PDA

Zobacz pełną wersję : FAUNA BOX



Gekonek
08-04-2012, 03:50
Gdy na dworzu bedzie bardzo ciepło to mozna w DUZYM urzadzonym fauna boxie wyjsc z gekonem na dwór aby słoneczko go przyprażyło ?? :)) lub w fauna boxie postawic go na parapecie ??

MareQ
08-04-2012, 04:41
Słuchaj, jak jest ładna słoneczna bezwietrzna pogoda to ja z gekonem na ramieniu wychodze na ogródek... Dlatego wydaje mi sie że faunabox jest tutaj zbędnym gadgetem :)

_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

PEDRO
08-04-2012, 04:59
a wychodzisz z nim raczej pod wieczor czy w południe. no i na jak dłygo z nim na dwor

MareQ
08-04-2012, 05:07
różnie to bywa, przeważnie jest to jak wróce ze szkoły (czyli koło 15) ale w sobotew czy w niedziele to tak koło 13 na ogródek na jakieś 10-15min. Cała okolica drży jak wyprowadzam swojego lamparta ! :D

_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

Hari
08-04-2012, 05:08
Ja mojego biore na slonce raczej po poludniu, ale tak zeby sloneczko jeszcze w miare prazylo. :) Trzymam go na sobie. Tak jest chyba lepiej, bo i gek w jakis sposob kojarzy dlon z wczesniejszych doswiadczen, a nie jest na dziko wystawiony w faunaboksie, i do tego wiecej UV zlapie.;)
Poza tym nie masz ryzyka, ze ugotujesz zwierzaka.
Jak widze, ze juz zaczyna sie niepokoic po pewnym czasie, to wkladam go spowrotem do terra. Pozdrawiam. :)

Krzysztof.W
08-04-2012, 13:59
Nie pozostawiajcie swoich zwierząt (gekonów Lamparcich) w pojemnikach na pełnym słońcu bez opieki bo to skonczyć się może przegrzaniem i śmiercią zwierzaka. Przez plastik nie przechodzi pełne spektrum widma słonecznego.

Pozdrawiam

Black
09-04-2012, 10:48
Nie chce byc nie grzeczny ale ten temat byl jakis czas temu:/
Pozatym chcecie uszczesliwic swoje lamparty na sile. Po co? Czy zle im? Nie lepiej zamatowac swietlowkie 0,2 w terra.?

MareQ
09-04-2012, 11:59
Wyobraź sobie że nie każdy ma pieniądze na taki bajer jak świetlówka. Jeżeli Ciebie na to stać to fajnie, ale weź pod uwage że nie każdy ma problemy typu "co ja zrobie z pieniędzmi"...

_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

Black
10-04-2012, 00:05
MareQ swietlowka to nie jest droga rzecz 40-60zl (zalezy od UVB) pozatym sa hodowcy ktozy wcale nie stosuja UVb i nie zauwarzyli zeby ich pociechy mialy jakies problemy z niedoborem witamin bo wapn i witaminy uzupelniaja podajac pokarm (Vibowit Junior i Calcium Pathetoncium). Sa to stworzenia nocne i uciekaja przed swiatlem dzienym a tym bardziej ostrym jak slonce. Dlamnie jest igiotyczne wystawianie gekonow na slonce. Ja tez kiedy bylem mlodszy ,bardzo chcialem zeby moje zwierzaki mialy dobrze a co za tym szlo to czasem przedobrzalem myslac ze jest im fajnie i nie mowa tylko o gadach.
Jeszcze raz pytam: Po co to wszystko???

MareQ
11-04-2012, 08:11
Co rozumiesz pod pojęciem "wszystko"? Bo ja sie teraz troszeczke pogubiłęm? Jeżeli chodzi Ci o uszczęśliwianie zwierzątek to poprostu, są ludzie którym zależy żęby ich podopiecznym było jak najepiej a są tacy którzy kupią sobie zwierze tylko poto żęby sobie je odchować i sprzedać za 2x więcej kasy niż kupił. Ja należe do tych pierwszych i wydaje mi sie żę Gekonek także (chociaż z tym FAUNABOXEM to lekka przesada :P)

_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

Black
11-04-2012, 12:53
MareQ: "wszystko" mialem na mysli to ze po co wystawiac zwierze na slonce skoro jest nocne. Nie mowie o kupowaniu zwierzaka i trzymania go w pustym terra. i co jakis czas karmic. Nie! Wiem ze kazdy chce jak najlepiej dla zwierzat ale niektore te pomysly sa zbyt igiotyczne jak np. wystawianie nocnych zwierzat na ostre slace! (jesli bedzie na powietrzu w cieniu to UV nie dojdzie-moja teza)

Hari
11-04-2012, 13:23
Wiec moze napisze...
Faktycznie mozna to zauwazyc, ze gek nie lubi ostrego słonca. Ja to robie tak, ze jak sobie lezy na mojej rece, nodze itd, to robie mu z dloni taką jakby norke i tam sobie przylega brzuchem do cieplej powierzchni i sie grzeje. Wtedy odkrywam polowe, albo wiecej geka, ale tak, zeby glowe mial wciaz schowaną, a on nawet o tym nie wie. To logiczne, ze nie bedzie zadowolony jak mu slonce bedzie po oczach dawac i nie bedzie mial gdzie sie schowac. Wystawiam go na slonce, zeby zlapal troche naturalnego UV, bo nie mam swietlowki. Dobiero jak w wakacje bede robil wieksze terra to mu zamontuje. Nie chce ryzykowac zadnych chorob zwierzaka, dlatego takie kilkuminutowe kąpiele słoneczne traktuje jako zabieg zdrowotny, a nie uszczęsliwianie na siłę. Do tego musze dodac, ze jest to sporadyczne i zazwyczaj przy chmurach, albo po poludniu. Zawsze znajda sie zwolennicy jak i przeciwnicy takich zabiegów. Ja sam jestem przeciwny wystawianiu geka w plastykowym pudelku na slonce i "masz sie opalaj", ale uwazam, ze jak sie robi to z głowa to nie zaszkodi, a wręcz pomoze. Pozdrawiam.

MareQ
11-04-2012, 14:05
Pięklnie to ująłeś. Jestem na TAK ;) A tak poważnie to hari ma 100% racje. Wystawiając geka na słońce zapewniamy mu witaminke D3 co wspomaga trawienie i (podobno) dobrze działa na skóre zwierzaka (ale to juz inf nie do końca sprawdzone). Jednak Black też ma racje mówiąc że wystawianie gada na słońce w pojemniku plastikowym jest głupotą. Wogóle Gekonek walnął troche głpią tezę z tym "odpowiednio użądzonym" faunboxem :) Z tego wnioskuję że koleś planował go tam na dłóżej zostawić co mogło by sie skończyć raczej marnie dla gadzinki :/

Black
12-04-2012, 06:34
Hari, MareQ i inni: Nie chce sie wymadrzac. Tak jak powiedzial Hari sa zwolenicy za i przeciw bo nigdy wszysty beda na "tak" czy "nie". Hari jesli wystawiasz geka na slonce i tyko my glowe zagrywasz to on i tak czuje ze go to pali mimo ze go nie razi w oczy. Zapewniam cie ze gekowi nic sie by nie stalo jesli by do wakacji poczekal bez UV a uzupelnial bys to podajac wapn i witaminy z karma. Jesli chodzi o wydajne slonce to jest ono wydajne w godz. przed polodniowych niz popoludniu czy wieczorkiem a tym bardziej w pochmurna pogode mimo ze mozna odczuc cieplo czy olsnienie od slonca. MareQ jesli chcesz zapewnic D3 swojej gadzinie to mozesz to uzupelnic razem z karma to co pisalem juz Hari'emu lub zamatowac slaba swietlowke z UVB. Wiem ze wiekszosc (wszystkie?) gadow nie przyswaja wapna w 100% przez przewod pokarmowy ale drobna czastka trafi tam gdzie trzeba.

JEST TO TYLKO WYMIANA POGLADOW A NIE WOJNA NA WIEDZE!!!

Dzieki i pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City
gg1653654

MareQ
12-04-2012, 07:43
Co do przyswajania wapnia to masz racje. Jednak co do tego brania geka na słońce to nie zgodze sie z tobą. Jeżeli będzie miał przysłonioną główke to poprostu bedzie myślał że jest wyjątkowo ciepło i napewno z tego skożysta :) Nie musi być tak jak mówisz. Jednak faktycvznie, każdy ma swoją teorię dotyczącą hodowli i wydaje mi sie że jeżeli jest skuteczna to niema o co sie spierać :)

Black
12-04-2012, 07:54
Ja spasuje:)
"Jeżeli będzie miał przysłonioną główke to poprostu bedzie myślał że jest wyjątkowo ciepło" tez tak mysle. ale... kazdy ma swoja teorie:)

Hari
12-04-2012, 12:03
W ten oto zdrowy sposob kazdy powiedzial to co wiedział.;) Jest wesoło :))
Pozdrawiam.

Piotr Szymański(piotrekszym)
16-10-2012, 13:43
może to roźić przerzaniem co jest tak samo groźne jak wyziębienie,nie próbuj

42d3e78f26a4b20d412==