PDA

Zobacz pełną wersję : Czyż to nie absurd???



aatus
02-01-2014, 09:50
W dzisiejszej tj. 17,02,2005 gazecie codziennej "Gazeta Wrocławska" znalazlem artykuł pod tytułem " Zalegalizuj swojego pytona lub jego skóre" artykuł dotyczy rejstracji zwierząt objętych Konwencją Waszyngtońską wszystko było o.k. ale do momentu przeczytania jednej z czesci artykułu i tu mi szczena opadła cutuje"...podobnie jak w przypadku gatunków zagrożonych, ustawa odnosi sie także do gatunków rodzimych, objętych w Polsce ochroną. ZAKAZANE JEST M.IN.ZBIERANIE, PRZETRZYMYWANIEI POSIADANIE ZWIERZĄT CHRONIONYCH, W TYM RÓWNIEŻ SPREPAROWANYCH, A TAKŻE ICH CZĘŚCI I PRODUKTÓW POCHODNYCH...." Czy to nie jest śmieszne??? Mam rozumieć że jak mam w domu wylinke po Pytonie (znajduje sie na liscie) mam ją zarejestrowac??? ZRESZTĄ TYTUŁ TEGO ARTYKUŁU TO SUGERUJE. Co wy o tym sądzicie???

Gdanszczanka
02-01-2014, 13:12
Kolego aatus... nie trzeba rejestrować wylinki węża tylko jego skórę (np.buty z węzej skóry)Nie wiem co się tak gorączkujesz... A wylinka to jednak nie skora węża,bo żeby mieć wylinkę nie musisz zabijać zwierzęcia.

minok
02-01-2014, 14:09
Ale jest napisane, że części zwierząt również a wylinka to chyba ich część:P

robert.p.
03-01-2014, 16:38
rejstracji podlega zywe zwierze.Jego częsci jednak nie wolno bez odpowiednich dokumentow uzywac w celach zarobkowych.Posiadac je mozna ale np. sprzedac juz nie.Wylinka węza jest tak jak wylinka pająka- częscią zwierzęcia.A znając podejscie i brak wiedzy naszych urzędników nikt nie wykluczy ze mozna miec problemy.To smieszne ale juz z takim rozumieniem tego prawa w stosunku do wylinek ptaszników sie spotkałem.Wiec i wylinka pytona moze byc problemem.Po prostu przepisy sa nieprecyzyjne i nadodatek stosowane mechanicznie i czesto bez zastanowienia sie.
Pozdrawiam Robert

Hari
04-01-2014, 15:07
Ten cytat jest z ustawy o ochronie przyrody, to nie nowosc. Wylinke z pytona mozesz miec, ale gdybys ja chcial przewiezc przez granice to mogliby potraktowac ją jako "skóre" i zatrzymac.

newneo
05-01-2014, 11:51
Rozumiem, ze zgodnie z polskim prawem na wywiezienie odchodow pytona również potrzebne są odpowiednie dokumenty ;-)

Thor_777
03-02-2014, 16:10
idź zarejestruj wszystkie posiadane wylinki i przepraszam za wyrażenie kupy po wężach poproś o to samo kolegów może jak przyjdzie was więcej to zrobi się zamieszanie i zrozumieją urzędasy swoje durne decyzje pozdrawiam i zyczę powodzenia

Thor_777
03-02-2014, 16:12
tak ale wylinkę możan podciągnąć pod pochodną więc... ?

42d3e78f26a4b20d412==