PDA

Zobacz pełną wersję : PARE pytan do.....



ziu
04-08-2012, 02:59
Witam mam pytanko! Czy mozna mlodego lamprata wziasc na kapiel sloneczna jak widze ze zbliza sie wylinka(zciemniala mu skora)
czy moze mu to zaszkodzic??

I jeszcze jedno moj gekon ma problemy z polowaniem :P mam chyba za male swierszcze bo jak wposzcze delikwenta do terra
to od razu sie chowa pod kore kokosowa!! W wielu opisach czytalem zeby w terra zablokowac wszystkie zakamarki przed swierszczami
ale to chyba nie mozliwe!!

p.s a i na malego gekonka (8-9cm) lepiej narazie trzymac go w malutkim terra czy w duzym?? czy nie ma to roznicy??

trials
04-08-2012, 03:15
ja bym go nie brał bo on i tak UV nie potrzebuje a jest to zwierze nocne więc raczej nie będzie to dla niego jakaś atrakcja...

ziu
04-08-2012, 03:35
jak to nie potrzebujeUV??? wydawalo mi sie ze wlasnie najwiecej potrzwebuja jak sa mlode??? to jak to jest w koncu???

Kisiell
04-08-2012, 05:23
potrzebuje !! poniewaz jak nie bedzie mial to moze dostac krzywicy!!
Jak ci nie sprawia problemu to mozesz co jakis czas go brac!!
Ale tez potrzebuje duzo witamin i wapnia!!

Trunks
05-08-2012, 04:12
jedni mówa że potrzebuje a inni że nie potrzebuje, jak zwykle prawda leży pośrodku. Gekony sa nocnymi zwierzakami - to fakt - ale wychodzą wieczorem z norki jak słońce zachodzi więc ostanie promienie UV dostają (świetlówka 2.0). Ale krzywice mozna też zapobiec podając gekonowi fosfor, wapń i witaminy, no i zrdowe świerszcze najelepiej z własnej hodowli.

Black
05-08-2012, 15:46
Jesli chodzi o branie teraz na slonce to wedlug mnie nie jest to dobry pomysl:/ Rozumiem ze ma 8-9cm to tym bardziej. Zapobiegac krzywicy mozesz tez za pomoca wapnia i witamin 2x w tyg. Calcium patenthonciu + Vibowit na zmiane (nie mieszac razem!)
Co do tych swierszczy to gek se poradzi jesli swierszcze sa odpowednie, nie moga byc bardzo duze ale nie tez zamale. Takie zeby do pyska sie mu miescily na 2-3 ruchow szczeka:) A te zakamarki to musle ze chodzilo o to ze swierszcze uciekaja z terra i moglo chodzic o zatkanie wszystkich wyjsc. Nie wiem gdzie to przeczytales?! Jak mozesz to zacytuj cale zdanie. To ze swierszcze sie chowaja to normalne ale przychodzi chwila ze wychodza na przeciw gekonowi:)
Proponowal bym geka 8-9cm trzymac w mniejszym terra co wlasnie ma swoje plusy z polowaniem. Ni musi chodzic szukac i lapac w nieskaczonosc. Niektorzy twierdza ze moze byc odrazu duze ale sa tez opinie ze moga sie nie odnalesc czy ździczec (jak palnelem glupote to prosza o poprawke!). Osobiscie proponuje male narazie terra 30x40x30 (wymiary przypuszczalne)
Nie trzymaj go na piasku przypadkiem!

kojek
20-08-2012, 08:21
Moim zdaniem lepiej trzymać gekona w mniejszym terrarium łatwiej mu będzie łapać świerszcze!!Powiedział mi to weterynarz i hodowca lampartów ja równiesz mysole że ma to wielki plus!Ja mam gekona 16-17cm w terra 60dłu/30szer/50wys!!I niedługo zamierzam kupić mu partnerke i tak do 20-22cm zostaną w tym terrarium!!Potem kupie im terrarium większe tak około 80/60/50 i może dokupie jeszcze jedną samice ale to sie okaże!!W każdym bądz razie najpierw małe terra potem większe

42d3e78f26a4b20d412==