PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można gekonom podawać pokruszone skorupki kurzych jajek.



Mariusz Sekściński
01-06-2012, 05:31
Witam.
Zauważyłem iz moje gekony próbują zjadać kamienie. Jako iż kamienie są średnicy 3,5-4,5cm więc nie ma problemu iż je połkna i sie zaczopują. Na nieszczęście geki niechetnie można by powiedzieć prawie wogóle nie chcą jeść świerszczy posypywanych wapnem lub witaminami wraz z zestawem mikreoelementów. Stąd moje pytanie czy można im podać w niskiej miseczce drobniutko pokruszone skorupki z kurzych jajek. Czy to im może zaszkodzić - skorupki beda naprawde drobno pokruszkone.

MareQ
01-06-2012, 11:06
ja bym nie dawał. Ale nie za wiele wiem na ten temat więc nie sugeruj sie za bardzo moją wypowiedzią.

Korgan
01-06-2012, 11:09
Myśle ze lepiej nie dawac skorupki są dość ostre i mogą pokaleczyć jelita gekona.
Pozdrawiam.

Black
01-06-2012, 15:30
Raczej bym nie serwowal im takieje djety. Kiedys chcialem uszczesliwic swoje golebie i podawalem im skorupki z jaj kurzych wgotowanych i jeszcze pozniej wypalonych w piekarniku co by zabic reszte niechcianych rzeczy. Po 2-3mc zaczely padac mi masowo ptaki co okazalo sie ze to salmoneloza stawowa:( Mozna powiedziec ze nie do wytepienia! Pozatym gady maja cieniutkie przewody pokarmowe i nie rozmiela twardego pokarmu tak jak ptaki kamienia czy piasku a nawet moze go uszkodzic czy zaczopowac! Zaserwuj swoim gekom Calcium pathentoncium na przemian z Vibowitem 1-2x w tyg. a jesli nie chca to przytrzymaj je bez jedzenia jakis czas i wtedy wposc karme obtoczona z wapnem/witaminami. Dosc czesto spotykam takze w terra z gadami kawalki skal wapienych i gady lizac skaly zliwujawapn a takze zliwujac wode zlizuja wapn:) Mozesz tez sastosowac UV-ke wlanczajac np 17-22godz w czasie wiekszej aktywnosci o slabszym promieniowaniu co tez pozwoli na wchlananie D3 przez organizm.
Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City
gg1653654

geckonum
02-06-2012, 07:26
.....jako dodatek wapnia?

MareQ
02-06-2012, 11:38
nawet 10 razy przejechane przez walec itak bałbym sie podać gekowi :P

geckonum
03-06-2012, 08:44
ale zmielone na make!

Black
03-06-2012, 10:54
Ale zes siie uparl:[ Przeczytaj se moja wypowiedz na samym dole! Mysle ze jest dosc wyczerpujaca.

Wojciech
28-06-2012, 13:52
Ja daje gekom i nic sie im nie dzieje po za tym zasiegnolem rady u specjalistow!!!!!!!!!

Jeronimo
29-06-2012, 03:52
Mariusz Sekściński napisał(a):

> Na nieszczęście geki niechetnie można
> by powiedzieć prawie wogóle nie chcą jeść świerszczy
> posypywanych wapnem lub witaminami wraz z zestawem
> mikreoelementów.

to musza sie nauczyc... jakos u wiekszosci hodowcow nie ma z tym problemu!

>Stąd moje pytanie czy można im podać w niskiej
> miseczce drobniutko pokruszone skorupki z kurzych jajek. Czy to
> im może zaszkodzić - skorupki beda naprawde drobno pokruszkone.

troche dziwny pomysl delikatnie mowiac... ostre skorupki jajek moga im rozwalic bebzolki :D .... nawet jesli zmielisz na pyl skorupki to IMHO glupi pomysl (nigdy nie wiadomo czym te skorupy sa zanieczyszczone). a zreszta jak juz masz cos zmielone to czym sie rozni sproszkowane wapno czy jakies inne witaminy.
Naucz gekony jesc to co wszyscy im podaja... wapno itp..

BTW juz rozne diety i udziwnienia slyszalem no ale zeby skorupki jaj .. buuuehhehe :-)

Pozdro

michał nierodzik
14-07-2012, 07:36
Lepiej nie jeszcze sie pokaleczy

42d3e78f26a4b20d412==