PDA

Zobacz pełną wersję : gekokupa



MareQ
27-02-2012, 11:41
Siemanko,

Słuchajcie, jako że niedawno kupiłem sobie lamparta, bardzo mało o nich wiem (w zasadzie moja wiedza jest czysto teoretyczna) dlatego proszę was o pomoc. Mój gekon którego mam od zeszłego czwartku zrobił taką dziwną (przynajmniej tak mi sie wydaje) kupe. Jest ona jakaś taka niekształtna i jak ją sie rozkruszyło to deko śmierdziała... Z tego co wiem taka kupka powinna być kształtna i nie powinna śmierdzieć... Jak myślicie co może byc przyczyną? Może mieć na to wpływ fakt że jest aktualnie w nowym otoczeniu i że jest lekko zestresowany?? Pomóżecie plis, martwie sie o gościa... :(


MareQ
Poslka Pd.
--------------------
gg 3427449

koksik
27-02-2012, 12:18
Nie mam pojecia czego to moze byc przyczyna, ale z jak kupa przynajmnie gekona (swojej nie sprawdzalem:)) jak zaschnie to sie rozpada, i kupa jak to kupa smierdzi, wiec nie masz sie chyba czym przejmowac, ale nie polegaj za bardzo na moim zdaniu bo nie jestem expertem od brudnej roboty (od kup) :) Nie martw sie wszystko bedzie dobrze:)


PoZdRaWiAm.

MareQ
27-02-2012, 12:22
No jeżeli chodzi o zapach to wiadomo w zasadzie... ale martwi mnie fakt że te kupy nie są takie jak powinny być :(

Hari
27-02-2012, 12:38
Na gg Ci napisałem co o tym sadze. Jesli nie doszlo, to moge tu wkleic poprawiając literówki ;)
Kupa gekona wygląda jak taka podluzna fasolka i ma napewno wiecej niz 0.5cm (chyba ze malutki). Co do koloru to zalezy w duzej mierze od tego co zjadl (np. piasek). Nie powinna byc zbyt wodnista (powinna trzymac spójna konsystencje). Co do zapachu to bez przesady, zupelnie bezwonna to ona nie jest, tyle ze nie zasmradza terrarium, ale jak wezmiesz np. suchą w reke i powachasz to troche smierdzi. Nie widze tej kupy, wiec ciezko mi cokolwiek powiedziec. Masz go czwarty dzien dopiero, wiec są takie mozliwosci: 1) Robi takei ze stresu (raczej malo prawdobodobne, bo mowisz ze je). 2) zostalo mu to jeszcze z mijsca gdzie byl przed kupieniem. Wiem, ze jak taki gekon nazarl sie piasku w sklepie, to jeszcze przez pare dni moze sie nim zalatwiac. 3) Chwilowa niestrawnosc. Proponuje przeczekac to jeden dzien nic mu nie dac jesc, a nastemnie mlode lekkostrawne swierszcze domowe, tez ze dwa wieczorem tylko i obserwowac jak sie bedzie zalatwial. Najwazniejsze, ze robi te kupy, wiec nie jest zapchany, a tu przebabybylo szybciej interweniowac. W takim przypadku wystarczy na razie obserwowac. Aha nie dawaj mu na razie witamin, bo moze od nadmiaru dostal sraczki czy cos (moze go wczesniejszy hodowca skarmil). Podawaj mu gole swierszcze, albo tylko z wapnem. Napisz pozniej co i jak u gekona :)

cornie
28-02-2012, 13:18
moze to glupi pomysl ale niech ktos moze zamiesci zdjecie kupy swojego geka....
obawiam sie ze moj gekon tez nie robi normalnej, bo mieszka na piachu

Jeronimo
28-02-2012, 15:25
jeszcze troche to te forum wyladuje na lamach jakiegos znanego internetowego portalu humorystycznego albo na grupie dyskusyjnej pl.listserv.chomor-l :PPPPPPP

42d3e78f26a4b20d412==