PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY - Mój Śpioch(gekon lamparci) bardzo cierpi.



Piotr Stachura
23-02-2012, 23:50
Pomocy. Mój gekon ma bardzo duże problemy. Miał wypadniecie kloaki, ale po zabiegu wszystko było ok. Bardzo długo nic nie jadł. Ma bardzo twarde miejsca na brzuchu. Wydaje mi się ze są to zgromadzone resztki twardego pokarmu, które gekon nie może wydalić. Bardzo proszę o pomoc, gekon naprawdę jest w słabym stanie. Co robić?
Jestem z Lublina.

Jarek Zajączkowski
24-02-2012, 00:11
Mam marne szanse leczenia na odległość ale kup w aptece maść neomycynową i smaruj nią codziennie miejsce operacji do pyska trzeba podać parafinę w płynie i kąpać go w ciepłęj wodzie. Powinien dużo pić!Rokowanie jest b. niepomyślne. Kiedy był zabieg?
Jestem z Wrocławia :((

Piotr Stachura
24-02-2012, 03:14
Zabieg byl juz ponad 2 tyodnie temu !!!

koksik
24-02-2012, 06:31
Panie doktorze ja dzwoniłem do Pana w sprawie samicy gekona lamparciego ( jestem z Warszawy, od podłoża:)), mówiłem ze moja samiczka sie najprawdopodobniej zapchała, ale slyszalem ze jak gadzinka jest zapchana, to nie je swierszczy i nie robi kupy, ale moja kupke robi wprawdzie z piaskiem ale teraz juz

koksik
24-02-2012, 06:33
dokonczenie:)
bez piasku, apetyt ma gorszy niz wczesniej, w zwiazku z tym mam pytanko czy moge tez jej podac ten olej parafinowy, zeby pozbyla sie resztek tego piasku, a jezeli moge to w jakich ilosciach??
Dziekuje i Pozdrawiam.

Jarek Zajączkowski
24-02-2012, 06:45
Wybierz się do lekarza - serio. Nie podarujesz sobie jak się coś stanie...........Olej trzeba podać do żołądka + ciepłe kępiele.

Konrad von Bushe Drożdże
25-02-2012, 09:44
Moj Gekon Lamparci (samiec) tez nazarl sie piasku i jest zapchany. U lekarza juz byl i parafine dostal. Ale co do tych cieplych kapieli - jak to ma wygladac? Zanurzam jaszczurke do wody 30C tak zeby jej tylko pyszczke wystawal i masuje jej brzuch palcem przesuwajac w strone kloaki? Lekarz zalecil mi samodzielnie dac gekonowi parafine. Wiem ze musi ona byc odprowadzona rurka bezposrednio do zoladka, natomiast ja takiej rurki nie mam tylko koncowke strzykawki. Mam ja wlozyc do pyska jaszczurki? Wtedy parafina nie trafi bezposrednio so pyska... Co robic?

Konrad von Bushe Drożdże
25-02-2012, 09:47
Wtedy parafina nie trafi bezposrednio do zoladka ( sorry pomylilem sie)

42d3e78f26a4b20d412==