PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mam sie juz bać?



Trunks
01-03-2012, 05:26
kupiłem gekona lamparciego we wtorek, hedowca mi powiedział że gekon nie jadł 3 dni, wczoraj ani przed wczoraj nic nie zjadł, dzisiaj tez jakos tak nie chce, z tym że wczoraj zaakatkował świerszcza, niestetu go nie upolował, co mam zrobić żeby coś zjadł???

PaWeL^
01-03-2012, 06:02
czesc !
poczekaj jeszcze one mogą długo nie jeść nic im sie nie stanie ! złap jakiegoś powolnego świerszcza i podaj mu go wieczorem ! :)) oczywiście z witaminami, jeżeli to nie poskutkuje spróbuj podać mu go na pensecie !

pozdro !

Konrad von Bushe Drożdże
01-03-2012, 06:29
Z tego co wiem terrarium masz spore. Moze przenies gekona do mniejszego pojemnika i wrzuc mu tam swierszcza. Jak bedzie znow chcial zapolowac to go zlapie i zje. Jesli nie, to chyba trzeba bedzie zaczac garmic gekona na sile...( radze wizyte u weta ). A z tymi witaminami.... radzilbym wpierw dac mu normalnego swierszcza zeby wogole zjadl. Jak zacznie jesc wtedy posypuj swierszcze witaminami.

cromat
01-03-2012, 09:44
boze znowu biedny gekon....:((Słuchaj to terrarium jest zaduze na takiego malucha popieram wypowiedz Konrada!!

gekuś
01-03-2012, 10:40
Szkoda mi twoich zwierząt
Dziwie się że kupiłeś tak małego gekona i wpuściłeś go do tak dużego terra,kup mu mniejsze albo oddziel część np.plastkową siatką

Trunks
01-03-2012, 11:02
żałuje że zadałem to pytanie, teraz wychodze na sadyste, to sie tylko wydaje takie duże, jak sie słyzy wymiary, tak naprawde to ono jest w sam raz, gekon normalnie chodzi po nim i jest dobrze, on jest ZDROWY, jeden atak juz przeprowadził więc jest w stanie coś zjeść/upolować, kończe temat

Lestat
01-03-2012, 11:08
Trunks spoko terra nie jest zaduze ja mialem male gekony i swietnie zaaklimatyzowaly sie w olbrzymim terra( wyslalem ci kiedys fotki) , sprobuj pokarmic gecka penseta, sproboj w dzien i wieczorem bo nie wiadomo o ktorej byl karmiony w sklepie...z tego co wiem to w zoologicznych im wsio ryba czy zierzak nocny czy dzienny wszystkie karmia w dzien o jednej porze. Tak wiec dluga penseta i machaj mu nim pod pyskiem ..tylko nie zgniec swierszcza:)) powino byc ok bo nie chce mi sie wierzyc zebys mial takiego cholernego pecha z gekonami... chyba ze juz w zoologicznym tak je zalatwiaja ze dostajesz "Martwy w chwili przybycia" sorki za porownanie.. ale tak niestety czesto jest... ja np dzisiaj widzialem 90 cm legwana w terra w ktorym nawet gekon mialby ciasno.... smutne ale prawdziwe..nie poddawaj sie wszystko bedzie ok.

Trunks
01-03-2012, 12:00
był drugi atak :)
on był kupowany od hodowcy, przed chwilą zrobił druga kupe u mnie i cały czas kręci sie przed przednią szybą, i patrzy sie na mnie jak by chciał wyjść :|
gekon jest zdrowy, to widać nawet na fotkach, ale chyba jest zajęty czym innym a nie szukaniem żarcia :)

cornie
02-03-2012, 10:04
dawaj mu najlepiej z reki trzymajac za czułka albo lepiej za noge i trzymaj go odwlokiem w strone geka (moj przynajmniej tylko wtedy je)
jezeli zje to zmien mu terra na mniejsze albo podziel na pol to ktore masz jezeli nie zje to moze znaczyc ze jest chory albo sobie zrobil glodowke. W ktoryms wczesniejszym poscie ktos pisal ze geki robia sobie czasami przerwy w jedzeniu.

Trunks
02-03-2012, 11:24
kurde, no on jest zdrowy, grubiutki, ogon też, jak podaje mu z pencety to gapi sie na mnie a nie na świerszcza, wrzuce mu tak 50 świerszczy, może coś upoluje :| (żart), nie wiem co mam robić, jak go zmusić, jak mi ten zdechnie, sram na terrarystyke, poddaje sie :((

cornie
02-03-2012, 11:29
mowie złap swierszcza za noge i "drgaj" :) nim zeby gekon widzial ze sie rusza

Trunks
02-03-2012, 11:30
łapie go w pencete i "drgam" ale on ma to w dupie, wczoraj zrobił swoją 2 kupe u mnie ale ja nie wiem z czego :| przecież nic nie zjadł :|

Lestat
02-03-2012, 11:47
moze sie dopiero odkorkowuje:) z tego gowna co mu sie w sklepie nazbieralo

Trunks
02-03-2012, 12:27
on jest od chodowcy i nie był trzymany na pisaku

cromat
02-03-2012, 15:16
od chodowcy??hahahah kto to jest chodowca??ja myslalem ze sa tylko hodowcy wracajac do tematu to geksie jeszcze pewnie nie zaklimatyzowal albo sie Ciebie boi albo mu sie nie chce jesc albo nie umie polowac......najlepiej to wpusc mu przd pysk 2 swierszcze lanxem i niech sobie lapie!tylko nie zostawiaj ich na noc

Trunks
03-03-2012, 00:06
jak nie na noc to kiedy, jak on w dzień śpi!!!
poraz któryś czepiasz sie literówki,odpuść sobie, pamiętaj czeka na ciebie w Poznaniu

Hari
03-03-2012, 00:18
Wedlug mnie na noc mogą zostac. Fakt, ze mogą podgryzac jaszczura, ale to glownie srodziemnomorskie i dorosle. Jak dasz male domowe, to mogą sobie w nocy siedziec, tymbardziej, ze gekon nie jest juz takim maluchem. Ja robilem tak, jak gek byl jeszcze maly i nie oswojony na tyle, by bral pokarm z reki, ze wrzucalem mu te swierszcze na noc i wstawialem w zakretce od butelki kilka platkow owsianych i pokarm dla rybek. Tak na wszelki wypadek, zeby swierszcze nie byly glodne. :)

Konrad von Bushe Drożdże
05-03-2012, 04:29
Przecierz z reki Ci nie zje bo jest nie oswojony... Moj tez nie chcial jesc. Trzeba bylo karmic go na sile. Jak Twoj nadal bedzie taki uparty to Ciebie tez to czeka ;). Ale moze to tez za duzego terra. Mozesz mu zostawic swierszcza na noc. Przeciez swierszcz nie podgryzie gekona bo to zwierzecie nocne i wychodzi z kryjowki wlasnie zeby zapolowac.

PaWeL^
05-03-2012, 04:49
czesc

spróbuj (nie piszcie że jestem sadystą) uszkodziś geka w jakiś sposób, żeby się mniej ruszal (np. włożyć do pudelka i do lodowki) i później do geka. ja z moim nie mialem problemu, w dniu w ktorym go kupilem zjadł u mnie 2 świerszcze (wiem, że nie powinienem go wtedy karmić ale....), a tera jak widzi świerszcza to normalnie nie wie co ma zrobić! raz jak wyciągalem świerszcze z wiaderka i byly drzwiczki z terra uchylone to chcial skoczyć do tych świerszczy :)))))

pozdro

Konrad von Bushe Drożdże
05-03-2012, 05:15
Co to pier&^%???!! Geka do lodowki? Zeby sie przeziebil i zdechnal? Chyba nie tak powinno sie rozwiazac ten problem, nie uszkodzic gekona tylko swierszcza jezeli juz! Zastanow sie co piszesz!

PaWeL^
05-03-2012, 05:41
czesc !

sorka na serio teraz to zauwarzylem !!

male srostowanie nie geka tylko świerszcza ! :))))))

pozdro !

Piotr Szymański(piotrekszym)
16-10-2012, 13:50
po kupieniu gekon ne będzie jadł nic ok. 7 dni od kupna ponieważ musi się przyzwyczić do nowego otoczenia

42d3e78f26a4b20d412==