PDA

Zobacz pełną wersję : jak to bedzie



sova
28-02-2012, 04:59
no dobra zdecydowałem sie na kupno tego fajnego gekona i teraz tak, w sklepie mi powiedzieli zebym nie kupował v bo mu witaminy specjalne dam i jest ok, ale nie o to chodzi, co jesze mu musze dawać świerscze do jedzenia tak 2-3 dziennie nie, a nie wim jak gokompac i ile razy?? a o cho chodzi z ta wilinka, ile razy to bedzie sie dziać, jak ja musze mu pomóc, co wogóle przy nim musze robić poza karmieniem czy jesgo kloce w terrarium musze czesto wybierać pomuszcie!!!!!1

Trunks
28-02-2012, 05:42
Ej, ja sobie tego nie wyobrażam, żeby kupować jakiegoś zwierzaka i nie przeczytac opisu, tam jest wszystko napisane, po co chcesz go kompać :| kupe należy wyjmować z terra a świerszcze podawać w zależności od wieku gekona, najlepiej żebyś mu kupił UVB świetlówke ona zapobiega krzywicy i ułatwia przyswajanie witamin, musisz w terra zrobić kilka skrytek, ciemnych i różnorodność temperatur żeby mógł sobie wybrać w zależności od "widzi mi sie" temp 28-32 stC
najlepiej przeczytaj opis

pepre
28-02-2012, 06:49
sova... przejrzyj to forum, przejrzyj archiwum forum jaszczurki ("szukaj" i tam wpisz interesujace cie hasla)... na kazde twoje pytanie padlo juz 10 odpowiedzi...

Jeronimo
28-02-2012, 09:29
sova napisał(a):
>
> no dobra zdecydowałem sie na kupno tego fajnego gekona i
> teraz tak, w sklepie mi powiedzieli zebym nie kupował v bo mu
> witaminy specjalne dam i jest ok,

jak to ok? hmm.. czy ty wogle czytales opis gekona lamparciego
na temat podawania D3 do ustnie zamiast swietlowki UV - polecam post wapno - D3 - UV ... tak ku refleksji :-)))
(cytat: "Nie można oddzielać problemów "wapniowych - D3 - UV" - to elementy jednego procesu metabolicznego - i pisać o nich zawsze razem.")
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=3140&t=3140&v=f

> nie, a nie wim jak gokompac i ile razy??
jak chcesz go zabic to prosze bardzo .. utop go (gekon lamparci nie umie plywac! to nie jakis legwan)

> wilinka, ile razy to bedzie sie dziać, jak ja musze mu pomóc,
> co wogóle przy nim musze robić poza karmieniem czy jesgo
> kloce w terrarium musze czesto wybierać pomuszcie!!!!!1
a po co wogle kupiles lamparta? jak sie nie bedziesz nim zajmowal (szczegolnie za mlodu) to sie gekon nie oswoji i bedzie sie wszystkiego bal... zreszta w dalszym ciagu zastanawiam sie po co komu zwierzak jak nie wie co ma przy nim robic.
Sorx ale dla mnie to wyglada na nieprzemyslany post na te forum albo na kupno zwierzaka tylko dla szpanu bo taka jest moda :/

PaWeL^
28-02-2012, 10:33
czesc !

sorka, że sie wtrącam ale z tą kapielą to jak to jest ? jeżeli np. gek sie zatka i zapewnie mu warunki aby nie utonoł to czy mogą mu one zaszkodzić ? np. za duża wilgotność itp.

pozdro.

Trunks
28-02-2012, 10:37
nie, jak sie zapcha t namaczasz mu tylko brzuszek (no i nogi) a wilgotność musi byc utrzymana w 40%

sova
28-02-2012, 11:45
Ej jakiś ziomek tutaj coś pisał o kompaniu to dlatego sie was pytam nie, jak ci sie nie chce odpowiadać to nie odpowiadaj, przez ten czas co mi napisałeś "jak to można kupować gekona, bez przeczytania opisu" napisał byś mi coś mądrego co by mi sie przydało nie. W opiśie nie ma com ile mam karmić go wiesz wyobraź to sobie. Wiec jak tak maja twoje odpowiedzi brzmieć to odpuść sobie.....

PaWeL^
28-02-2012, 12:49
oki dzięki ! a to że ma miec 40% to wiem :))

pozdro

Konrad von Bushe Drożdże
29-02-2012, 03:18
Eh sova... Proponuje jak najszybciej nadrobic zaleglosci. Wogole nie masz pojecia jak sie gekonem opiekowac. Wspolczuje mu takiego opiekuna. Piczytaj sobie opisy na roznych stronach poswiecinych terrarystyce. O tych kapielach ja pisalem ale dlatego ze mi sie gekon zapchal piaskiem i prosilem o wskazowki jak ta chorobe trzeba leczyc. Gdybys dokladie przejrzala temat zauwazylabys ze gekonow sie nie kapie tylko wtedy gdy sa zapchane... Po za tym ta kapiel nie wyglada tak ze go wrzucasz do wody mydelko szamponiik moze jeszcze szczotka go umyj? Po co piszesz takie glupoty w necie jest bardzo duzo informacji na temat gekonow lamparcich. Wiesz co to W Y S Z U K I W A R K A??

42d3e78f26a4b20d412==