PDA

Zobacz pełną wersję : Malutki gekon



Lestat
11-04-2012, 15:54
Wlasnie wyszedl z jajka..pytanko cjakimi swierszczami go karmic i po jakim czasie od wyjscia z jajka zaczyna malec jesc. No i w czym najlepiej takie szkraby trzymac.. ogolnie prosze o rady dotyczace malutkich gekow z gory dziekuje i pozdrawiam.

MareQ
12-04-2012, 07:40
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=20&i=884&t=884
Dokłądnie taki sam post :|

Lestat
12-04-2012, 07:57
no ja bym sie klucil czy taki sam nic tam nie ma o trzymaniu ich i po jakim czasie zaczynaja jesc po wykluciu sie z jajka

sanches
12-04-2012, 08:25
Zbliżony to fakt, lecz i tak wolałbym uzyskać pełniejsze informacje również w formie odnośników do innych postów. Sam szukałem lecz nie dostałem odpowiedzi z wyszukiwarki na pytania zadane przez Lestata. Może należy szukać innych słów kluczy. Co Lestat nawet zauważył w momencie jak piszę ten post.

Ja trzymam w małym pojemniku po sałtkach z małą zakrętką od słoika jako poidełko. Ma jeszcze włożony chrobotek reniferowy jako miejsce do krycia się. Pudełko lekko spryskiwane. Podałem mu ćmy barciaka mniejszego i świerszcze po wylęgu, nieco podrośnięte, rozmiar około 2-3mm, trochę mniejsze od głowy gekona.
Malec jest ruchliwy wieczorem i czeka na wyklucie się drugiego osobnika.

Dla wygody warto stosować linki do podanych adresów zgodnie z opisem w Informacje. np. http://www.terrarium.ht.pl.

Lestat
12-04-2012, 10:17
Hej Sanches a po jakim czasie od wyklucia zaczol Ci jesc, bo ja mojemu wrzucilem wczoraj malego swierszcza i do dzisiaj go nie zjadl, tez mam go w pudelku po salatce z poidelkiem z zakretki i malym pudelkiem do chowania..to pudelko stoi w duzym tera z normalnymi gekonami.

koksik
12-04-2012, 13:46
To wyjmij to pudelko z duzego terra bo duze beda stresowac malego, albo odslon je tak zeby sie nie widzialy, a jesc zacznie gdzies tak tydzien po wykluciu, bo teraz ma jeszcze zapasy zoltka, jeden z moich trzech ktore sie wykluly zanim zaczal jesc zrzucil wylinke, fajnie to wygladalo:)

sanches
13-04-2012, 02:29
Dorosłe gekony są ruchliwe a mały bardzo płochliwy. Trzymanie ich razem w jednym terrarium, nawet w oddzielnym pojemniku nie jest najlepszym pomysłem, jak zauważył koksik. Mój urodził się dopiero 27.05 i do dzisiejszego rana nie zjadł świerszczyków.

Koksik, ile czasu było pomiędzy wyjściem gekoników z jajek złożonych od tej samej samicy?

Moje zostały złożone 18.05 i pierwszy wyszedł 27.05, czekam na drugiego. Drugie jajaeczko już od momentu złożenia było nieco mniejsze. Sądząc po zwiększającym się rozmiarze jajka to na dniach będzie drugi maluch. Przed wyjściem gekona jajko się wydłużyło około dwa razy od czasu złożenia.

Pomyślałem sobie i tak zrobiłem. Przez 4 tygodnie utrzymywałem temperaturę niską (26-28) a potem trzymałem (i nadal utrzymuję powyżej 30C). Ciekawe jaką płeć będą mieć.

koksik
18-04-2012, 13:01
sanches napisal:

>Moje zostały złożone 18.05 i pierwszy wyszedł 27.05, czekam na >drugiego.

sanches z tego co napisales jajko wyklulo ci sie po 9 dniach, to chyba rekord swiata:), jak ty to zrobiles?? moje sie wykluly po 43 dnich.

sanches
19-04-2012, 01:10
Fact. Ale jak siępracuje w temperaturze 33-34 st.C to różnei to bywa z poprawnością. Oczywiście złożyły jaja 18.04.
Młody się trzyma i przeszedł już wylinkę. Zato te drugie jajko niestety się przegrzało. Czujnik temperatury się premieścił poza podłoże, szkoda mi bo jak otwarłem jajeczko to gekon był już całkiem ładny.

koksik
19-04-2012, 10:53
kurcze mi sie jajka przegrzewaly w temeraturze 29,5 a ty wyikubowales w 34 stopnie, niezle, musialo byc mocne jajko.

sanches
20-04-2012, 02:30
Te 34 st. to ja mam w pokoju, w pracy. Jajka inkubuję w domu, lecz obecnie i tam temperatura w nocy jest okolo 25-27 przy otwartych oknach. Rano śmialiśmy się w pracy że nie Niemcy ale Hiszpanie wykupią naszą ziemię i będę sadzić pomarańcze.
Przegrzanie w 29.5 wobec wszelkich informacjii jakie zapewne czytałeś, w jakich temperaturach się inkubują jajka, nie powinno się zdarzać. Pisałem wcześniej, że wskazania mierników mają pewną tolerancję oraz tak jak w moim przypadku, przegrzało się jajko ponieważ czujnik temperatury przemieścił się. Czujnik powinien być umieszczony w pobliżu jajka w podłożu a mnie zaczął mierzyć temperaturę powietrza ponad podłożem.

koksik
21-04-2012, 03:26
Wiem o tym ale, jak inkubowalem jaja w temp 28,5 st to po 43 dnich wykluly mi sie gekony, a jak podnioslem do 29,5 to 4 jajaposzly sie ten teges:(

Kisiell
21-04-2012, 03:38
Sorki ze nie do tematu ale mam pytanko po jakim czasie cizy samica zaczyna grubnac ( no wiecie tak ze juz cos widac , ze jest w ciazy ) ??

42d3e78f26a4b20d412==