PDA

Zobacz pełną wersję : Głodomory



Wojciech
02-07-2012, 02:32
Witam i mam do was takie drobne pytanko co sie dzieje z moimi gekami poprostu ile bym im nie dal jesc to one jedza wogule nie znaja umiaru ja oczywisicie uwazam i nie przekarmiam ich ale czemu tak jest za odpisy z góry dziekuje!!!!!!!! :)

Pozdrawiam

Wojciech
02-07-2012, 02:54
zapomnialem jeszcze dodac ze one nie sa mlode juz mialy wlasne dzieci:)))))) dziecak tez wcina ale to normalne!!!!!!!

PaWeL^
02-07-2012, 03:34
czesc

mój gek też nie zna umiaru - myśle ze one tak poprostu mają - kiedys podalem mu 3 dorosłe świerszczew - zjadł i mial nadal apetyt ale nie chcialem go przekarmiac i mu juz nie dalem - teraz jest juz dorosłym grubaskiem i podaje mu 2 konik polne co 2 dni :]

pozdro

pepre
02-07-2012, 04:50
gekony lamparcie, nie sa kameleony, ktore rzeczywiscie nie znaja umiaru i nadmierna ilosc jedzenia moze zaszkodzic. Gekon wbrew pozorom, zna umiar, i nie ma ryzyka ze sie go przekarmi i cos mu sie stanie. jedyne co moze se stac, co jednak nie jest grozne (moim zdaniem) to ze znudza mu sie swierszcze i na jakis czas, tydzien, dwa, przestana sie jedzeniem interesowac.

powyzsze dotyczy karmienia swierszczami. jezeli gekon zje zbyt duzo maczniakow czy drewnojadow, istneiej ryzyko ze sie zatka chityną(ich pancerzem).

Wojciech
02-07-2012, 05:00
no wlansie staram sie dawac jak najmniej maczniakow i drewnojadow

Hari
02-07-2012, 07:37
Nie martw sie. Te gady potrafia naprawde pochlaniac olbrzymie ilosci swierszczy. Nie przekarmisz go, najwyzej pojdzie mu wszystko w ogon i sam sobie zafunduje glodowke.

42d3e78f26a4b20d412==