PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna czkawka po wapnie



Konrad von Bushe Drożdże
01-08-2012, 12:04
Od pewnego czasu kiedy daje doustnie mojemu ok 3-letniemu gekonowi wapno w plynie Calcium, gek zachowuje sie po nim dziwnie. Po podaniu wapna dostaje cos jak czkawki z dziwnym odglosem cichego skrzęknięcia. Nie wiem czy sprawia mu to bol, nie wyglada, bo normalnie spaceruje tylko ma ta czkawke. Takze ma przyspieszony oddech. Dostaje ok 3 kropli nierozcienczonego wapnia (wet uwazal ze nierozcienczone moze byc) wprost do pyszczka. Wie ktos jaka jest przyczyna tego zachowania? Za duzo dostaje na raz?

Krzysztof.W
01-08-2012, 12:39
Zaprzestań podawać wapno, bo może już przedobrzyłeś. Starsze osobniki już nie potrzebują aż tyle wapna do prawidłowego wzrostu, a mogłeś już niechcący zafundować zwapnienie żył zwierzakowi.
Pamiętaj ze z miłości i kota można zagłaskać na śmierć :).

Pozdrawiam Krzysztof.W

Konrad von Bushe Drożdże
01-08-2012, 12:50
Krzysztofie ale moj gekon mial krzywice i ma troszke powykrzywiane nozki ( nie moja wina takiego juz kupilem) i wg weta on potrzebuje duzo wapna. Nie chodzi na "lokciach" ale z tylnymi nogami jest cienko, reszta ok. Dlatego zalezy mi na tym wapnie... Skoro mowisz ze moze sie nabawic zwapnienia zyl to nie za dobrze. Jednak nie moge definitywnie zrezygnowac z wapnia. Moze dawac mu rzadziej i rozcienczony z woda?

Krzysztof.W
02-08-2012, 10:43
I właśnie tak uczyń.

Pozdrawiam :)

kojek
20-08-2012, 08:37
Podawaj mu rozcieńczone wapno około 2 razy na tydzień po 2 krople!!I jest jedna zasada której warto sie trzymać jak otwierasz gekusiowi pysk (bo rozumiem że otwierasz skoro dajesz mu do pyska ) to nie wlewaj mu do gradła lecz na język pierw jedną kropelke wypuść go niech pochodzi i tak pokolei!i jak trzymasz gekusia przy podawaniu wapna w płynie nietrzymaj go pod pyszczkiem bo to mu utrudnia przełykanie!!
ps:to takie wskazówki bo niewiem jak go trzymasz itd.

Konrad von Bushe Drożdże
20-08-2012, 13:37
Nie otwieram mu pyska tylko wpierw mocze pyszczek leko woda, a jak gekon zacznie sie oblizywac to kropelka na jezyk i wsio:) 2 razy na tdzen wg mnie za duzo, wczesniej dawalem rzadziej. gekon ma juz 3 lata, dorosly jest:)

42d3e78f26a4b20d412==