PDA

Zobacz pełną wersję : Zwierzak w zał. C



Matiik
29-03-2014, 08:51
Witam, mam niezarejestrowanego zwierza w załączniku "C" Cites, czy podlega on rejestracji?? Dostałem go od znajomych i nie mam nań dokumentów... domyslam sie wiec, ze niewiele moge zrobić, jeśli trzeba go rejestrować, ale czy wogóle trzeba??

Loxodonta
01-04-2014, 12:04
Nie ma czegoś takiego jak >>załącznik ‘C’ Cites<< , są Załączniki I, II i III CITES i są aneksy A, B, C, D Rozp.Rady(WE) Nr 338/97.
Najpierw czytaj http://terrarium.com.pl/rejestracja/index.php?page=rejestracja potem http://terrarium.com.pl/rejestracja/index.php?page=handel

Konkluzja jest taka:
Jeżeli to gatunek z aneksu C, to na jego przywóz spoza Unii powinno być zezwolenie CITES (zezwolenie eksportowe lub świadectwo reeksportu) wydane w tym państwie, z którego jest przywożony do UE oraz unijne zgłoszenie importu. Na wywóz poza Unię wydane przez Min.Środ. nowe świadectwo reeksportu lub zezwolenie eksportowe, jeśli urodził się w UE i jeszcze nigdy z niej nie wyjeżdżał. Ale przewożenie po państwach UE i sprzedaż takich okazów NIE WYMAGA DOKUMENTÓW. Bez tych ww. zezw.CITES i zgłoszenia importu, albo bez unijnego świadectwa pochodzenia (jeżeli np. urodził się już na terenie UE) nie dostaniesz jedynie zezwolenia na wywóz okazu poza UE, (ale tego przecież nie potrzebujesz?).

Możesz napisać na wniosku o wpis do rejestru wyjaśnienie dla urzędników, że zgodnie z przepisami Rozp.338/97 przetrzymywanie, wożenie po państwach UE i sprzedawanie okazu z gatunku aneksu C odbywa się bez ograniczeń, bez żadnych papierów - to i Ty ich nie masz, okaz dostałeś np. od znajomych z Niemiec, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej w zakresie handlu zwierzętami, o których mowa w art.61 ust.1.
A zgodnie z treścią przepisu ustawy_OP potwierdzenie rejestracji (wypis z rejestru) nie jest Ci do niczego potrzebne, jeżeli masz kopię swojego złożonego do urzędu wniosku z pieczątką potwierdzającą jego złożenie. Masz ustawowy obowiązek zgłoszenia do rejestru (= złożenia wniosku) a nie dokonania zarejestrowania.

Pzdr.

42d3e78f26a4b20d412==