PDA

Zobacz pełną wersję : CZY TA REJESTRACJA JEST AKTUALNA ??:/



matti18
05-01-2014, 02:46
WITAM!!
OSTATNIO SPRZEDALEM WEZA KTYRY BYL ZAREJESTROWANY W STAROSTWIE PO PARU DNIACH KUPILEM WIEKSZEGO BOA CZY TEGO TEZ MUSZE REJESTROWAC JESLI TAK TO CO ZROBIC JEZELI NIE MAM NA NIEGO PAPIEROW??
PROSZE O ODP. TO BARDZO WAZNE Z GORY DZIEKI


POZDRAWIAM MATEUSZ

dr Robert
05-01-2014, 03:14
Jeżeli kupiłeś węża bez dokumentów pochodzenia to popełniłeś przestępstwo (od 3 miesięcy do 5 lat więzienia). Było o tym jakieś milion razy, wystarczy przejrzeć starsze wątki zamiast po raz kolejny pytać o to samo. W tej chwili nie można zarejestrować takiego węża...

matti18
05-01-2014, 03:49
Jeżeli kupiłem węża bez dokumentów pochodzenia to popełniłem przestępstwo ZDANIEM DR ROBERTA ALE CO JA MAM TERAZ Z WEZEM ZROBIC WYRZUCIC GO?? A PYTANIE MOJE BYLO INNE MIANOWICIE CZY WAZ KTYRY BYL ZAREJSTROWANY NA MNIE(TEN SAM GATUNEK) MOZE BYC NP. ZAMIENIONYN CZYLI WAZ MOJ JAK I TEN KTORY ZOSTAL SPRZEDANY MAJA JEDEN PAPIER REJESTRACYJNY ??

Adamek
05-01-2014, 04:33
Tak dokładnie popełniłeś przestępstwo. Miałeś sie z tym tematem zapoznać zanim kupileś go. Idź do sprzedawcy i poproś o papiery potem zarejestruj. Każdy wąż powinien mieć swój papier a skoro sprzedałeś węża to pewnie razem z papierami.

dr Robert
05-01-2014, 04:41
Nie wiem co masz zrobić z tym wężem. Wysil się i poszukaj informacji w starszych postach. Jeżeli sprzedałeś węża z papierami to musiałeś w ciągu dwóch tygodni od sprzedaży go wyrejestrować, a jeśli wyrejestrowałeś to nie masz już go zarejestrowanego, więc takie podstawienie węża za węża (nielegalne) też nie wchodzi w grę.

Kaszkiet
05-01-2014, 12:27
jak sprzedales tamtego bez papierow to spokojnie mozesz je "podmienic " i nikt napewno sie nie zorientuje .
Nie sluchaj tego ze grozi ci 5 lat paki bo to bzdura . Jezeli sprzedales tamteog weza z papierami to masz gorzej ,ale kto sprawdzi ci co masz w domu ?Dopoki nie wystawisz go na allegro to nikt sie nie doczepi (chyba ze podkablują cie inne mendy ) ale wtedy to juz inaczej sie kombinuje .
I tak juz po fakcie a weza masz wiec wiele zrobic nie mozesz.Chyba ze jak koledzy ci wyzej radzą mozesz zglosic sie na policje z prośbą o odsiedzenie 5 lat w cieplej celi za nasze podatki:)

Nie popieram nielegalnego obrotu citesowymi zwierzetami ,ale te przepisy niektore są chore i martwe .

sebooz
06-03-2014, 11:04
niom, oki, ale jak weźmie pójdzie teraz do kolesia z prośbą o papiery a tamten powie że ich nie ma. Co ma teraz zrobić?? jak to jest rozgrywane jeżeli np. poszedłby na policję i poinformował ich o zaistniałym fakcie, że ten koleś sprzedał mu bez dokumentó węża na którego powinny być. Kto wtedy jest winny i jakie są wyciągane wobec niego konsekwencje?? Co dzieje się w tym przypadku z wężem?? czy dalej zostaje on pod opieką osoby która za niego zapłaciła czy jest on konfiskowany przez kogoś (jakiegoś wet. czy placówkę)??

42d3e78f26a4b20d412==