PDA

Zobacz pełną wersję : UVB



pablo83vip
24-07-2012, 02:00
Repti Glo 2.0 Daylight Terrarium Lamp - 20W 60cm (UVB)-czy ta swietlowka bedzie odpowiedznia dla Gekona

Hari
24-07-2012, 02:48
Tak, lub Repti Glo 5.0. Wiekszej nie mam sensu dawac.

Korgan
24-07-2012, 06:11
masz to w FAQ aczkolwiek napewno 2.0 to za malo bo to stosuje się tylko u płazów.

Hari
24-07-2012, 06:32
To wytłumacz mi jedną rzecz...
Producent poleca świetlowke 2.0 dla: cyt. "węzy, płazów i wszystkich nocnych stworzen"
Dlaczego w FAQ jest napisane, ze 2.0 odpada? Nie rozumiem stwierdzenia: "(repti-glo 2.0 odpada, mimo że jest polecana m.in. dla gekonów lamparcich)". Skoro odpada to powiedz mi dlaczego? Nie mozna w FAQ umieszczac tylko prywatnej opinii jednej osoby.
Ktos to przeciez chyba wyliczył i poparł jakimis doświadczeniami, ze akurat ta dla gekona będzie odpowiednia i dlatego jest polecana przez producenta. Chyba, ze z kosmosu strzelił sobie: "2% UVB dla gekona lamparciego!"
Zgadzam sie, ze 5.0 tez moze być, ale napewno nie nalezy odrzucac 2.0. Nie zapominajmy, ze taki gekon w naturze albo w ogole unika słonca, albo łapie promienie zachodzącego słonca, kiedy juz słabo grzeje, a w terrarium chodzi przeciez o odwzorowanie w miare naturalnych warunkow.

Double
24-07-2012, 06:58
NO BO TO JEST TAK: 2% dla plazow, ktore wymagaja malego uvb, 5% zaleca sie dla gadow tropikalnych, a najwieksze, uvb 8% dla zwierzat pustynnych, poniewaz, jak to wszyscy wiedza na pustyni najbardziej sloneczko przygrzewa i daje tej witaminki D3 :) wyjasnil mi to kiedys pewien mądry pan który napisał FAQ o legwanach, i ja sie do tego stosuje, chociaz jak niektorzy sadza że "lamparty to tylko wychodza na piec minut na slonce, bo to zwierzeta nocne i nie potrzebuja uvb albo tylko jakiegos malutkiego procentu, skoro nie korzystaja z tego slonca " ale jak juz wielu madrych ludzi powiedzialo LEPIEJ ZAPOBIEGAC NIZ POZNIEJ LECZYC!!!!!!!!!!

Hari
25-07-2012, 13:21
Hmm... Double czy Ty w ogole dokladnie przeczytalas moj post? Nie odpowiedzialas na zadne moje pytanie, ani nie rozwialas moich wątpliwości. Po prostu powtorzylas częsc z tego, co je budziło.

Double
26-07-2012, 06:06
chole.... wie, Hari, czemu właśnie tak jest :/ nie jestem specjalista wiec ci na to nie odpowiem, podalam tylko fakty, jak powinno byc. no na chłopski rozum wydaje mi się że 2.0% jest po prostu za slaba dla gekona, ktory badz co badz jest zwierzeciem pustynnym

Konrad von Bushe Drożdże
26-07-2012, 07:41
stepowym:P

Double
26-07-2012, 08:38
noo wiecie o co chodzi, piaseczek, kamienie, sucha trawka etc nie chcialam tego dokladnie nazywac "stepem" :))))

42d3e78f26a4b20d412==