PDA

Zobacz pełną wersję : Ciepłe kąpiele



Konrad von Bushe Drożdże
26-02-2012, 02:01
Moj Gekon Lamparci (samiec) nazarl sie piasku i jest zapchany. U lekarza juz byl i parafine dostal. Ale co do tych cieplych kapieli - jak to ma wygladac? Zanurzam jaszczurke do wody 30C tak zeby jej tylko pyszczek wystawal i masuje jej brzuch palcem przesuwajac w strone kloaki? Lekarz zalecil mi samodzielnie dac gekonowi parafine. Wiem ze musi ona byc odprowadzona rurka bezposrednio do zoladka, natomiast ja takiej rurki nie mam tylko koncowke strzykawki. Mam ja wlozyc do pyska jaszczurki? Wtedy parafina nie trafi bezposrednio do zoladka... Co robic?

koksik
26-02-2012, 05:34
Słuchaj, miałem ten sam problem, tez sie nawcinala pisku, wez rob jej cieple kapile tzn. 30 - 35stC, i najlepiej wloz ja do terra bez podloza tylko gazeta, daj jej miseczke z woda krujoweczke. Jak swoja samic wlozylem do takego terra to najpierw robila kupy (tzn. tego nie mozna bylo nazwac kupa, to byl sam piasek) ale teraz juz robi male kupki bez piasku, ale dalej jest taka zmulona i wyglada na smutne bo nie jest razem ze swoim mężem:) A jak by tego bylo malo na dniach bedzie mi skladac jajka co ja jeszcze bardziej meczy. Jak zostawisz ja na tym pisku to caly czas bedzie go jadla i sie nigdy nie odepcha. I jeszcze jedno podawaj jej duzo wapna, bo bez niego nie bedzie miala sily zeby wydalic ten caly piasek. Jak juz bedzie wszystko wpozadku to konoecznie zmien podloze, np. na wlukna kokosowe.


POZDRAWIAM I ZECZE POWODZENIA:)

Konrad von Bushe Drożdże
26-02-2012, 06:14
Wszystko zrobilem tak jak napisales. Ale jak maja wygladac takie cieple kapiele? Zanurzyc ja cala zeby tylko pyszczek wystawal?

Trunks
26-02-2012, 07:06
niektóre geki jedza włókno kokosowe..niepolecam, proponuje żwirek

koksik
26-02-2012, 09:12
Wlej wody do miski albo wanny tak jak mowilem 30 - 35stC i wpusc tam geka, niech sie zanurzy do polowy, moze tez byc tak jak Ty mowisz ale wtedy musisz naprawde uwazac zeby sie nie utopil, a jak zrobisz tak gdzie do polowy geka albo troche wyzej to mozesz go zostawic na jakies 10 min, ponniewaz woda strasznie szybko sie chlodzi, chyba ze go wyciagniesz i nalejesz nowej cieplej wody.

POZDRAWIAM.

Wesoły_hopak
26-02-2012, 09:20
włukno kokosowe jest za duże dla geka. chyba że inna kostka ni u mnie jakaś mniejsza bo u mnie jest duża i gek napewno nie zje takiej kosci. :)

Gacek
26-02-2012, 10:54
wiele ludzi myli chips kokosowy z kostkami takimi jak sie kupuje włukno kokosowe.A żwirek i tak jest zjadany wiec najlepszy jest chips kokosowy(wysuszony miasz kokosa)pociety na kawałki ok 2cm wielkosci takiego czegos gek napewno nei połknie :P

Konrad von Bushe Drożdże
26-02-2012, 11:06
Ale ja się pytam jak maja wygladac kapiele w przypadku zapchanego gekona, a Wy o sciolce...

42d3e78f26a4b20d412==