PDA

Zobacz pełną wersję : Świadectwo pochodzenia



Astinus
18-03-2014, 12:05
Witam, i mam pytanko co to jest świadectwo pochodzenia? Kupiłem sobie zbożówkę i nie mam do niej żadnych dokumentów, tym czasem w sklepie w białymstoku powiedziano mi że teraz każdy powtarzam KAŻDY wąż musi posiadać dokument potwierdzający pochodzenie przy czym zaznaczam że nie chodzi o rejestrację węża, wiadomość ową potwierdziłem w sklepie SMOK w warszawie (zoo), Proszę o odpowiedź ludzi którzy wiedzą co piszą bez tekstów "zbożowych nie trzeba rejestrować". Czy bez owych dokumentów mogę mego węża rozmnażąć ew. sprzedać bez żadnych problemów?

Astinus
18-03-2014, 12:07
Nie piszcie tylko poszukaj we wcześniejszych postach bo tego tam nie ma, owszem są posty o rejestracji zbożowych ale tu nie chodzi o rejestrację.

mordd
18-03-2014, 12:38
Tylko o co? To nie pudel, nie miewa rodowodu. Nie było w starszych postach bo to bzdura. chyba powinieneś zmienić konsultanta.

robert.p.
18-03-2014, 15:59
Wąz to wąz,nie jest chroniony prawem unijnym=nie musi miec zadnych dokumentów.Moja rada-w sklepach zoologicznych nalezy sie pytac o cene karmy ,albo żwirku do akwarium,a nie o powazne rzeczy.Tam są ludzie których kompetencje ograniczają sie do podania gramatury karmy dla pekińczyka w wieku 10 lat,a nie hodowli poważnych zwierząt.Zborzówka nie wymaga jakichkolwiek dokumentów.Koniec,Kropka.

mordd
20-03-2014, 11:08
Z tym pekińczykiem przesadziłeś - w połowie sklepów nie mają o tym pojęcia. Jednym słowem w sklepie się wyłącznie kupuje, a i to nie zawsze warto. Nieliczne wyjątki (tak ze 2-3) są w stanie w kwestiach terrarystycznych doradzić, reszta wyłącznie upycha towar.

Astinus
20-03-2014, 11:26
Chyba macie racje, poprostu zadzwoniłem do dwóch sklepów i w dwóch powiedzieli to samo, znaczy się nie mają pojęcia co mowią, żeby chociaż wiedzieli co sprzedają :-)

mordd
20-03-2014, 12:32
:) Za to od teraz od wiedzy sklepowej będziesz się trzymał z daleka co i tobie i zwierzakom wyjdzie na zdrowie. Powodzenia w hodowli!

42d3e78f26a4b20d412==