PDA

Zobacz pełną wersję : jedzenie piasku a niedobor wapnia



mantid
18-02-2012, 09:50
Trzymam moje gekony w terrarium z piaskiem i nigdy nie zaobserwowalem zeby gekony go jadly. O ile wiem zdarza sie to gdy cierpia na niedobor wapnia.
W terrarium moich gekonow jest czysty piasek kwarcowy, natomiast elementy wystroju zrobione sa z kawalkow wapienia (kumpel przywiozl mi je z kamieniolomow w Kazimierzu). Gekony bardzo chetnie liza kamienie, zwlasza gdy spryskam wapien woda. Nie podaje im zadnego preparatu zawierajacego wapn. Przez kilka lat nie zaobserwowalem zadnych niepokojacych objawow zwiazanych z jego niedoborami.

Hari
18-02-2012, 14:36
Witam. Ja nie trzymam geka na piasku, tylko na granitowych kamykach, a pod spodem mielone wlókno kokosowe. Prawie kazdego swierszcza podaje posypanego Calcium pantothenicum i tak co pare dni mineraly Tetra Repto Life. Balem sie dac piasek, po co ryzykowac. Tymbardziej, ze mialem geka od malutkiego. Jesli Twoje nie jedzą to dobrze. Sa dorosle? Jakie preparaty witaminowe im dajesz? Pozdrawiam.
P.S. Mozesz dac jakies fotki Twojego terra? Chetnie bym zobaczyl jak to sie prezentuje (szczegolnie ten wapien) :) Moze sam sobie przywoize z wakacji :))

Bizonek mały
19-02-2012, 01:51
fajna sprawa z tym wapieniem,że geki sobie mogą go lizać... nie wiedziałem nawet... jeśli chodzi o wapno to mój gekon chętnie zlizuje sanoswit z palca właściciela... pozdrawiam

mantid
20-02-2012, 03:20
Fotka mojego terra jest w opisie gekona lamparciego.

witaminy - podaje im Multitabs dla niemowlat - raz na 1-2 tygodnie.

cornie
21-02-2012, 15:14
ja tez mam geka swojego na piasku kwarcowym (kupiony) i daje mu witaminy terravit JBL'a ktore zawieraja wapn, gekon jednak i tak zjada piasek gdy poluje na swierszcza, moj czasem jak robi kupe to jest taka "piaskowa" :)

koksik
22-02-2012, 06:28
To cornie radze tobie tak jak i innym co trzymaja na piasku swoje pociech niech nimienia na cos czego nie zje, wlasnie moja samiczka sie chyba zapchala piskiem, wprawdzie robi kupki ale tak kupka to jest piach i nic wiecej, witaniny tez dostaje, i wapno i takie kupowane, zrobisz jak chcesz ale ja teraz pluje sobie w brode ze nie zmienilem na wlokno kokosowe, serio radze wam zmiencie ten piasek bo bedziecie przezywac to co ja.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH TERRARYSTÓW. NaRaZiE

PEDRO
26-02-2012, 01:35
MOJA GEKONIĆA JE PIASEK JAK POLUJE , ALE JAK ZJE GO ZA DUŻO TO PO PROSTU ROBI PIASKOWĄ KUPE :-}

42d3e78f26a4b20d412==