PDA

Zobacz pełną wersję : Kopanie w doniczkach



Lestat
05-03-2012, 23:21
Hmm albo moj geck zniuchał wiosne i mu odewala alb nie wiem... od 3 dni zaczol po nocach prowadzic intensywne prace wykopaliskowe w doniczkach..... jest to samica ..jedna z 4 i robi to tylko ona....po nocy wywala kamienie z dniczek i kopie dziury w mokrym torfie.. dodam ze jest troszke grubiutka w porownaniu do innych samic..tylko ze jak na jajka to chyba jest za mloda ma 8-9 miesiecy.. moze ktos mi powie co to moze oznaczac? boje sie zeby mi tej ziemi z doniczek nie zarla bo jeszcze sie zapcha...prosze o rade .. pozdrawiam Lestat.

Konrad von Bushe Drożdże
06-03-2012, 04:49
Gekony Lamparcie maja tendencje do kopania w sciolce. Twoja samica robi to chyba instynktownie w celu znalezienia dogodnego miejsca na zlozenie jaj. W ciazy nie jest no ale juz szuka miejsca ;). Jak tej ziemi nie je to wszytko ok ale jak zauwazysz ze sobie podjada to zabezpiecz jakos to miejsce przed nia zeby sie nie zapchala. Skoro jest grubiutka to byc moze zjada ta ziemie, obserwuj wszystkie odchody zrobione przez Twoje jaszczurki, jezeli w jakiejes kupce bedzie ziemia to musisz to miejsce zabezpieczyc.

42d3e78f26a4b20d412==