptor
30-12-2013, 08:36
Ok. Dopiero wróciłem.

Mój mail: darkraptor@poczta.onet.pl

Będę dostępny dopiero za jakieś 2-3 godziny. Postaram się uwzględnić wszystkie pomysły.

Dark Raptor
30-12-2013, 09:48
Ok.

Autor (autorzy?) petycji będą w dokumencie. Przy petycji elektronicznej będą tylko moje dane (wymóg rejestracji).
Współtwórcy petycji powinni się wpisać, nie mam wszystkich danych (i powinni wyrazić zgodę na ich udostępnienie). Tyczy się to na 100%:
Mantida (opis skorpów), Maikardaaion'a (opis skolopendr), Baku (opis ptaszników).
Oraz zapewne autorów znaczących poprawek: dr Robert, CRIMSON (a jak), bachus, ponczos, Jaca, Awikularia. Jeśli kogoś pominąłem, przepraszam, przypomnijcie się.

Plakat pewnie byłby fajny, ale tym powinien zająć się ktoś lepiej obdarowany zdolnościami artystycznymi (np. Double świetnie rysuje).

Pełny tekst, bez rarowania, zawieszę na swojej stronce.

Podpis na początku petycji chyba wystarczy?

Heh... szkoda garnka :-/

CRIMSON
30-12-2013, 10:43
mam na myśli adres linka z podpisami na petycja.pl
Np; Podpisy pod petycją znajdują się ; /.www.......petycja.pl..../
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podpis pod petycją widzę tak;
.................................................. .......................
Z poważaniem
Dariusz Kucharski wraz z zespołem tcp.

-Dlatego chciałem by był patronat tcp/zawsze to jakieś stowarzyszenie a nie "nikt"/
-lub coś podobnego , ewentyalnie wyszczególnić "zespół" w podpisach.

Double ok widziałem jej rysunki są extra. Tylko tekst?

Kiedy zamieszczasz tekst? pytam bo wartoby obejżeć jeszcze całkowicie końcową wersję i opublikować ją np. w "na każdy temat" , żeby potem nie było jakiś pretensji.

Dark Raptor
30-12-2013, 10:52
Wysłałem wstępne dane na www.petycja.pl, czekam teraz na mail potwierdzający.

Chyba przyda się też podpis współautorów. Zwłaszcza, że niektórzy włożyli znacznie więcej pracy w obecną wersję niż ja.
Rzeczywiście można dać taką wersję, może nawet "zespół TCP", bo są tu i modzi i "userzy - weterani".

W załączniku jest "najostatniejsza" wersja tekstu petycji.

CRIMSON
30-12-2013, 11:21
Gotową/ podpisaną ,z datą itp- zapietą/ opublikujesz dziś na tcp?

Double nie ma na gg wyśle jej sms by tu zerknęła

Dark Raptor
30-12-2013, 11:31
Mam już gotową. Tylko kliknąć na www.petycje.pl i rusza maszyna. Zaczynam wtedy robić posty na tcp i piszę do Nooka.

Jeśli nie ma już problemów, mogę za 5 minut startować :-)

Maikardaaion
30-12-2013, 11:37
No to ja sie wpisuje :) Znaczy sie wyrazam zgode na udastepnienie moich danych :) Imie i nazwisko i miasto mam w profilu, co trzeba wiecej to napisze.

Mam jeszcze taka mala propozycje. Z calym szacunkiem dla pracownikow ministerstwa, pismo mimo ze zawierajace samo meritum jest zbyt naukowe i szczegolowe... Po konsultacjach z ludzmi, ktorzy mieli na koncie pozytywne rozpatrzenia tego typu pism uzyskalem pare rad nad technicznym rozplanowaniem dokumentu. Część ogolna powinna byc na poczatku (tutaj wszystkie poczatkowe oraz koncowe linijki, bez szczegolow dotyczacych poszczegolnych grup zwierzat). Natomiast czesc szczegolowa ze wszystkimi opisami powinna sie znalezc na samym koncu, w formie zalacznika, tak samo jak literatura. Wtedy na pierwszy rzut oka bedzie widac o co nam chodzi, jakie sa ogolne powody. No a dalej bedzie czesc szczegolwa, niejako potwierdzajaca razem z naukowa bibliografia.
To tylko moja sugestia mala. Dokument juz i tak wyglada super :)

Co do podpisow, mysle ze nie bylo by problemu powolac pare komorek. Nefralgiczne punkty polskiej terrarystyki takie jak Warszawa, Ślask, Krakow, Wroclaw, odrobine zaangazowania mieszkancow tamtych regionow i miast i ostateczny termin zlozenia petycji z podpisami do organizatora (chyba na Ciebie wypadlo Dark :P). Ile sie zbierze tyle bedzie. Reszta tak jak piszecie, na stronie www bylo by super.
A i tak uwazam ze oprocz wysylki elektronicznej dobrze by bylo aby ktos z mieszkancow stolicy zawital bezposrednio do ministerstwa i oddal pismo z potwierdzeniem odbioru...

CRIMSON
30-12-2013, 11:37
Przed umieszczeniem ostatecznego tekstu opublikuj go może na forum, żeby nie było jakiś pretensji

Dark Raptor
30-12-2013, 11:43
Ok. Wersja elektroniczna pozbawiona jest literatury i raczej większych poprawek się do niej nie wprowadzi (ograniczenie wielkości informacji w petycji). Na szczęście to co trzeba, mieści się w całości (na wcisk). Czyli to co jest w ostatnim z załączników bez literatury i listy poparcia na końcu. Chyba raczej nie będziemy jej gruntownie przerabiać.

Tak. Będzie "oficjalne" przekazanie petycji, ale jak trochę sie zbierze na elektronicznej i będzie można dopisać adres tej petycji w necie. No i jak się zgadamy z resztą "Warszawiaków" ;-).

CRIMSON
30-12-2013, 11:54
Już ją umieściłeś?

Gruntownych zmian nie ma co robić

Brakuje na początku "od kogo" ,daty i wypośrodkowałbym słowo petyca, pod nią
w sprawie.........

ale to szczególy

Dark Raptor
30-12-2013, 12:05
Hmmm... skasowało mi posta :-/

Jeszcze nie.

Mogę już zatwierdzać. Daję główny link na pajęczakach i odnośniki na kilku ważniejszych (na każdy temat, rejestracja, terrarium, owady, karmowe). Dodatkowo reszta w rękach adminów.

Po uzbieraniu części podpisów, możemy stworzyć ostateczną, "papierową" wersję, rozsyłaną mailem i pocztą +osobiście. Ale to po jakimś czasie. Mam nadzieję , że to coś da.

Startować?

Dark Raptor
30-12-2013, 12:07
Aha. Zostawiłem podpis "Zespół www.terrarium.com.pl" Nie wszyscy dali swoje dane, a te mogą być w wersji "ostatecznej".

Double
30-12-2013, 12:16
poczuję się zaszczycona, jeśl będe mogła pomóc "od strony graficznnej" projektu :) jeśli jakikolwiek plakat czy znaczki będą potrzebne - nie ma problemu - 'sie zrobi'

CRIMSON
30-12-2013, 12:26
to super
np jakiś"wesoły pająk"?

zweryfikujcie pomysł
.................................................. .................................................. ..................................

>np.rysunek pająka<...... PODPISZ PETYCJE DO MINISTRA .................>a tu skorpiona<
z uśmiechem

Petycja wyraża sprzeciw przeciwko próbie rozszerzenia listy zwierząt niebezpiecznych na gatunki niegrożne, od dawna hodowane przez terrarystów w Polsce i prośbę do ministerstwa o nie powiększenie listy o nowe gatunki.

Pełny tekst petycji do wglądu....

podpis
.................................................. .................................................. ..................................

Musi sie miescić na A4
Tekst?

Dark Raptor
30-12-2013, 12:27
Dobra. Nie widzę reakcji ze strony innych. Ruszam. Co się stało, to się nie odstanie itp. itd.

HADŻIME! BANZAI!

(te dyskusje, będzie można potem wykasować)

Dark Raptor
30-12-2013, 12:56
Chyba trochę to potrwa. Nieprzewidziane "problemy techniczne" :-/

Głupie prawa Murphy'ego.

CRIMSON
30-12-2013, 13:15
A już chciałem głosować i nie ma.

Narazie zagłosowałem na "Przywrocenie Monty Pythona "

Uzgodnij z Double treść plakatu - to zacznie nad nim pracować.

ziu
30-12-2013, 13:17
Kurcze coraz lepiej to wszystko wyglada ;] i coraz bardziej wierze ze to sie uda :D

Swietna robota DArk i Crismon naprawde za zaangazowanie i reszcie tez ;] czekam na propozycje wizyty w MŚ.

Pozdrawiam.

CRIMSON
30-12-2013, 13:25
Jestem do dyspozycji.

Sorry Dark, że Cię tak poganiam - ostatecznie podpisy pewnie ruszą pełną parą po feriach

Dark Raptor
30-12-2013, 13:26
Dobra, zaraz na 100% się zastrzelę.

Nie mogę się autoryzować. Wykonałem WSZYSTKO i DOKŁADNIE wg. schematu. I przy publikowaniu dokumentu dostaję informację, że:

" Oświadczam że wszystkie informacje które podałem w tym formularzu są prawdziwe.

:Aby utworzyć dokument konieczne jest potwierdzenie prawdziwości danych

Oświadczam że zapoznałem się i akceptuje regulamin oraz zasady ochrony prywatności serwisu petycje.pl.

:Aby utworzyć dokument konieczna jest akceptacja regulaminu oraz zasad ochrony prywatności

Spróbuję powtórzyć całość bez korzystania z programu pocztowego. Może to on nawala.

Dark Raptor
30-12-2013, 13:50
Nie wiem co jest grane, ale nie mogę zostać autoryzowany. Jako wiadomość dostaję:

MAILER-DAEMON@polnet.biz
Hi. This is the qmail-send program at polnet.biz.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following
addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<darkraptor@interia.pl>:
217.74.64.238 does not like recipient.
Remote host said: 554 <darkraptor@interia.pl>: Recipient address rejected:
SPF policy: FAIL [ wyslij ten list przez wlasciwy dla Twojej domeny serwer
pocztowy / please send this message through an authorized mail server ]
Giving up on 217.74.64.238.

-----
Dalej idzie treść wiadomości.
--------

Wygląda to tak, że z mojego kompa nie mogę uruchomić rejestracji. Musi to zrobić ktoś inny.
Mam to na obu kontach. Nawet jak wejdę przez link w treści wiadomości, wiadomość nie może być autoryzowana z ww. powodów.

CRIMSON
30-12-2013, 14:18
Spróbować?

Dark Raptor
30-12-2013, 14:21
Ok. Spróbuj wysłać i autoryzować od siebie. Najwyżej posty zrobię z Twojego linku. Sprawdziłem. U mnie wszystkie ustawienia są OK. Prawdopodobnie mam jakiegoś "robaka".
Właśnie ściągam sobie nowszego antywira.

Dark Raptor
30-12-2013, 14:25
Aha. Jak już będziesz pisał właściwą petycję, będziesz miał 3 okna. Tekst podziel w nich tak:

Szanowny Panie Ministrze
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie niniejszej petycji.


W ostatnim czasie środowisko terrarystyczne zostało poruszone wprowadzeniem rozporządzenia do nowej Ustawy o
Ochronie Przyrody, z dnia 16 kwietnia 2004 r. (Dz. U.04.92.880 z dnia 30 kwietnia 2004 r.). Chodzi konkretnie o listę
gatunków zwierząt niebezpiecznych (rozporządzenie do rozdziału 3 Art. 73. punkt 1 i 2).
Wiemy, że Ministerstwo podjęło na szeroką skalę konsultacje społeczne z różnorodnymi organizacjami, dotyczące ustalenia
składu tej listy. Środowisko terrarystów śledziło te poczynania z dużą uwagą, czego przykładem jest m. in. lista
zaproponowana przez Polskie Stowarzyszenie Terrarystyczne (PST).

Pierwotna lista, proponowana przez MŚ, pokrywająca się w dużym stopniu z zaproponowaną przez PST ( http://www.pst.
org.pl/start/pismo_PST.pdf ), była w znacznej mierze do przyjęcia przez całe nasze środowisko. Ponieważ powstawała ona
przy współudziale doświadczonych hodowców, byliśmy pewni, że uwzględniono na niej gatunki rzeczywiście niebezpieczne i
stanowiące potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.
Ku naszemu zaskoczeniu, lista została poszerzona o szereg nowych taksonów (m. in. rodzaje), których umieszczenie tu
wydaje się być zupełnym nieporozumieniem. Stając w obronie polskiej terrarystyki, czujemy się zobowiązani do wskazania,
które z nich i dlaczego, nie powinny być dalej uwzględniane. Gatunki te znajdują się już od wielu lat w krajowych hodowlach i
zostały bardzo dobrze poznane, zarówno pod względem behawioru jak i potencjalnych zagrożeń dla hodowców.

I. Pajęczaki

Ptaszniki (Theraphosidae)

Szczególnie zaniepokojeni jesteśmy doniesieniami o planowanym wprowadzeniu na tę listę następujących rodzajów:

• Theraphosa, Thorell, 1870.
• Aphonopelma, Pocock, 1901.
• Ceratogyrus, Pocock, 1897.
• Pamphobeteus, Pocock, 1901.
• Poecilotheria, Simon, 1885.
• Pterinochilus, Pocock, 1897.

Pająki te, od wielu lat znajdują się w tysiącach amatorskich hodowli domowych, zarówno w Polsce, jak również wielu innych
krajach na świecie.
Nie odnotowano dotąd żadnego, naukowo potwierdzonego przypadku śmierci hodowcy w następstwie ukąszenia przez
któregokolwiek pająka z powyższych taksonów. Co więcej, nie istnieją również żadne potwierdzone przypadki długotrwałych
powikłań zdrowotnych po ukąszeniu przez te pająki. Ukąszenia zdarzają się sporadycznie. Liczba osobników znajdujących się
w hodowlach amatorskich liczona jest w dziesiątkach tysięcy sztuk, a liczba doniesień o ukąszeniach z całego świata sięga
kilkudziesięciu przypadków. Mamy więc jasność co do realnego zagrożenia, jakie niesie ze sobą chów tych zwierząt.
Niebezpieczeństwo ukąszenia jest znikome, a wszelkie tego rodzaju incydenty spowodowane są tylko i wyłącznie błędem
hodowcy. W hodowli hobbystycznej, przy zachowaniu odpowiednich warunków, pająki te nie stanowią zagrożenia, stąd nasza
prośba o wykreślenie wszystkich przedstawicieli Theraphosidae z wykazu zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia
człowieka.


Za szczególne nieporozumienie uważamy umieszczenie w wykazie rodzajów: Aphonopelma, Theraphosa, Pamphobeteus.
Należące do nich pająki charakteryzuje spokojne usposobienie, przypadki ukąszeń zdarzają się niezwykle rzadko, a ich skutki
ograniczają się jedynie do opuchlizny oraz bólu w okolicy miejsca ukąszenia, które to objawy ustępują w ciągu 24-48 godzin.
Pająki z rodzajów Pterinochilus, Poecilotheria, Ceratogyrus, charakteryzują się nieco większą agresywnością oraz silniejszym
jadem. Jednak również i one nie stanowią realnego zagrożenia dla życia człowieka. Ich jad nie powoduje trwałego uszczerbku
na zdrowiu. W przypadku ptaszników z rodzaju Poecilotheria, których jad uważany jest za jeden z najsilniejszych wśród wyżej
wymienionych grup, objawy ukąszenia zdrowej, dorosłej osoby ograniczają się do następujących: gorączki, wymiotów,
znacznej opuchlizny okolicy miejsca ukąszenia, zaburzeń równowagi oraz skurczów mięśni. Wyżej wymienione objawy
najczęściej ustępują w ciągu doby, skurcze mogą pojawiać się okresowo do dwóch miesięcy. Objawy te uzależnione mogą być
od reakcji alergicznej osoby ukąszonej na jeden ze składników jadu, przy czym warto podkreślić, że skutki ukąszenia przez
pszczołę, osę, szerszenia, bądź też innego, krajowego przedstawiciela owadów, czy pajęczaków, mogą mieć zdecydowanie
bardziej groźny skutek dla osoby uczulonej na ich jad.

Pozostałe pajęczaki

W sprawie pozostałych pajęczaków, podtrzymujemy stanowisko PST, co do następującego kształtu listy gatunków:

Czarna wdowa Latrodectus mactans (Fabricius, 1775)
Z pewnością nie cały rodzaj Latrodectus powinien zostać ujęty w wykazie. Większość spośród ponad 30 jego przedstawicieli
jest umiarkowanie jadowita i ich jad nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Warto dodać, że w hodowlach
amatorskich w krajach UE (zwłaszcza Niemczech), gdzie spotykanych jest kilka gatunków z tego rodzaju, nie zarejestrowano
żadnych przypadków stworzenia przez nie zagrożenia życia i zdrowia. Wszelkie zarejestrowane przypadki ukąszeń ze skutkiem
śmiertelnym przez czarne wdowy dotyczą wyłącznie żyjących dziko osobników i ograniczają się do gatunku Latrodectus
mactans (obecnie w USA stanowią one nie więcej niż 1 % zarejestrowanych ukąszeń przez czarną wdowę).

Tarantule – Lycosa sp.
Pająki z rodzaju Lycosa są potencjalnie jadowite i niebezpieczne, nie rejestruje się jednak wielu przypadków zgonów w wyniku
ukąszeń. Spośród licznych przedstawicieli (blisko 100 gatunków) tego rodzaju, poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia
stwarza ukąszenie zaledwie kilku gatunków, pochodzących z klimatu tropikalnego np. Lycosa erythrognatha (Lucas, 1836).
Zapis w wykazie można jednak, nieco na wyrost, uogólnić do całego rodzaju i wszystkich jego przedstawicieli występujących
na całym świecie, biorąc pod uwagę fakt, iż pająki te nie są praktycznie spotykane w hodowlach amatorskich.
-------------------------------
Atrax sp.
Do rodzaju Atrax należą silnie jadowite pająki pochodzące z Australii. Rodzaj obejmuje gatunki dysponujące silnym jadem
wywołującym szereg efektów neurologicznych. Zarejestrowano kilkadziesiąt przypadków śmiertelnych ukąszenia przez
gatunek Atrax robustus. W najlepszym wypadku, ukąszenie kończy się długimi i niezwykle nieprzyjemnymi powikłaniami.

Phoneutria sp.
Dużą siłą jadu charakteryzują się również południowoamerykańskie pająki z rodzaju Phoneutria. Są one dosyć agresywne,
aktywnie polują, a ich jad zawiera silne neurotoksyny. Teoretycznie jedna dawka jadu Phoneutria wystarcza do uśmiercenia
300 myszy. Przypadki śmiertelnego ukąszenia ludzi są rzadkie. Pająki te, jako jedyne z wymienionych trafiają do hodowli
amatorskich, w których jak dotąd nie zdarzył się żaden przypadek ukąszenia. Ze względu na tryb życia, sposób zdobywania
pokarmu, agresywność i dużą siłę jadu należy bardzo poważnie rozważyć umieszczeni na liście całej rodziny Ctenidae, do
której należy rodzaj Phoneutria.

Skorpiony (Scorpionidae)

Odnośnie skorpionów, dużym błędem jest uogólnianie do rodzajów. Wśród ich przedstawicieli znaleźć możemy zarówno
gatunki o niezwykle silnym, jak również bardzo słabym jadzie. Wszelkie zarejestrowane przypadki zgonu w wyniku ukąszeń
przez skorpiony ograniczają się do warunków naturalnych. W hodowlach amatorskich tego typu wypadki się nie zdarzają.
(Nota bene, w przypadku skorpionów bardzo łatwo zabezpieczyć pojemniki hodowlane przed ucieczką zwierzęcia – skorpiony
nie są w stanie wspinać się po szybach).

Spośród skorpionów za zdecydowanie niebezpieczne należy uznać jedynie: Centruroides noxius (Hoffman, 1932) oraz jeden
podgatunek Buthus occitanus tunetanus (Herbst, 1800), którego nie spotyka się w hodowlach amatorskich (ma on niezwykle
specyficzne wymagania i występuje w naturze na niewielkim obszarze). Pozostałe gatunki Buthus i Centruroides nie stanowią
zagrożenia i nie powinny być uwzględnione w wykazie. Dodatkowo warto poszerzyć listę o następujących (i tylko takich)
przedstawicieli rodzajów Androctonus, Leiurus oraz Tityus:

• Androctonus australis (Ewing, 1928) - wiele wypadków śmiertelnych
• Androctonus mauretanicus (Pocock, 1902)
• Leiurus quinquestriatus (Ehrenberg, 1828) -wiele wypadków śmiertelnych
• Tityus trinitatis (Pocock, 1897) -wiele wypadków śmiertelnych
• Tityus serrulatus (Lutz & Mello, 1922)

II. Skolopendry

Rodzaj Scolopendra, popularny w hodowlach zagranicznych, znajduje sobie coraz więcej zwolenników także w Polsce.
Większość gatunków osiąga duże rozmiary i dysponuje jadem o stosunkowo dużej sile. Jednakże wbrew obiegowej opinii,
zwierzęta te nie są agresywne, a bojaźliwe i tchórzliwe. Ukąszenia w hodowlach prywatnych, zarówno w kraju, jak i na
świecie, praktycznie się nie zdarzają. Większość zanotowanych przypadków ukąszeń miało miejsce w naturalnym środowisku
występowania tych zwierząt, a ich skutki ograniczały się jedynie do objawów ciężkiego zatrucia, bez zagrożenia życia.
Przypadki śmiertelne dotyczą jedynie osób uczulonych oraz grupy osób o upośledzonej funkcji układu odpornościowego,
osoby takie narażone są w dużo większym stopniu na skutki ukąszenia pszczół itp.
Skolopendry, podobnie jak skorpiony, nie są w stanie wspinać się po gładkich, pionowych powierzchniach (szkło jest
materiałem najczęściej wykorzystywanym do konstrukcji terrariów), dlatego zabezpieczenie pojemnika hodowlanego nie
stanowi problemu.

Dodatkowo chcielibyśmy zwrócić uwagę na szereg następujących aspektów:


1). Zwierzęta z wyżej omawianych grup taksonomicznych pochodzą z rejonów subtropikalnych i tropikalnych, nie są wstanie
przetrwać w naszym klimacie, nie ma zatem ryzyka, że w przypadku ewentualnej ucieczki stanowić będą zagrożenie dla ludzi i
zwierząt.

2). Hodowla odbywa się w odpowiednio zabezpieczonych terrariach, z których zwierzęta nie mają możliwości wydostania
się.

3). Istotny jest również fakt, iż tak restrykcyjne rozwiązania nie znajdują zastosowania w innych krajach Unii Europejskiej.
Żaden z powyższych taksonów nie jest objęty zakazem trzymania w domach. Terraryści (m.in. z Niemiec i Czech, a więc
krajów mogących poszczycić się największymi osiągnięciami w dziedzinie terrarystyki i hodowli zwierząt egzotycznych)
prowadzą hodowlę od wielu lat bez konieczności szczególnych regulacji prawnych. Również w tych krajach nie wykazano
poważniejszych wypadków związanych z ukąszeniami.

4). Często obserwowanym zachowaniem obronnym, stosowanym przez wymienione grupy taksonomiczne w sytuacjach
zagrożenia, jest zamarkowanie ukąszenia w celu odstraszenia intruza, nie dochodzi wtedy do wpuszczenia jadu w ciało ofiary.
Ponadto zwykle przed atakiem zwierzę przyjmuje postawę grożącą, dając czas napastnikowi na wycofanie się.

5). Pająki, skorpiony oraz skolopendry są zwierzętami płochliwymi i na ogół wybierają ucieczkę, nie atak. Niepodrażnione nie
atakują nigdy. Ze względu na gabaryty nie ma możliwości pomylenia dłoni hodowcy z potencjalną ofiarą zwierzęcia.

6). Na liście zwierząt niebezpiecznych dla ogrodów zoologicznych (Załącznik do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia
10 grudnia 2003 r., Dz. U. z 2004 r. Nr 4, poz. 26) znalazły się jedynie trzy rodzaje: Poecilotheria, Ceratogyrus, i Pterinochilus.
Zostały one umieszczone w drugiej grupie ryzyka, nie zostały zatem uznane za niebezpieczne dla życia człowieka. W
przypadku skorpionów, pierwszą grupą objęto rodzinę Buthidae, do drugiej zaliczono wszystkie pozostałe taksony. Do drugiej
grupy ryzyka, wg. przytoczonej listy, zaliczono wszystkie skolopendry.
--------------------------
7). Przy założeniu, że wymienione na liście gatunki zostaną przekazane do ogrodów zoologicznych, liczba osobników może
sięgać dziesiątek tysięcy. Uważamy, że ogrody nie będą w stanie zapewnić odpowiednich warunków takiej ilości zwierząt, a
ewentualne przekazanie zwierząt odpowiednim służbom w celu uśmiercenia jest niezgodne z etyką terrarystów oraz obrońców
środowiska.

8). Nasza znajomość obecnej sytuacji polskiej terrarystyki pozwala nam sądzić, że nowe prawo może stać się martwe.
Trudno oczekiwać, że tysiące osób, nawet pod groźbą sankcji prawnych, pozbędą się zwierząt, których hodowlą zajmują się
często od wielu lat, w których hodowlę zainwestowały często duże kwoty pieniędzy, i która to hodowla stanowi ich życiową
pasję. Istnieje realna obawa, że jedynym widocznym efektem wprowadzenia nowej regulacji będzie przesunięcie się sporej
części hodowli do podziemia. To z kolei odbije się niekorzystnie i na warunkach, w jakich przetrzymywane będą same
zwierzęta i na możliwości kontrolowania tego typu hodowli. W konsekwencji doświadczeni terraryści utracą kontrolę nad
zaistniałą sytuacją oraz możliwość pomocy początkującym.

Opinie te opieramy nie tylko na własnych, wieloletnich doświadczeniach, ale również na opinii powszechnie poważanych
autorytetów naukowych, zajmujących się ptasznikami. Należą do nich m. in.: Stanley Shultz, Marguerite Shultz, Rick West,
Volker von Wirth.

Środowisko terrarystów polskich ma ogromną nadzieję, że proponowane przez MŚ zmiany, w sprawie dodania nowych
taksonów do spisu zwierząt niebezpiecznych, nie zostaną wprowadzone i lista pozostanie w swoim pierwotnym kształcie.
Wyżej wymienione powody, poświadczone doświadczeniem tysięcy krajowych i zagranicznych hodowców, powinny
stanowić nasz wkład w powstawanie tego prawa. Chcemy brać udział w jego tworzeniu, gdyż jesteśmy żywotnie
zainteresowani możliwością rozwijania naszych zainteresowań oraz szerzeniem wiedzy o zwierzętach w społeczeństwie.
Doświadczenia terrarystów, stanowią doskonały wstęp do zgłębienia wiedzy z dziedzin biologii takich, jak arachnologia,
entomologia i herpetologia. Tworzenie dodatkowych barier dla rozwoju stale powiększającego się środowiska
terrarystycznego, stanowić będzie jedynie przeszkodę w upowszechnianiu tej wiedzy.


Jeszcze raz wyrażamy nadzieję, że nasze propozycje zostaną rozpatrzone i uwzględnione w procesie tworzenia nowego
rozporządzenia.

Zespół www.terrarium.com.pl
-----------------------

Wtedy wszystko się zmieści.

CRIMSON
30-12-2013, 14:50
podaj mi

Adresat dokumentu?
Do wiadomości?
Adres?
Telefon?
E-mail adresata?

Dark Raptor
30-12-2013, 14:54
Wystarczy:

Adresat dokumentu:
Ministerstwo Środowiska

do wiadomości:
Minister - Jerzy Swatoń
Podsekretarz Stanu - Główny Konserwator Przyrody - Zbigniew Witkowski

adres:
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa

kategoria:
środowisko

CRIMSON
30-12-2013, 15:04
wersja elektroniczna oczywiście?

Dark Raptor
30-12-2013, 15:06
Tak.

CRIMSON
30-12-2013, 15:33
SSSSSSSSSSIIIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEDDDDDDDDDDDD ZZZZZZZZZZIIIIIIIIIIIIII
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HHHHHHHUUUUUUUUUURRRRRRR RRAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!

otwieramy szampana

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=554

teraz info na wszystkie działy

Dark Raptor
30-12-2013, 15:35
MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER MASTER...

Robię posty i piszę do Nooka! :D

CRIMSON
30-12-2013, 15:40
Zacznij od góry ja jadę od dołu/od "zamienię"/

Dark Raptor
30-12-2013, 15:45
Ale wpierw zrobię główny na pajęczakach. Reszta będzie odnośnikami do tego posta.

CRIMSON
30-12-2013, 16:11
nie zdażyłem tego przeczytać

bachus
30-12-2013, 17:05
Mam trochę wieści, niestety "zaznajomione" biura poselskie nie współpracują na żadnym polu z MŚ, w sumie to żadne nie współpracują, więc od tej strony nie ma jak przekazać dokumentu z poparciem.
Jeżeli chodzi o podpisy na necie, nie wiadomo jak ustosunkuje się do nich MŚ, generalnie pożądaną formą byłby podpis elektroniczny, a z tym już będzie problem. Więc poza podpisem na www trzeba wzywać naród do wysyłania petycji listem poleconym.
Petycję podpisałem, czekam na maila z weryfikacją.

Darku jeśli potrzebujesz do czegoś moje dane to są w profilu, tylko jak coś to napisz do czego :)

Dark Raptor
30-12-2013, 23:27
Chodzi tylko o imiona i nazwiska twórców petycji, do bezpośredniego podpisu pod petycją.
Wiadomo, że podpis elektroniczny byłby najlepszy, ale mieliśmy dostęp tylko do takich środków w necie (organizacja petycji z podpisami byłaby bardzo trudna, jeśli nie niemożliwa).
Jak lista trochę "urośnie", zdobędziemy wsparcie innych portali i instytucji, umieszczamy link na stronie z tekstem petycji i ślemy ją do MŚ.

CRIMSON
30-12-2013, 23:45
Trzeba zrobić listę portali i instytucji, żebyśmy się nie dublowali.
A i plakat.Warto go zrobić, bo w czwartek jest giełda w Łodzi.

Dark Raptor
30-12-2013, 23:49
W sumie się nie zdublujemy, bo i tak powstanie jedna wyjściowa lista do ściągnięcia z netu.

Zaraz zwijam się do pracy.

Zobaczymy co wysmaży nam Double :-)

CRIMSON
31-12-2013, 00:05
Niebardzo rozumiem?

Myślałem, że zrobimy spis miejsc ,instytucji itp. gdzie waro uderzyć i będziemy "odhaczać"?

Dark Raptor
31-12-2013, 00:11
Aha, ja też nie załapałem ;-)

Ok. w tej chwili wysłałem maila do arachnea.pl
Spróbuję posłać coś do Sułka (Biofil), może umieści link na witrynie swojego sklepu.

Na razie nie mam odpowiedzi z Warszawskiego Zoo.

Ale teraz już na prawdę lecę do pracy.

ziu
31-12-2013, 10:09
Dzis gadalem z kolega i mowil ze jego znajomy walcztl kiedyts z jakims ministerstwem o budowie mostu i mowil ze ludzie tak jak u nas podpisuja sie pod petycja bombardowali ministerstwo mejlami. Wiem zze to troche prostackie ale mowil ze dzialalo.

Zamieszcze linka na mojej stronie.

Pozdrawiam

Dark Raptor
31-12-2013, 10:57
Tak, mam pierwsze niepewne wieści z frontu.

Chyba możemy zapomnieć o wsparciu Warszawskiego Zoo. Wykazali zainteresowanie akcją, ale stwierdzili, że niestety jest to wg. nich sprzeczne z polityką nietrzymania przez osoby prywatne zwierząt niebezpiecznych. Jutro powinienem otrzymać dokładniejsze informacje. A mam wieści z "samej góry", bo otrzymałem mail od samego dyrektora ogrodu, dr. J. Rembiszewskiego. Mam nadzieję, że po dokładniejszym rozpatrzeniu sprawy zmienią zdanie.

Nie mam jeszcze informacji od innych portali terrarystycznych. Jeśli oficjalnie nas poprą, będzie fajnie.

Przydałby się mail do PST z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy. Chyba by nas wsparli? Zdaje się, że kilku członków tej organizacji jest u nas na forum.

Hmmm... muszę jeszcze poszukać gdzie rozszerzyć akcję. Kilka wpisów już załatwiłem, jeszcze kilka w drodze.

CRIMSON
31-12-2013, 11:13
Na przykład Bartek Gorzkowski, ;http://www.pst.org.pl/forum/viewtopic.php?t=22

nie wiesz kiedy Double zrobi plakat?
Nie ma informacji o petycji na stronie głównej.

ziu
31-12-2013, 12:17
boje sie ze chyba jednak wszystkie te "urzedasy" nas oleja ;( tfu tfu wypluje te slowo :].

CRIMSON
31-12-2013, 12:24
Nie szkodzi już jest prawie 300 podpisów

Dark Raptor
31-12-2013, 12:31
Widzę, że Baku już zadziałał na PST.
Puszczę jeszcze info na nasze Koło Naukowe Biologów Terenowych UW. Pajęczarzy tam nie ma, ale zawsze pokrewne dusze.

Dark Raptor
01-01-2014, 23:36
Hmmm... w tej chwili nie mam odzewu ze strony instytucji, którym wysłałem maila.
Zoo się też ponownie nie odezwało :-/
Zdobyłem trochę głosów, ale spróbuję poreklamować sprawę na Wydziale.

Przynajmniej nie zawiedliśmy się na serwisach terrarystycznych. Nie wiem tylko co dzieje się z terrarystyka.com.pl, nie mogę wejść na ich stronę (chyba padł im serwer?). A szkoda, bo to bardzo duży serwis.

Bachus i Double robią plakaty. Umieści się je na serwisie i każdy będzie mógł je wydrukować i zareklamować nimi akcję w szkole/uczelni lub sklepie zoologicznym/na giełdzie.

Double
02-01-2014, 07:07
dziś wieczorem przesle tu przykladowego "usmiechnietego pająka", dacie znac jak sobie to wyobrażaliście. czy to starczy, czy mam jeszcze zaprojektowac caly plakat??? bo dalej nie wiem, jak on ma wyglądać.... czy ja tylko daję rysunek, a bachus projektuje reszte??

Double
02-01-2014, 07:41
ekhm.....mój ojczym jest doradcą ministra środowiska.. właśnie to do mnie doszło :> jak mogę wykorzystać ów fakt?

Dark Raptor
02-01-2014, 10:46
Hmmm... może miałby informacje z "pierwszej ręki" na temat proponowanych zmian.
Może też mieć dokłądne namiary, do kogo kierować petycję.

Dobrze wiedzieć :>

Double
02-01-2014, 10:48
w zalkczniku jest "Bodzio" - maskotka naszej akcji ;-))
(chcialam zrobic murinusa albo australisa z dymkiem w stylu "przytuyl mnie" albo "przygarnij kropka" ale dalam sobie spokoj... ;-) mam nadzieje ze jest ok. co z Bachusem? (to jest oczywiscie miniatura)

CRIMSON
02-01-2014, 10:53
Projektójesz cały plakat, mój schemat to tylko pomysł nic więcej,liczymy na Ciebie
w tej kwestji.Według mnie musi być prosty czarno-biały,rzucający się w oczy z krótkim wyjaśnieniem o co chodzi.

Jako doradca ministra;
może dowiedzieć się co się kroi w kwestji rozporzadzenia w ministerstwie
może przedstawić i poprzeć petycje.
może nam doradzić jakie ruchy wykonać.
może podpisać petycje.

Pogadaj z nim.

CRIMSON
02-01-2014, 10:58
Pomyślcie co z mediami?
Startować do nich czy nie?

ziu
02-01-2014, 12:46
ja mysle ze warto teraz malo kogo widza, chyba ze media o czyms natrabia to wtedt traktuja czlowieka z szacunkiem.

CRIMSON
02-01-2014, 12:53
Pytanie tylko w jakim świetle pokażą sprawę, a w petycji są też głosy "przeciw".

Dark Raptor
02-01-2014, 12:55
Nie zaszkodzi spróbować, ale z góry mówię, że ja medialny nie jestem. Jeśli ktoś ma obycie i zna metody "podsunięcia im tematu", to bardzo się przyda.

Ale warto byłoby otrzymać dokładne wieści z "frontu" - MŚ, jak wygląda sprawa. W mediach raczej nie pokażemy, że idziemy "na ślepo".

Jak zbierze się pokaźniejsza ilość podpisów, zaczniemy akcję rozsyłania petycji via mail.

Awikularia
02-01-2014, 13:37
CRIMSON, przeczytaj sobie te glosy Przeciw. Pierwszy z nich napisal Adolf Hitler. Widzialam caly jego komentarz przed usunieciem z serwisu. Reszta komentarzy podobna. Zalosne.

Dark Raptor
02-01-2014, 13:42
Niestety w głosach "za" też pojawiają się jajcarze. Niestety, gdy do akcji włącza się ludzi z zewnątrz, nie zawsze wszystkich stać na powagę.

CRIMSON
02-01-2014, 14:13
Właśnie czytałem ,są bez znaczenia.
Myślę, że narazie wypowiedziało się srodowisko terrarystyczne na "tak".
Sytuacja może się zmienić jak sprawa oprze się o ogół społeczeństwa,
tymbardziej, że nie wiadomo jak sprawę naswietlą media.
Dlatego mam wątpliwości.
Zobaczymy co dowie się Double.

bachus
02-01-2014, 14:57
Ja jutro coś wrzucę, też nie wiem co do końca mam robić, więc sami ocenicie, jak tylko dorwę skaner.
Haniu ---> bodzio jest super :D

Dark Raptor
02-01-2014, 15:09
"Bodzio" jest kapitalistyczny :D :D :D

Zobaczmy co skrobnie Bachus i trzeba będzie przygotować wersję do druku, dla userów, by umieścili je w widocznych miejscach.

Dark Raptor
06-01-2014, 00:05
Niestety Warzsawskie Zoo olało sprawę. W zasadzie można było się tego spodziewać.

Widać, że jest już sporo głosów, niestety pojawiają się buraki (określenie bardzo delikatne, bo w rzeczywistości ciśnie się mi się na usta sporo niecenzuralnych słów), które robią sobie jaja z petycji. Nie wiem czy CRIMSON jako "administrator" petycji masz możliwość wykopywania czegoś takiego również z komentarzy.

Dzisiaj siądę i przygotuję jakiś plakat/info z "Bodziem" Double. Ostatnio miałem trochę rzeczy na głowie.

Jeśli zbierze się jeszcze trochę głosów, szykujemy się do złożenia wersji "wysyłkowej".

Teraz zwijam się do pracy, będę wieczorem.

Double
06-01-2014, 06:15
co masz na myśli mowic "wersja wysyłkowa"??

Dark Raptor
06-01-2014, 10:38
Ehhh... za często operuję nieprecyzyjnymi skrótami myślowymi :-)

Chodzi mi o pełny plakat, który każdy będzie sobie mógł ściągnąć, wydrukować i zamieścić np. w szkole, na giełdzie.

Saurus
06-01-2014, 10:49
Bodzio jest swietny :) Nie wiem tylko, jak spojrza na to ze wzgledu na liczbe glosow- na razie jest ok. 600, zatwierdzownych ok. 400,. Porownujac to z iloscia podpisow jakie trzeba zebrac, by np. zostac poslem (100 tys.) jest to niestety bardzo malo :( a przeciez zarejestrowanych w tym serwisie jest ponad 5500 osob, wystarczyloby troche dobrych checi i zamiast 400 podpisow byloby 5000.

Dark Raptor
06-01-2014, 11:15
Hmmmm... ale ta ankieta nie ma takiej mocy wiążącej jak "klasyczne" (znów skrót myślowy) ankety. Tamte mają podpisy i numery PESEL. Mają więc inny statut prawny.
Ta ma raczej pomóc, pokazując, że "jest nas siła" (to nie był skrót myślowy).

Trzeba będzie wywalić trochę "ciekawych" (eufemizm) podpisów, bo w miarę rozszerzania akcji, przylepia się do niej specyficzne, internetowe "g...no" (brzydki wyraz). Niestety takich troli zawsze jest u nas dostatek.

Dark Raptor
06-01-2014, 12:10
Ok. Zrobiłem w wersji czarnobiałej, bo pewnie tak będzie najczęściej drukowane (sorry Double, ładny był ten fiolecik :-)

http://www.republika.pl/owadyinietylkogaleria/petycja.jpg

Wszelkie uwagi mile widziane.
Przy wprowadzaniu poprawek, będę wywalał stary plik z serwera, więc link "img" będzie już nieaktywny.

Double
07-01-2014, 03:40
oczywiście, miał być czarnobiały, ale zeskanowałam go w kolorze a nie w czerni i bieli ;-) Trzeba by też zjednolicić ten szarawy owal. Po fakcie, czyli po narysowaniu Bodzia dotarło do mnie, ze bardzo dużo tuszu zejdzie na jego wydrukowanie... :/ no ale trudno...

Zdaje mi się, że lepiej (bardziej zrozumiale) będzie brzmiało pierwsze zdanie: "Zbieramy podpisy pod petycją przeciwko proponowanej przez Ministerstwo Środowiska liście gatunków rzekomo niebezpiecznych" - to chyba lepiej naswietla sprawe. Bo my chcemy dopiero zmiany wprowadzic - zmienić listę tych gatunkow. Tak chyba bedzie lepiej gramatycznie?

Dark Raptor
07-01-2014, 07:04
Chyba masz rację. Wprowadzę zmiany dziś wieczorem, może ktoś coś jeszcze wymyśli, a ja mam jeszcze kupę roboty.

PS. Masz jakieś informacje z "dobrze poinformowanego źródła"? ;-)

CRIMSON
07-01-2014, 11:08
Chwilowo nie mam dostępu do Internetu. Moja propozycja tekstu do plakatu jest następująca:
Uwaga! Już niedługo może wejść w życie zakaz posiadania niektórych popularnych w hodowli odmian ptaszników, skorpionów i skolopen. Zbieramy podpisy pod petycją do ministra wyrażającą sprzeciw wobec takich ograniczeń. Jeżeli jesteś z nami, oddaj głos - podpisz petycję.

Double
07-01-2014, 12:56
o, bdb - wiadomo o co chodzi, prosty język :)

Dark Raptor
07-01-2014, 14:09
Ok. Nowa wersja. Nie dawajmy więcej tekstu, bo plakat zrobi się mało czytelny. Teraz jest chyba w porządku.

http://www.republika.pl/owadyinietylkogaleria/petycja2.jpg

Double - gratuluję "moda", dawno powinnaś go dostać :-)
Jak zdobędziesz jakieś dokładne info w związku z MŚ, daj znać.

CRIMSON
08-01-2014, 06:34
Nareszcie mnie włączyli.
Myślę, że można jeszcze zmienić;
"Jeżeli jesteś z nami, podpisz petycję - oddaj głos na "TAK"
/żeby uniknąć pomyłek/
i w ostatnim zdaniu można " zdjąć" słowa; " wybierz "petycje" i "

Powiedzcie jak można plakat wydrukować?
Jak próbuję to drukuje połowę plakatu w pionie.

Double
08-01-2014, 07:09
o, plakat jest teraz w pyte ;-)
Dzieki Dark :)

Saurus
08-01-2014, 07:34
wiem co jeszcze przydaloby sie na plakacie- takie paski do odrywania jak z numerem telefonu i z napisem "WWW.PETYCJE.PL- wybierz "petycje" i "Petycja do ministra w sprawie listy gatunków niebezpiecznych".
sporo osob moze nie zapamietac adresu, innym moze sie nie chciec bo beda sadzic, e zapomna. Zabierajac taki pasek ktos wiedzialby, co ma robic. No i ogladajac pozniej plakaty mozna by zobaczyc po ilosci zerwanych paskow, jakie jest zainteresowanie akcja.

Dark Raptor
08-01-2014, 11:55
Ok. To nowa wersja z poprawkami CRIMSON'a.

http://www.republika.pl/owadyinietylkogaleria/petycja3.jpg

Co do druku. Zależy chyba czym i jak drukujesz. Zobacz, czy obraz w podglądzie wydruku jest wycentrowany i dostosowany do rozmiaru kartki.

Saurus
08-01-2014, 11:57
a co z moim pomyslem- z tymi paskami do odrywania? Mysle ze warto to dodac.

Dark Raptor
08-01-2014, 12:32
Heh... skleroza nie boli :-)

Wydaje mi się, że nie jest to najlepszy pomysł. Załóżmy, że petycję będzie chciało podpisać (a fajnie by było) ze 20-50 osób. Robienie takiej "strzępliny" z paskami raczej nie będzie praktycznym i estetycznym rozwiązaniem. Wg. mnie maksymalnie uprościliśmy plakat.

CRIMSON
08-01-2014, 22:53
Dark,może "zdjąć" 2 x słowa "oddaj głos",tzn.mogło by być tak:
"Jeżeli jesteś z nami podpisz petycję - oddaj głos na "TAK".

Jak go "centruję" to zajmuje połowę kartki, jakoś nie pasuje do a4 ?
A może pojedziemy dziś na giełdę do Łodzi/podjechał bym po Ciebie o 14tej/ ?

Saurus podsunąłeś mi pomysł ; można "plakat" wudrukować w wersji zmniejszonej / ulotki , wizytówki/, żeby każdy mógł wziąć ze sobą

Dark Raptor
09-01-2014, 00:04
Wysłałem Ci maila z plakatem w wersji *doc. Może to będzie się łatwiej drukowało.

Niestety nie jestem w stanie wyrwać się z pracy :-/

A tu jest ostatnia wersja plakatu:
http://www.republika.pl/owadyinietylkogaleria/petycja4.jpg

CRIMSON
09-01-2014, 00:49
Dzięki, ale nie doszedł.Wysłałeś na brukom@wp.pl .

Dark Raptor
09-01-2014, 01:13
ehhh... jestem już w pracy, więc nie wyślę Ci z tąd pliku (mam go na dysku w domu).

Weź, zapisz sobie jpg'a, z mojego ostatniego posta na dysk.
Zmień jakimś programem graficznym, by był utawiony w pionie.
Otwórz worda, wstaw ten obrazek.
Zmień jego właściwości na "ramka" i możesz go odpowiednio rozciągnąć na kartce (a wydruk powinien być taki jak pokazuje edytor).

CRIMSON
09-01-2014, 03:42
Wyszło super - extra /rozciągnołem w pionie/ i ulotki też.

CRIMSON
09-01-2014, 23:08
Byłem na giełdzie w Łodzi, rozdałem ulotki i plakaty.
Po otrzymaniu i przeczytaniu ulotki ludzie pytają, gdzie mają podpisać.Trzeba to jasno napisać w tekscie.
Proponuję dodać w ostatnim zdaniu;
"Głosowanie przez internet na stronie www.niebezpieczne.prv.pl"
Jakbyś zdążył przed pracą to rozprowadzę dzisiaj ulotki i plakaty po sklepach.
Trzeba też dać parę ogłoszeń tu na forum, że plakat jest gotowy./przydałoby się by był dopasowany do A4/
aaa jak wchodzisz na www.niebezpieczne.prv.pl to nie jest jednoznaczne, że możesz kliknąć w www.petycje.pl

Dark Raptor
09-01-2014, 23:20
aa jak wchodzisz na www.niebezpieczne.prv.pl to nie jest jednoznaczne, że możesz kliknąć w www.petycje.pl
Chodzi Ci o drugi link?
Chyba go usunę, choć zostawiłem go ze względu na to, że strona funkcjonowała wcześniej jako mój odnośnik.
Dodatkowe zdanie zaraz dodam.

CRIMSON
09-01-2014, 23:28
Chodzi mi o to, że powinno być napisane "kliknij w link www.petycje.pl"
lub coś podobnego.Reszta jest super nic nie usuwaj.

Dark Raptor
09-01-2014, 23:36
kliknij w link www.petycje.pl

Chodzi Ci o tekst na stronie, czy na plakacie?

Sorry, ale dziś rano strasznie wolno kojarzę :-/

CRIMSON
09-01-2014, 23:40
Na plkacie ;
Proponuję dodać w ostatnim zdaniu;
"Głosowanie przez internet na stronie www.niebezpieczne.prv.pl"

Na stronie;

kliknij w link www.petycje.pl

Dark Raptor
10-01-2014, 00:01
Ok. Wprowadziłem poprawki.

Co do rozciągnięcia plakatu na stronce formatu A4... nie rozciągam go maksmalnie w pliku *doc, bo często przy drukowaniu są obcinane marginesy. Może to spowodować dodatkowe utrudnienia w druku.

CRIMSON
10-01-2014, 00:13
Jakbyś mógł plakat dać tu tak jak poprzednio, to byłbym wdzięczny./Już wiem jak się nim zająć/

Będę drukował większą ilość, podrzucić Ci ?/i tak dziś jeżdżę po mieście /

Dark Raptor
10-01-2014, 00:17
Zaraz się zwijam do pracy.
Nie ma problemu, mam możliwość wydrukowania u siebie.

Plakat w najnowszej wersji masz na pajęczakach (podmieniałem pliki, więc musisz tylko odświeżyć obraz by włączyła się ostatnia wersja).

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=66130&t=66130

Saurus
10-01-2014, 01:13
CRIMSON, trzebabylo powiedziec, ze jedziesz do Łodzi- podrzucilbys mi troche plakatow a ja bym je na gieldzie, ale tej w niedziele, rozwiesil. Mysle moj znajomy (hodowca, rzadko sie udziela tu na forum, pewnie nie wie o calej akcji) tez moze by wlaczyl w to troche osob.

CRIMSON
12-01-2014, 11:41
Mamy oficjalne poparcie serwisu terrrarystyka.pl
http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=66373&t=66373

Dark Raptor
21-01-2014, 11:11
Hmmm... być może już niedługo przekroczymy 1000 podpisów. To będzie chyba dobry moment na wprowadzenie "drugiej fazy", czyli zasypywania mailami skrzynek MŚ.

CRIMSON
22-01-2014, 13:29
Też tak myślę

Dark Raptor
07-02-2014, 10:42
Ok. W sumie mamy już "tysiąca" na liście :-)

Zaraz po świętach trzeba będzie nawiedzić osobiście MŚ i przekazać im petycję.

Na pewno trzeba będzie wydrukować tę wersję z pliku *.doc, chyba, że wstawi się jeszcze jakieś poprawki. Zasatanwiam się nad drukiem listy poparcia z www.petycje.pl
O ile pamiętam, ktoś mówił też coś o odebraniu potwierdzenia otrzymania petycji. Chyba trzeba będzie się o coś takiego postarać.
No i pozostaje kwestia gdzie dokładnie ją przekazać, do Departamentu, czy bezpośrednio do Ministerstwa (to jeszcze muszę sprawdzić).

"Akcja mailowa" już niedługo ruszy, muszę tylko odświeżyć adresy, na które będziemy wysyłać maile. I wrzucę zaraz po świętach plik na forum.

42d3e78f26a4b20d412==