PDA

Zobacz pełną wersję : Modliszki, komenda... i bułki z serem



tomi666
06-01-2014, 23:51
Witam!
Jak wszyscy zapewne wiedzą jak Polska długa i szeroka, ciągną się po naszym pięknym kraju śledztw przeciwko bóg wie tylko czemu winnym młodym ludziom, którzy wbrew wykładni wszechmocnej Salamandry ośmieli się sprzedać parę pająków na allegro.
I mnie ta (wątpliwa) przyjemność spotkała i mam panów w mało ciekawych mundurach na karku, ale o tym pewnie już większość wie :). Na allegro sprzedałem chyba z 4 pajączki i całkiem spore stadko modliszek i tu zaczyna się śmieszna sprawa.
Pan policjant zapowiedział mi, że będzie musiał wezwać na świadków moich klientów od pająków. Przyjąłem do wiadomości i byłoby oki, ale ostatnio jak do mnie dzwonił napomknął coś, że może będzie trzeba wezwać też tych co modliszki kupili..., zaśmiałem się, pogadaliśmy chwile o modliszkach, okazało się, że wie jak wyglądają i nawet wie ile mogą pożyć. Jednocześnie podczas tej rozmowy załapał kojarząc daty sprzedaży z datą w kalendarzu, że jeśli to były samce to już przeniosły się do krainy wiecznych łowów.
No i co... minął tydzień i słowo ciałem się stało :) dostałem wczoraj mejla od kobitki, która modliszkę kupiła i jest teraz bardzo przestraszona, bo dostała wezwanie na komendę, oczywiście w mojej sprawie.

A teraz coś gwoli wyjaśnienia – tekst ten nie został napisany jako jakaś nowa teoria, co można mieć w domu, a co nie, bo wszyscy wiedzą (mam nadzieję) że modliszki nie są objęte żadnym zakazem. Chciałem tylko przedstawić bezsens działania organów ścigania!

sigsauer
07-01-2014, 01:53
Tommi powiem Ci tak...... nie miej pretensji do gliniarza, bo jak każde dochodzenie jest nadzorowane przez Prokuratora, i daje bank, że pan "pies" juz dawno sprawę by "zamorzył" ale dostał taki wytyk od prokuratora, żeby przesłuchac osoby co kupiły modliszki. Jak prokurator napisze, że trzeba w tej sprawie przesłuchać lumpów spod budy z piwem...... glina będzie musiał to zrobić...... bo jak nie to dostanie po grzbiecie.
A to, że takie sprawy wogóle sie toczą to osobny ABSURD......

tomi666
07-01-2014, 02:30
spoko, ja to wiem :) to juz moja trzecia sprawa i powiedzmy ze cos wiem o ich dzialaniu. chcialem tylko forumowiczom zaprezentowac glupote dzialania :)

adamos
07-01-2014, 03:44
Coraz lepiej
Narkotyki legalizować chcą a za pająki po 5zł które mnożą się jak patyczaki i inne chwasty chcą karać.
ot i nasza Polska.

Adam

Dobimetal
07-01-2014, 13:35
Dokładnie! Wielce zagrożone gatunki, a jak popatrzysz na forum to każdy chyba ma kedziora albo smithiego (i wątpię żeby kazdy miał potrzebne papiery;))!

Brachypelma=Legalized!!

Pozdrawiam

kamil_hools
26-01-2014, 03:28
to w końcu trzeba mieć na modliszke gwinewjską CITES żaby ją sprzedać czy nie??

Nestor
26-01-2014, 07:29
nie

PULSAR
26-01-2014, 08:59
Nie powinni sie czepiac modliszek, wyjatkiem jest mantis religiosa, bedaca przykladowo w naszym kraju pod scisla ochrona gatunkowa.

frydrych1
28-01-2014, 08:20
Dobimetal.... ciiiichhhooo bo zaczna patrzyc nie tylko na allegro ale na nasze profile haha. zygac mi sie chce od naszego prawa policja byla u mnie kilka razy za jamnika ktory ma 17lat i nie ma polowy zebow, a czemu?? bo chodzil bez smyczy i kaganca i byl zagrozeniem spolecznym numer 1 hahahahahahahaha powaznie wam mowie on prawie nie ma zebow i ledwo co chodzi jest juz gluchy i slepy

robert.p.
28-01-2014, 10:40
Co sie dziwisz-prokurator tylko sprawdzi czy sie za bardzo na modlichach nie dorobiłes.wiesz ze za takie egzotyczne ,wyrywane z natury zwierzaki to sobie co najmniej mercedesa,wille i prywatny odrzutowiec sprawiłes.Urząd skarbowy bedzie miał sie czym zając he ,he.Kocham nasz popaprany kraj!!!!!!

piteer
30-01-2014, 02:41
hmm PULSAR ale mantis religiosa religiosa lub inny gatunek niewystepujacy w polsce sa legalne i tacy madrzy policjanci napewno by ich nierozroznili hehe i tu kolko si zamyka...:)

Jaca
01-02-2014, 00:40
Przetrzymywanie Mantis religiosa, bez względu na pochodzenie hodowanych osobników, jest nielegalne.

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=19&i=2165&t=2165#reply_2165

42d3e78f26a4b20d412==