PDA

Zobacz pełną wersję : kropki



Kobra
23-06-2012, 12:22
niedawno kupiłem samice mojemu samcowi miała malutkie białe kropeczki przeszła wylinke i kropeczki znikły lecz po pewnym czasie wróciły w mniejszej ilości i zaraziły samca czy to jakaś choroba na samym początku kiedy dopiero kupiłem samca też miał takie kropki ale po kilku wylinkach znikły czy teraz też tak będzie czy to choroba?????(te kropki są białe i malutkie niema ich dużo ok 20 na jednym gekonie)

Wojciech
23-06-2012, 13:35
wydaje mi sie ze jest to albo pozostalosc po wylince albo zapoczatkowanie wylinki najprawdo podobniej
pozdrawiam

Bekkon
01-07-2012, 00:23
ja tez dokupilam niedawno samca...jest juz po wylince, ale kropki nie zniknely..pojawiaja sie w coraz wiekszej ilosci.. co robic?

pepre
01-07-2012, 13:11
czy te kropki sie ruszaja? czy moze te kropki sa tylko na luskach?(te male wypukle krostki na calym ciele geka)

Bekkon
02-07-2012, 06:52
no cos ty..wygladaja troche jak lupiez :) dzisiaj zauwazylam, ze w tych miejscach, gdzie bylo duuuuuzo kropek zeszla mu skora, ale to chyba nie jest wylinka, bo zeszlo tylko w tym miejscu, gdzie byl kropkowany :/ co to moze byc, kurde? zaczynam sie martwic, bo n dziwnie wyglada z takimi odstajacymi skrawkami skory...

pepre
02-07-2012, 11:18
chodzi ci o te kropki/plamki jak na tym gekonie na zdjeciu?
http://www.exo-fauna.com/GALLERY/DSCF0007.jpg

Bekkon
02-07-2012, 11:57
nie!!!! moj gekon jest normalny i nie chodzi mi o wypustki na jego ciele!!!!!!!!
chodzi mi o biale plamki, takie jak ma czlowiek, gdy mu od opalenizny skora schodzi....gromadka takich malych bialych plamek i w tym miejscu schodzi skora, ale nie jest to wylinka, bo schodzi tylko w tym jednym miejscu i wisi potam tak smetnie......ehhh

Hari
04-07-2012, 11:55
Moze ma jakiegos grzyba. Najlepiej wrzuc tutaj fotke, albo napisz do dr Zajączkowskiego.

pepre
04-07-2012, 13:55
tylko nie lec od razu do dr. zajaczkowiesko, do gabinetu, bo moze sie okazac ze mu nic nie jest, a pan dr. itak cie podliczy. sprobuj zamiescic fotki, byc moze to nic takiego.
a jesli grzyb, tzn ze masz za wilgotno w terrarium i za zimno

Bekkon
05-07-2012, 00:11
skorki sie oderwaly i na razie kropki zniknely...zobaczymy, jak bedzie po wylince...a w terraz mam wilgotnosc i temperature ok...ja geke kupilam juz z kropkami :/

42d3e78f26a4b20d412==