PDA

Zobacz pełną wersję : czy gekony lamparcie lubia chodzic po skałach i gałeżiach???



sova
21-02-2012, 09:54
Czy te lamparty lubia chodzić po gałeziach skałachh itp, bo mam problem lepiej kupić terearium 90x40x50 czy 45x43x60 (długość, głebokość, wysokość), jak bym ułożył wszysko że by było cacy tak??? a poza tym, czy one sie ruszaja wogóle czy tak jak legwany leża przez pare dni w jednym miejscu??? czy one chociasz czasem beda chodzić???aha... widziałem kiedyś jak legwan leżał na takim fajnym hamaku ze sznurka, czy one nie benda sie bały na taki wejść??? bo akurat taki mam???prosze o pomoc.....

Lestat
21-02-2012, 10:42
Hmm co do hamaku to nie wiem czy im sie spodoba..moja biegaja : doslownie biegaja " po bocznych sciankach kozeniach i wysokich kamieniach..wiec chyba lubia sie wspinac... no i sa bardzo ruchliwe..nie dosc ze harcuja przez pol nocy to jeszcze przyzwyczaily sie do chodzenie w dzien.. szczegolnie jak zachece je malym podwieczorkiem to sie robia zywe i potrafia przez pol dnia potem lazic po terra.. to chyba plus ze wzgledu na zarowke uv. Pozdrawiam

sova
21-02-2012, 11:00
a czym karmisz twoje gekony?? czy musze je karmić tymi wszyskimi robakami???? czy moge im daś nie weim szynke, albo truskawke właśnie żeby sobie zjadł??? a od czsu do czasu jakeigoś świerszcza czy jakiegos robaka???

Hari
21-02-2012, 11:09
Jak chcesz zeby chodzily po terra, to mozesz je karmic amfetaminą :)) A tak serio, to swierszcze są podstawową dietą w domowych terrariach dla gekoników. Jesli to jest dla Ciebie dużą barierą to naprawde rozwaz kupno gekona. Takiego swierszcza trzeba jeszcze czasem np. potraktowac witaminami i wapnem i dopiero wtedy podac. Owoc, to tylko urozmaicenie i nie wszystkie geki je jedzą. Na produktach ludzkich (szynka, serki itp.) gadzina długo nie pociągnie...Taka jest prawda i trzeba to miec na uwadze. Pozdrawiam.

Lestat
21-02-2012, 12:32
jezeli nie chcesz podawac takiego pokarmu to kup sobie legwana i karm bananami i owocami. swierszcze i inne "robale" to podstawowa dieta geckow. a produkty typu szynka stanowczo odpadaja to nie swinka ktora bedzie wcinac wszystke smieci.

PaWeL^
21-02-2012, 13:08
Ja bym na twoim miejscu kupił te pierwsze terra (podaj ile kosztuje), a co do karmienia przychylam się do inych odpowiedzi ! :)

pozro

mantid
22-02-2012, 02:14
Poczytaj opisy....

42d3e78f26a4b20d412==