PDA

Zobacz pełną wersję : Wywoz zwierzaka za granice(GB)



mini_m
01-01-2014, 06:17
Jak w temacie. Czy aby wywiezc gady (agamy brodate) z kraju, tj. konkretnie do Wielkiej Brytanii musze miec jakis specjalny papierek?? I czy po przyjezdzie tam trzeba je znow gdzies rejestrowac??

Kiepski
01-01-2014, 10:04
Mam to samo pytanie tyle ze dotyczace pajakow a konkretnie Avicularii ?

robert.p.
01-01-2014, 14:59
avicularie nic nie chroni wiec mozesz je wozic jak ci sie podoba

Obywatel_Snejk
02-01-2014, 07:56
ja wywiozlem mojego citesowego weza do Szwecji (legalnie).
Szwecja i Wielka Brytania to dwa najtrudniejsze kraje do wwiezienia w Europie, bo maja duze oczekiwania.Napisz do mnie na mejla.

Kiepski
02-01-2014, 08:58
Tyle wiem tylko jak wygladaja procedury?

Kiepski
04-01-2014, 11:03
Z tego co sie dowiedzialem to na wwoz zwierzat do GB trzeba miec licencje ktora sie otrzymuje po polrocznej kwarantannie a nie tak jak napisal robert.p ze "sobie moge wozic jak chce"

robert.p.
04-01-2014, 15:27
Po prostu biezesz i przewozisz,avicularie nie są chronione prawem miedzynarodowym wiec nie musisz miec tam na nie dokumentow i nikt nie udowodni ze jej tam nie kupiłes.To miałem na mysli pisząc "bierzesz i wwozisz"
Bo tak to wiadomo ze oni mają te swoje przepisy z kwarantanną i jakby ktos chomika chciał zabrac ze sobą to by on zdązył ze starosci zdechnąc.
Ale jesli masz zamiar stracic kupe czasu na oficjalne procedury to przeciez twoj pająk i twoja sprawa
Pozdrawiam Robert

Kiepski
05-01-2014, 07:26
Jezeli by chodzilo o jednego pajaka to bym sobie tym glowy nie zawracal ale chce przewiesc cala hodowle ok 50 szt wiec jak ktos mial podobne zdarzenie to prosze o kontakt.
Pozdrawiam.

robert.p.
05-01-2014, 13:55
Z tego co napisałes wynikało ze tylko o jakąs jedną avicularie chodzi :) Zle cie zrozumiałem.
Ale hodowli do kieszeni nie schowasz ,to fakt.Tyle ze jesli robic to oficjalnie to chyba kwarantanna i kupe opłat cie nie minie.Moze ktos juz robił cos takiego,ale wątpie.
Znajomy jak jechał niedawno do pracy po prostu rozsprzedał wszystko w Polsce.
Ale takie rozwiązanie nie każdego interesuje.
Zycze powodzenia,pozdrawiam Robert

42d3e78f26a4b20d412==