PDA

Zobacz pełną wersję : swierszcz - uciekinier



Natalia
01-03-2012, 12:52
probowalam dzisiaj zlapac swierszcza dla mojego gekonika (moj debiut w myslistwie) i dwa uciekly mi z pudelka!! nie dosc, ze nog nie postawie teraz na podlodze, to jeszcze boje sie, ze mi sie cwaniaki rozmnoza... czy to mozliwe? chodzi mi o to, czy one przezyja tak w pokoju, teoretycznie bez jedzenia? moze jakis srodek na owady mam kupic? i jeszcze jedno: jak ja ma te swierszcze w pensete lapac - maja niezlego spida! i maja twardy i troche sliski pancerzyk.... jak to robicie, ze ich nie zgniatacie?

Anolis1987
01-03-2012, 13:06
Ja swoje niestety zgniatam podczas łapania, jest mi ich wtedy żal ale cóż jak ich nie chwycę to mój lampartek nie będzie miał co jeść. Co do przetrwania to świersze mogą żywić się praktycznie wszystkim, nawet niedopałkiem papierosu czy skrawkiem gazety więc długo przeżyją na wolności. Świersze mogą ci się rozmnozyć pod warunkiem że uciekła ci para i znalazła skrawek z ziemią (np. w doniczce).

PaWeL^
01-03-2012, 13:30
czesc !

troche Ci się pomylilo powinnaś to napisać na "odawy" ! ;) ale oki to z tymi świerszczami to zrób tak: bo ja mam w akwarium 10 litrowym i normalnie otwieram od gory akwarium podkładam takie male pudelko (po pokarmie do rybek) i zaganiam pensetą świerszcza do pudelka potem do geka !

hehe ostatnio mi też uciekł dorosly i weszed pod szawke w tym problem że na szawce stoi akwarium 112 litrów, skubanego bylo widać, ale nie mozna go bylo wyciągnąć ! :) ale za pomocą odkurzacza udalo mi sie go złapać ! :))))))))))

pozdro !

Black
01-03-2012, 15:57
Mozesz spokojnie stapac po podlodze, a jak go rozdepczesz to jedynie poczujesz chrupot lamanych kosci (zart). Jesli ci uciekl jakis na mieszkanie to max. tydzien zyja bez jedzenia i watpie zeby ci sie mialy rozmnozyc w takich pokojowych warunkach:) Wiekszosc swierszczu jakie mi uciekaja znajduje w lazience kolo kaloryferow. Cieplo i wilgotno tak jak lubia:/
Jesli chodzi o lapanie w pencete to zeczywiscie troche sie go zgniecie ale trzeba miec wyczucie. Ja przewaznie najpierw lapie w reke a pozniej w pencete. Radze nie stosowac zadnych srodkow na owady bo wykonczysz rodzine, siebie i zwierzaki w calym domu:(

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City
gg1653654

Natalia
01-03-2012, 21:41
dzieki:) bede musiala pocwiczyc lapanie w pensetke, ale i tak zadnego swierszcza nie dotkne - rekawiczke ubieram... tylko czekac az moj lamparcik sie zaaklimatyzuje....

Trunks
01-03-2012, 23:55
a ja świerszcze łapie pencetą za tylną długo noge

Lestat
02-03-2012, 00:36
A ja tam sie nie przejmuje jak ktoremus troszke flaki wyjda:)) wtedy nawet sie sie lepiej witaminki do niego kleja:)) A moze to i nawet humanitarniej..niz byc rozszarpanym na pol przez dwa gekony na raz ..brrrrrrr... a mi jak swierszcze zwueje to je znajduje na schodach w piwnicy..jak dojda tam nie spotykajac po drodze kota:)))

dorotka.z
02-03-2012, 01:43
Ucieczką świerszcza bym się nie przejmowała. Co prawda zawsze coś sobie znajdą do jedzenia, ale mają problemy z wodą. W naszych mieszkaniach panuje zbyt niska wilgotność, żeby mogły się rozmnażać. Co do łapania trening czyni mistrza;). Ja też na początku miałam problemy, ale teraz z mojego małego akwa łapię je bez problemu i bez rozgniatania:)

cornie
02-03-2012, 08:32
ja swierszcze lapie w palce (lekko) i wrzucam do terra, albo trzymam za noge i daje mu z reki, najczesciej robie tak z tymi w witaminkach bo jka skacza to im sie odklejaja. (witaminki rzecz jasna):)

PaWeL^
02-03-2012, 08:41
Czesc !

Cornie jak podajesz twojemu gekowi świerszcze z ręki to miałeś jakies przypadki ataku geka na twoje palce ?? bo jak ja mojemu podalem raz z pensety to normalnie myślałem, że mi tą pynsete z świerszczem z ręki wyrwie ! :)))))) od tego czasu nie podaje mu świerszczy pensetą bo bylo słychać jak uderzyl swoimi ząbkami w pensete ! boje sie że mu sie może coś z ząbkami stać ;(

pozdro

cornie
02-03-2012, 11:08
tylko raz sie zdarzylo ze zachaczyl zebami o palec swierszcz sie przestraszyl urwal sobie noge i uciekł...

Hari
02-03-2012, 14:50
Ja tez podaje z reki. Tak jest najlepiej, bo przynajmniej masz wyczucie i nie boisz sie o zabki geka (wlasnie to co pisał Pawel). Czasem mnie dziabnie lekko w palec, szczegolnie jak swierszcz jest maly, ale reke jeszcze mam całą, wiec nie ma sie czego obawiac :)

cornie
03-03-2012, 02:13
mnie wczoraj zlapal za palec jak mu dawalem swierszcza
i powiem ze nie tak lekko

Hari
03-03-2012, 04:12
to fakt :) Czsami zostawia rysy ząbkow na paznokciu. Toke bym tak nie karmil...:;)

cornie
03-03-2012, 06:32
toke to by odgryzl reke :P

snaak
04-03-2012, 02:41
a co do swierszczy to uwierzczie moga przezyc bardzo dlugo!!! szczegolnie w kuchni- duzo jedzenie i cieply domek za lodowka

Konrad von Bushe Drożdże
05-03-2012, 04:22
Podawanie swierszczy z reki jest ZLYM rozwiazniem... W naturze chyba nikt mu nie podaje jedzenia z reki? Dajcie mu zyc i niech sobie jaszczur zapoluje przeciez to lezy w jego instynkcie i tak powinno byc a nie z reki...!

Monisku
12-03-2012, 03:14
Witam :-)
ja w calkiem innej sprawie...

pisze artykul dla pisma "Marie Claire" o ludziach hodujacych nietypowe zwierzeta. Poszukuje kobiet, ktore maja w domu weze, legwany, pajaki, gekony... najchetniej z Warszawy lub okolic.

Pomyslalam, ze moze Ty zechcialabys sie ze mna spotkac i chwile pogadac o Twoim ulubiencu...? moze znasz inne dziewczyny, ktore hoduja plazy lub gady?...

Bede wdzieczna za kazda Twoja odpowiedz.
Pozdrawiam
Monika Kucia

Natalia
30-03-2012, 04:05
znalazlam swierszcza.....pod przescieradlem...yuk!

42d3e78f26a4b20d412==