PDA

Zobacz pełną wersję : WIOSNA LATO



Drozd
25-03-2012, 04:23
Cześć mam takie pytanie jezeli jest cieplo to czy i wczym moge wyniesc mojego geka na balkon bardzo prosze o wasze rady i jezeli macie zdjecia takich pomieszczen to bardzo prosz.

micgekon
25-03-2012, 04:31
Raczej nie gdyż to zwierze nocne i ostre nasłonecznienie może przynieść więcej strat niż korzyści

Drozd
25-03-2012, 04:33
no tak ale w cieniu, tak ze ostre swiatlo nie bedzie docieralo prosto do jego oczu

CD/Tombik
25-03-2012, 04:34
Drozd lepiej nie "uszczesliwiac kogos na sile" po prostu to jest zwierze nocne...

Konrad von Bushe Drożdże
25-03-2012, 14:15
Moim zdaniem slonce bardzo dobrze mu zorbi. Wyprowadz go na pare chwil na balkon. jak sie bedzie bal to trzymaj go na reku. 10 minut naturalnego slonca jest bardzo korzystne dla gekona i nie wiem micgeckon co miales na mysli ze slonce przyniesie mu straty... Sam tak robie i wiem, ze jest to jak najbardziej wskazane.

Sir Szajba
26-03-2012, 11:35
Myślicie ze co, żarówka UV działa podobnie jak słońce, tyle ze co naturalniejsze tymm lepsze

micgekon
29-03-2012, 07:53
nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Mam gekoniki od 3lat ,ale znam dobrze hodowce który hoduje i rozmnaża wiele gatunków (często rzadkich i "trudnych") jaszczurek i węży,i to odniego wiem że wszelakie próby wystawiania lamparcików na słońce czy też naświetlania ultravitaluxem kończyły się silnym zestresowaniem zwierzaka .Jak ktos chce zapewnić im UV to lepiej na stałe zamontować w terra.świetlówke 2.0 i wtedy gek wychodząc w ciągu dnia coś tam "złapie" UV. A ty jak sam piszesz trzymasz go na ręce bo puszczony wolno zaraz będzie uciekał do zacienionego miejsca.Oczywiście inaczej ma się sprawa z jaszczurkami typowo dziennymi np.Agamy brodate tą jak wynoszę do woliery na balkon to widać jaką sprawia jej przyjemność słońce.

42d3e78f26a4b20d412==