PDA

Zobacz pełną wersję : samiec nielegal, samica legal



SMITI
26-02-2014, 06:37
witam,
Mam pytanko co do rozmnażania a dokumentów. Otóż gdybym miał samca np. kameleona jemeńskiego, kupił okazyjnie samicę zarejestrowaną, z dokumentami i rozmnożył, to czy potomstowo byłoby legalne i mógłbym je zarejestrować ? Jeśli nie to co należałoby zrobić w takiej sytuacji ?

robert.p.
26-02-2014, 06:57
to zalezy czy masz dokumenty na samca.Legalna samica+niezarejestrowany samiec= niemozność zalegalizowania potomstwa

SMITI
26-02-2014, 07:16
Podałem przypadek kiedy na samca nie mam nic.
A co jeśli powiedziałbym że zakupiłem już samicę w ciąży(nie wiedząc o tym), nie mam kontaktu z właścicielem samca (sprawcy ciąży), lub jeśli samiec padł, a dokumenty na niego zostały już dawno zniszczone, bo były niepotrzebne ?

robert.p.
26-02-2014, 07:34
Heh,trudno powiedzieć.Przepisy mówią jasno ze rodzice muszą mieć dokumenty.Tak czy owak młode będą nielegalne.Choc oczywiscie i tak zależy to od uznania Pow Lek Wet.Czasem i bez papierów na rodziców mozna takie dokumenty dostac,a innym razem nie.Co powiat to inne prawo,musiałbys zobaczyc jak tam u ciebie jest,pozatym mając młode warto po prostu kupic papierek na samca,czy się z kimś dogadac.(np ja mam legalnego samczyka ).Moze to on jest ojcem?Heh.W koncu nie musi byc on twoją własnością,bo można dopuscic pożyczonego.Rozwiązań jest wiele

42d3e78f26a4b20d412==