PDA

Zobacz pełną wersję : Leniuch



Bekkon
31-03-2012, 02:55
moja lamparcica prawie w ogole sie nie porusza... rozumiem, ze w dzien, ale ona nawet w nocy nie wykazuje zadnej aktywnosci... czasami laskawie przejdzie od jednej kryjowki do drugiej, ale to tyle... no i moze jeszcze jak swierszcza dostaje, to sie ozywia, ale poza tym....nic. W zwiazku z tym am do was pytanie: czy ona jest leniwa, czy moze cos z nia nie tak...? dla info dodam, ze gecia ma jakies 10 miesiecy, ja mam ja jakies 2 miesiace, je ok. 2 swierszcze dziennie, temperature w terra ma 23 stopni w srednim miejscu, tzn ma iejsca cieplejsze i chlodniejsze... czasami podchodzi pod zarowke, ale rzadko... i chyba to wszystko... co o tym sadzicie?
pozdrawiam

Konrad von Bushe Drożdże
31-03-2012, 04:11
Dajesz jej witaminy i wapno? Moze bedzie przechodzic wylinke, i chwilowe oslabienie po wylince minie....

Bekkon
31-03-2012, 05:05
daje jej i wapno i witaminki, a ten stan nie jest chwilowy - to trwa juz 2 miesiace!!! w tym czasie przechodzila 2 wylinki, ale jej zachowaniesie nie zmienilo, bo juz bardziej osowiala chyba byc nie moze....:( a moze by jej tak partnera dokupic?? ozywi sie wtedy?

Jeronimo
31-03-2012, 06:43
jesli masz tylko jednego gekona to muszisz sie troche nim wiecej opiekowac ... niz tylko podawanie swierszczy. Moj lubi sobie po mnie chodzic.. czasami pospaceruje tu i tam... jesli gekona olewasz.. to mu nudno. Nie bez powodu mowi sie ze gekony trzeba hodowac w haremach :)

koksik
31-03-2012, 06:53
a co do temperatury to 23 stopnie to chyba za malo, podnies temperature i zobacz czy sie cos zmieni.

Bekkon
31-03-2012, 08:23
z gekonem spedzam duzo czasu - zazwyczaj biore ja pod ubranie, ona sie przytula i ...spi. nawet poznym wieczorem, jak ja biore na rece, to nie chce chodzic, tylko sie przytula i ... spi.ona ciegle...spi :)
a co do temperatury, to jak mam ja podniesc? terra mam na zamowienie, wiec nie wiem dokladnie, jaka mam zarowke :( moze mata grzewcza? czy taka mate pozna jakos przymocowac do scianki akwarium? czy ona jest bezpieczna w uzywaniu?
dzieki i pozdrawiam

Antoni Wróbel
31-03-2012, 14:28
Zawsze możesz sobie żarówkę wykręcić i wstawić nową. Mat grzewczych takich wsadzanych pod podłoże nie polecam, bo łatwo je zwierzęciu wygrzebać i popruć. Chyba kable lepsze. Szcególnie, że możesz je dowolnie skręcać i układać; z matą nie masz takich możliwości. Najgorsze są płytki grzewcze podklejane pod terrarium, bo się łatwo urywają, psują, nie nadają do terrariów drewnianych, a poza tym jak się ma podłoże o odpowiednio dużej głębokości, to okazują się nieprzydatne po ciepło na powierzchnie praktycznie nie dociera.
Ciepło daje jeszcze lampa UV i, jakże by inaczej, promiennik ciepła (podczerwieni). Tylko ten ostatni jest dość drogi i trudno dostępny. W dużych terrariach można jeszcze zamontować mały kaloryferek połączony z obiegiem wody w mieszkaniu, ale to raczej dla legwanów, czy dużych agam.
Pozdrawiam

Bekkon
01-04-2012, 02:07
co do zarowki, to ja mam ja zamontowana jakies 8 cm od korka i boje sie, ze jak wkrece mocniejsza, to cos sie moze zapalic... co do kabli grzewczych, to nie bardzo wiem, jak sie je montuje, ale wydawalo mi sie, ze trzeba miec podwojne dno w terra albo cos........ a moze wystarczy w podlozu? jak to jest?
dzieki

koksik
01-04-2012, 02:25
Kabel grzewczy przyklejasz silikonem do dna, wcale nie trzeba miec podwojnego dan.

_________________
Pozdrawiam koksik

Bekkon
01-04-2012, 03:18
ok, dzieki:)

Konrad von Bushe Drożdże
01-04-2012, 05:09
Mata grzewcza jest moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem. Antoni jak mozna mate popruc? :D. Jest to naklejka ktora sie naklej od zewnetrznej strony terra na dol. Ogrzewa spora czesc powierzchni i jest naprawde dobra.

MareQ
01-04-2012, 05:13
I wyjątkowo "tania" :| Wydaje mi sie że prościej jest poprostu kupić zwykły kabel grzewczy za 25zł, włożyć między dwie płytki i skleić silikonem... Jest to (przynajmniej według mnie) lepsze rozwiązanie niż mata grzewcza za prawie 100zł ...

_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

Konrad von Bushe Drożdże
01-04-2012, 05:37
Nie jest nowoscia ze terrarystka to zabawa droga. Owszem, kabel grzewczy tez moze byc, jednak mata jest lepsza. Ogrzewa wiekszosc czesc powierzchni, jedt latwiejsza w obsludze, bezpieczniejsza dla zwierzat. Fakt, ze jest droga, i to jest chyba jedyny jej minus.

Bekkon
01-04-2012, 06:16
wszystko dobrze, tylko ze ja nie mam miejsca pod terrarium...:((( od razu szyba jest:(((((((a mate mozna jakos z boku terrarium przykleic? a moze terrarium moze lezec na macie? czy to juz niebezpieczne?

Hari
01-04-2012, 06:48
Do mat przewaznie dołączane są male podkladki pod rogi terrarium. Na nich sie stawia terra, wlasnie po to, zeby nie lezalo bezposrednio na macie.

Konrad von Bushe Drożdże
01-04-2012, 06:59
Dokladnie. Jezeli nakleiles mate to musisz terra postawic na takich malych podkladkach, zeby byl obieg powietrza. Inaczej szklo terra peknie.

Antoni Wróbel
01-04-2012, 10:55
Przy optymalnej głębokości podłoża, to jest 5-10 cm, ciepło z doklejonej pod terrarium maty prawie nie dociera. To po pierwsze. A po drugie, przy macie nie można regulować wielkości ogrzewanej powierzchni, a kabel można przekładać, zwijać i skręcać jak się chce.
Mówiąc o "popruciu" nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie. Przepraszam. Chodziło mi nie o maty, ale o wkładane do pojemnika koce grzewcze. Są one naprawdę bardzo łatwe do zniszczenia, a co się z tym wiąże stanowią niebezpieczeństwo dla zwierząt.

Bekkon
02-04-2012, 03:22
no dobrze, czyli kable grzewcze... tylko jak je zamontowac? byla mowa o jakichs plytkach szklanych i silikonie.... czy mozecie powiedziec mi dokladniej, jak to ma wydladac? to sie wsadza do kontaktu i do podloza? bo jezeli tak, to bede miala problem, jak doprowadzic kable do srodka terra - mam tylko jedna mala dziurke na kabel od lampki.... trzeba bedzie pokombinowac :))))))) jak to wyglada u was?
aha, i dzieki za odzew :*

Hari
02-04-2012, 04:42
Jesli Twoj gekon nie ryje w ziemi to nawet nie ma konecznosci specialnie go montowac, ale dla bezpieczenstwa warto. Sa rozne sposoby. Mozna Przybic do jakiejs deski, przykleic sylikonem do dna terrarium, zrobic podwojne dno, przymocowac do styropianu, tylko warto podlozyc folie aluminiową, poniewaz moze się lekko wtopic, a do tego bedzie lepiej sie cieplo rozchodziło. Niektorzy zatapiają taki kabel w gipsie i robią ścianki grzewcze. Pomysłow jest tyle ilu ludzi :)
Trzeba tylko pamietac, zeby za bardzo sie nie stykal sam ze sobą na dluzszych odcinkach, bo moze nastąpic przegrzanie w takich miejscach. Do tego nie moze zajmowac calej powierzchni dna (tak do 2/3 max, zeby gadzina mogla sbie wybrac gdzie chce siedziec).
Co do wyprowadzenia zasilania na zewnatrz terrarium, to najlepszym roswiązaniem jest nawiercenie w odpowiednim miejscu (np. w najblizszym rogu) siatki wentylacyjnej. Wygląda to estetycznie i nie trzeba wiercic we szkle.
Co do temteratury to juz zalezy od podloza jakie masz, od jego grubosci i rodzaju. W ten sposob dobierzesz sobie odpowiednią moc przewodu. Najczesciej sie uzywa 25W. To chyba wszystko :)
Pozdrawiam.

Bekkon
03-04-2012, 01:15
dzieki :) to ja biegne po kable...

42d3e78f26a4b20d412==