PDA

Zobacz pełną wersję : Taki wymiar starczy?



MARCIN BIELIŃSKI
09-04-2012, 03:27
czy terrarium o wymiarach szer 27 cm wys 40 cm i długosc 75 cm wystarczy dla pary geków ?

MareQ
09-04-2012, 07:00
Za wąskie (tak mi sie przynajmniej wydaje)


_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

koksik
09-04-2012, 09:53
Racja za waskie. Ale na uparteggo dasz rade, tylko przy najblizszej okazji zmien je na szersze.



_________________
pozdrawiam koksik

Antoni Wróbel
09-04-2012, 12:27
Mam takie małe pytanko... Po co piszesz szer. 27, jeżeli możesz je obrócić i już masz szer 40? Bo wysokość dla tych gekonów jest nieistotna, a łatwiej dorobić wypukłą pokrywę, niż poszerzać, lub kupować nowy pojemnik... Ale tak czy inaczej takie wymiary dla pary dorosłych nie są idealne... Ale można trzymać!

Pozdrawiam

MareQ
09-04-2012, 13:09
kiepski pomysł według mnie, Antoni. Jak chcesz poprawić wentylacje w takim terra obróconym na bok? Ja osobiście sobie tego nie wyobrażam bez przeróbek, i to dosyć sporych :)

_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

Antoni Wróbel
09-04-2012, 13:26
Tak jak powiedziałem łatwiej dokupić wypukłą pokrywę niż nowy pojemnik. MIałem na myśli pokrywę, któranie jest płaska tylko ma wysokość np tych brakujących kilkunastu cm. I wtedy z wentylacją i oświetleniem nie ma problemu, bo otworu można zrobić w ściankach pokrywy. Tylko, że jeżeli terrarium jest z cienkiego szkła, to może nie wytrzymać ciężaru pokrywy i tu dopiero pojawia się problem. Rozwiązaniem byłaby lekka pokrywa z tworzywa sztucznego. Widziałem takie właśnie pokrywy, jakie opisuję, fabrycznie wytworzone, w Czechach. Nie wiem, czy są w Polsce dostępne, ale do czego nam Bozia rączki dała? :)

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==