PDA

Zobacz pełną wersję : Wycieczka na podwórko :)) i pare innych pytań :]



PaWeL^
20-03-2012, 06:13
czesc

Moj gek ma okolo 25 cm i mam pytanko czy moge wyjść z nim na spacer wieczoram po ogródku ? czy lamparty nie są za male ? jak długo może być przy temp. 22-25 *C ??

i jeszcze jedno czy starsze geki mają wylinke co dłuższy okres czasu czy nie ? (bo mój ostatnio mial z miesiąc i 1,5 tygodnia temu) i nie wiem czy przeszed wylinke a ja nie widzialem, czy może jeszcze nie ?)

ps. jak che mu zrobic nowe terra to czy płyta OSB 15 mm wystarczy ? (zabieram sie do tego terra od ponad miesiąca ale w czwartek i piątek egzaminy to po egzaminach napewno zacznę :)) )

pozdro

Trunks
20-03-2012, 06:32
wydaje mi sie że przeszedl wylinke a ty nie widziałes, jak jest zdrowy to nawet nie zauwarzysz a gek będzie miał nowe pokrycie, ładniejsze :)
powedzenia na egzaminach, ja też zdaje ;/

PaWeL^
20-03-2012, 07:51
czesc !!

nie dziękuje żeby nie zapeszyć ! też Ci życzę powodzenie :))

a z tą wylinką to też tak myśle :]

pozdro

Konrad von Bushe Drożdże
20-03-2012, 09:48
Im jest starszy tym rzadziej zrzuca wylinke bo wolniej rosnie.
Co do spacerow - odradzam. Ale ja swojego wyprowadzam na balkon gdy jest ciepla bezwietrzna pogoda, a balkon jest nasloneczniony. Jak masz jakis maly ogrodek, gdzie jest cicho i spokojnie i z ktorego gek nie mzoe wyjsc, to w ciepla pogode na kilkanascie minut pod scislym nadzorem opiekuna;) mysle ze tez mozna. Tylko jak zauwazysz ze gek sie boi i to dla niego niepotrzebny stres, to ogranicz wyjscia tylko do spacerow po balkonie.

PaWeL^
20-03-2012, 10:06
czesc

nie mam balkonu, mieszkam w jednorodzinnym domku :)) ale za to mam 2 ogródki jeden maly z 11/10 m a drugi z 70/40 m. myśle że jutro gdzieś okolo 17.00 wezne go na 15 min na ten większy bo tam jest spokojniej.

pozdro

Konrad von Bushe Drożdże
20-03-2012, 10:13
Jak bedzie tak cieplo jak dzis to spox. Tylko uwazaj na niego bo lamparty naprawde potrafia szybko biegac;). Jak zauwazysz ze gekowi taki spacer nie pasi, to lepiej odpuscic. Ale skoro gek ma juz 25 cm wiec jest dorosly, zapewne oswojny wiec mysle ze bedzie ok.

Drozd
22-03-2012, 06:45
Ja ze swoim gekiem chodz na balkon jak jest cieplo tak na 10 mniut potem sie zaczyna strsowac i wracam z nim do terrara
Pozdrowienia

Trunks
23-03-2012, 05:14
ja może za rok ze swoim będe wychodził na balkon, jeszcze sie nie oswoił ale staram sie jak moge :) wydaje mi sie że to dobry pomysł ale trzeba uwarzać na temp.

Sir Szajba
23-03-2012, 12:49
Co do wylinek, wiecie jaki mój gek to sqbaniec??? Przechodzi, jak jestem w szkole, kąpie się, lub poprostu gram na kompie, an terra soi zaraz obok, jak wlanczam komp, jest gek bialawy, po pół godziny czy godzinie wylanczam opatrze gek ma bardzo kontrastowe zabarwienie, kolory wyraziste, nikt chyba nie zaprzeczy że to wylinka, a on nigdy mi nie da pooglądać więc sie nie martw jak nie widzialeś :):):):):):):):)

PaWeL^
24-03-2012, 00:59
czesc

co do tej wylinki to jest to dziwne, a mianowicie gek mial u mnie 3 wylinki. pierwsza nie wiem po jakim byla czasie, druga troche ponad 3 tyg., a teraz po niecalym 1,5 mies. (wczoraj mial wylinke). czy to normalne, albo brakuje mu czegoś (NIE WYGLĄDA NA CHOREGO, BEZPROBLEMU LAPIE ŚWIERSZCZE, CHODZI PO TERRA ITP.)

pozdro

Trunks
24-03-2012, 04:22
może juz nie rośnie...masz takiego byka :)

PaWeL^
24-03-2012, 05:25
czesc

gek teraz bedzie mial z ponad 25 cm (może 27) :-))

ps. nie wiem ile Shegy (nie mylić z Shagy) - mój gekonek ma latek ale nie wiecie czy moge mu dokupić partnera ??

pozdro

Trunks
24-03-2012, 05:34
spoko...już dawno mogłes to zrobić

PaWeL^
24-03-2012, 10:43
czesc

to spox jak będe mial kase to kupie (narazie mam na nowe terra i wyposażenie, ale za niedługo urodzinki) :)))))

aha mam takie pytanko czy styropian pokryty gipsem w terra będzie szkodliwy dla mojej gadzinki ?

pozdro

koksik
24-03-2012, 13:12
nie chyba nie bedzie bo juz gdzies na forum czytalem ze tak robili wiec mozesz spoojnie tak zrobic tylko pamietaj ze jak bedziesz to jeszcze malowal farba to musi to byc nietoksyczna


ps. a co do partnera dla twojej gadzinki to tak jak mowil Trunks mozesz juz dokupic, jak ma ponad 25 cm, to mogles to juz zrobic ponad pol roku temu, tak sadze:)

Piotr Szymański(piotrekszym)
16-10-2012, 13:45
kup sobie w zoloogicznym sklebie smycz dla chomika i świnki morskiej i tylko po ogródku przy temp. 25-28 stopni i na smyczy(o ile nie masz psów kotów albo innych zwierząt)

42d3e78f26a4b20d412==