PDA

Zobacz pełną wersję : WAZNE PYTANIA!!!



Trunks
31-07-2012, 11:33
Dobra, słuchajcie, to jest dla mnie bardzo warzne i prosze o jaknajszybsze odpowiedzi

Mianowicie, mam gekona lamparciego, (na 90% osobnik męski) i w piatek będe miał samiczke, ona będzie miała ok 6-8cm ciała, moje pytanie brzmi czy one moga sie za jakies 1,5 roku rozmnażać???

A drugie pytanie brzmi, czy samiczke mam wpuścic od razu do terra w którym jest Stefan czy mam go wyjąć i poczekać aż sie samiczka zaklimatyzuje, jak Stefan na nia może zaragować, mam nadzieje że nie uzna jej za świerszcza i nie zaatakuje!!!!!!!

Błagam o jaknajszybsze odpowiedzi!!!!! Piszcie co wam przyjdzie do głowy!!!!

mark0wy
31-07-2012, 11:46
Stary dla Ciebie najwazniejsze powinno byc kupienie sobie slownika.
Pozadrawiam
Mark0wy

Trunks
31-07-2012, 12:00
fajnie, jak już skończyłes to spier*****

Wojciech
31-07-2012, 12:10
wiesz mysle ze mozesz odrazu wpuscic i mysle ze nie powinny sobie przeszkadzac o ile to bedzie parka bo jak wpuscisz samca do samca to .............................. heh lepiej nie mowic a tak na marginesie makowy po co te glupie komentarze jak nie wiesz albo nie chcesz napisac to sie wstrzymaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


pozdrawiam

Double
31-07-2012, 12:17
chmm to glownie zalezy jakiej wielkosci jest twoj samiec!! przy tak malej samiczce facet moze ja wziac za potencjalnego rywala a nie kolezanke. dlatego lepiej umiesc w terra jakies dodatkowe kryjowki zeby mloda lokatorka mogla sie chowac gdy bedzie zesrtesowana (a na pewno bedzie) i bardzo uwaznie obserwuj zachowanie samca. gdy bedzie ja atakowal, lepiej je rozdziel :/ moze lepiej poczekac az dorosna. swoja droga jak rozpoznales plec u takiego malego gekona na 100%???? temperatura inkubacji? bo to nigdy nie wiadomo przy takich osobnikach
a moze zle zrozumialam, ile cm ma samiczka RAZEM z ogonem?

Double
31-07-2012, 12:19
6-8 cm ciala tzn samego korpusu, bez glowy, czy z glowa??

Trunks
31-07-2012, 12:31
6-8 bez ogona
a płeć to widzialem jajka ale musze sie spotkać z dr. Pabijan i sie upewnić

mark0wy
31-07-2012, 12:52
Ej Trunks, Ty buraku, dla takich przegrancow ja Ty, Internet to naprawde ratunek przed zmiana fizjonomii.
M.

Double
31-07-2012, 12:53
!!!

Trunks
31-07-2012, 13:01
nie skomentuje tego

z tego co piszecie mam włożyc od razu samiczke do Stefana i obserwować? a co sie stanie jak zacznie sie dziac cos nie dobrego, mam przerwac i co dalej, gdzie ja ja mm wsadzić?

Wojciech
31-07-2012, 13:14
wpusc ja jezeli bedzie sie dzialo cos zlego to je rozdziel poczekaj az samiczka podrosnie i dopiero wtedy ja daj do stefana a jezeli bedzie spokuj w terra to zostaw ja i bedzie git

pozdrawiam

manter
31-07-2012, 13:17
witam ja mialem samca ok 15miesiecy i kupilem samiczke ok 10 miesiecy wposcilem i samiec zaatakowal samiczke i rozdzielilem je! ale po 2 godzina juz bylo wszystko w porzadku siedzialy pod jednym kokosem i sie zaprzyjaznily!
pozdrawiam

koksik
31-07-2012, 13:55
Manter co do tego co piszesz to jestem prawie pewien ze twoj smiec jej nie zaatakowal tylko chcial ja bzyknac:) u mnie bylo tak samo mialem samiczke ok pol roku potem wpuscilem samca i od razu ja bzykna:)
Trunks a co do twojego problemu to jezeli samiec jest juz dorosly a samiczka mloda to nie radze ich laczyc, poniewaz jezeli samiec ja wykozysta i samiczka zajdzie w ciaze to moze zdechnac przy porodzie, ja mam dorosle dwie samiczki i samca i trzymam je razem i mam jeszcze dwie samiczki high yellow ktore sa jeszcze mlode maja ok 17 cm i trzymam je zdala od samca juz ok 3 miesiecy, mam nadzieje ze jakos sie jasno wyrazilem:)

Trunks
31-07-2012, 13:56
ale zrobił jej coś?

(zapytałem dr. Zajączkowskiego o pomoc, zobaczymy co mi doradzi)

koksik
31-07-2012, 13:59
kurce jaka szybka reakcja:) chodzi ci o to czy ten samiec ktorego wpuscilem do samicy jej cos zrobil?? jesli o to ci chodzi to powiem tak: zrbil jej cos, jajka:)(tnz. zaszla w ciaze:)

Trunks
31-07-2012, 23:00
koksik moje pytanie dotyczyło wypowiedzi mantera, szybciej o kilka sekund napisaleś swojego posta i sie zlały :P


czyli z tego co mówicie istnieje prawdopodobieństwo że ją zaatakuje, ale czytałem w jakims opisie że to sie zdaża bardzo żadko, a czy samiec nie pozna że to samica bo zapachu i ubarwieniu?

manter
02-08-2012, 03:16
hehe u mnie samiec to samo zrobil!! tylko ze z jajeczka nic nie wyszlo:-(((

manter
02-08-2012, 03:19
o to sie nie martw maja swoje sposoby na rozróznianie sie!! a u mnie to nic nie zrobil tz nie skaleczyl jej!

Bekkon
02-08-2012, 03:44
jak wpusilam samca do mojej samiczki, to najpierw sie pogryzly, samiczka nawet tego niedojde zrzucila z polki!!1 przez 3 dni byly na siebie obrazone, ale potem chyba doszly do porozumienia...chociaz klotnie malzenskie sie od czasu do czasu zdarzaja :)))))

Trunks
02-08-2012, 05:24
dobra, mam samiczke ale samca wyjąłem, niech przez pierwsze 2 h sie samiczka zapozna z terenem (jako tako) potem wrzuce Stefana...

Trunks
02-08-2012, 07:19
no więc pierwsza reakcja Stefana to było przez 2min patrzenie sie z ogonem w górze machając nim z lewo i w prawo...teraz krąży niedalego panienki ale nic jej nie robi, nie zaczepia sie, wydaje mi sie że będzie pokój :)))

42d3e78f26a4b20d412==