PDA

Zobacz pełną wersję : Głupia sprawa



OlekL
22-04-2014, 11:54
Co zrobić jeśli kupiłem węza, posiada dokumenty ale wąz jest z hodowli , kupił go pewien hodowca, nie zarejestrował po kupnie i dał mi papiery a teraz ja chce go zarejestrować- lecz na papierze jest wypisane imię, nazwisko , ilośc węzy (wiecej niz 1 szt.) nie moje lecz tego kto kupił te węze i nie zarejestrował...

Jarek Zajączkowski
24-04-2014, 00:28
Sosnowiec to nie Wrocław. Nie będę mógł pojechać z Tobą do wydziału ochrony środowiska. Piszesz że posiadasz dokumenty. Jakie? Myślę, że powinieneś opisać szczegółowo całą sytuację, dołączyć do pisma kopie posiadanych dokumentów i złożyć to wszystko w wydz. ochr. środ w Twoim mieście.

OlekL
24-04-2014, 04:21
Mam papier gdzie jest adres hodowcy który rozmnożył węże , jego adres, dane ilośc młodych itp. , na drugiej stronie kartki jest Zaświadczenie o urodzeniu w niewoli . Ktoś kupił od hodowcy tego węza i nie zarejestrował na podstawie tego papieru, ja tego weza kupilem i niewiem czy go bezproblemowo zarejestruje....

kymon
27-04-2014, 04:44
Witam,

Zarejestrujesz go na pewno, lecz na dokumencie są dane poprzedniego właściciela z datą wejścia w posiadanie i jeżeli on go nie zarejestrował w ciągu 14 dni od tej daty to możesz liczyć się z tym, że ściągniesz na niego mnóstwo nieprzyjemności, bo jak wiadomo CITES to teraz modna sprawa.

Pzdr.

42d3e78f26a4b20d412==