PDA

Zobacz pełną wersję : czy mozna?



PEDRO
20-04-2012, 13:58
czy mozna dawac doroslej gekonicy male zaby i inne jaszczurki do jedzenia . najbardziej chodzi mi o zaby bo niedlugo bedzie tego fulllll. a co do jaszczurek to mniej bo sa chronione.?????????

dorotka.z
20-04-2012, 14:01
Jeżeli myślisz o krajowych żabach czy jaszczurkach to nie można!
Wszystkie polskie gady i płazy są pod ochroną!!!

Antoni Wróbel
21-04-2012, 06:38
Z tego, co pamiętam, to żaby zielone, a przynajmniej Rana esculenta, są chronione tylko w pewnym okresie, a nie przez cały rok...
Ale i tak nie dawaj, bo w Polsce populacje herpetofauny bardzo szybko zmniejszają swoją liczebność. Wiem, że Ty ich jakoś bardzo nie zmniejszysz sam, ale zawsze...

Pozadrawiam

Kisiell
21-04-2012, 07:05
a ja mam innego rodzaju pytanko czy moge podac gekonowi pocieta gdzies na centymetrowe kawalki dzdzownice!! Nie wiem czy moze mu to nie zaszkodzi ???? nie wiem czy te dzdzownice nie beda jakies kwasne albo jakies od ziemi w ktorej zyja!!??

MareQ
21-04-2012, 10:14
nie łatwiej poprostu iść i nałapać koników polnych albo świerszczy zamiast zastanawiać sie nad takimi głupotami? :P

Black
21-04-2012, 13:06
Mozna, ale radze tez nie przesadzac! Zanim sie je poda nalezy je oczyscic zewnetrznie jak i wewnetrznie tak zeby nie mialy na sobie torf/ziemi. Nalezy je przelozyc do inego pojemniczka z otrebami albo czystego bez niczego, tak zeby sie zypruznily z torfu/ziemi na jakies 24h.

proponuje zajzec tez tu :) http://terrarium.com.pl/zywienie/hodowlekarmowe.php?id=dzdzownice

geckonum
25-04-2012, 03:56
hej hej zaby jeziorkowe sa chronione od marca do czerrwca'
karm spokojnie :)

42d3e78f26a4b20d412==