PDA

Zobacz pełną wersję : brak apetytu, dziwna kupka..



ziu
08-08-2012, 05:03
Witam cos dziwnego dzieje sie z moim gekonem! Nie chce jesc juz chyba z tydzien! CZy to normalne widzialem zeby raz jadl odkad go mam! Zrobil normalna kupe potem zadka zolta! i teraz to chyba nie je! Normalnie reaguje na wode, czasem lize a czasem atakuje palec wlozony do terra! wiec chyba to nie jakas choroba chadza tez wieczorkami ale duzo tez wygrzewa sie z zamknietymi oczami a swierszcze olewa! Moze on ich nie widzi???

Pozdrawiam i prosze o opinie!
Thx

Trunks
08-08-2012, 06:07
jak podajesz świerszcze? Spróbuj wpuścić świerszcza do terra jakieś 10cm od niego i lekko je trykać, az sie ruszą, gekony reaguja na ruch, mój tak zawsze łapie

ziu
09-08-2012, 02:22
on jest jakis dziwny podaje tak jak ty ale nie reaguje tylko sie wypalal pod lampka!!
Ja nie mam zadnych kabli grzewczych mat moze dlatego jak otwieram terra to jest b. duszno!! i uzywam zwyklej zarowki grzybka za 2,5 a gosc w kakadu mowil ze takie wlasciwego ciepla nie daja i zeby kupic nightGLO??? jak to jest moze wylinka ale to juz trwa z tydzien!! POMOZCIE!! wczoraj tak jakos dziwnie wygladal jak by w folia byl owiniety!! ile trwa powrot do siebie po wylince???

Trunks
09-08-2012, 06:29
jak wygląda bardzo blado to lada chwila będzie wylinka, zprawdź jaka masz wilgotność w terra i temp. i zobacz gdzie mu najlepiej będzie zrzucac skóre, jakieś kanty, coś, byle ostre ale nie za bardzo żeby go nie uszkodziły, i chyba zmień żąrówke kup jakąś specjalistyczna do terrariówja mam 75W firmy EXO TERRA (Day Glo)

Konrad von Bushe Drożdże
09-08-2012, 08:30
I koniecznie kup kable grzewcze lub mate. W terra jest na pewno za niska temperatura.

ziu
09-08-2012, 12:26
ma duza temp do 35C pod zarowka!!

Trunks
09-08-2012, 12:59
ale podłoże w sumie tez powinno być ciepłe...

ziu
09-08-2012, 13:18
nagrzewa sie zarowka jest bardzo blisko podloza

Konrad von Bushe Drożdże
09-08-2012, 13:53
Gekony lubia siedziec w kryjowkach a nie przy zarowce, twoj pewnie siedzi w kryjowce ktora jest zimna bo nie dochodzi do niej cieplo z zarowki ani ciepli z kabli lub maty. Dlatego wyamagane jest do lamparcich mata lub kable, ogolnie podgrzewanie od dolu.

Trunks
10-08-2012, 11:23
a tak offtopicowo zadam takie pytanie dotyczące maty i kabli skoro juz jesteśmy przy tym temacie:
Mam zamiar zrobić ścianke w terra, i jednocześnie kąt terrarium na dole zamontowac na stałe, taki domek z kamieni piaskowca (grubych), duży kamień na dno, jako tak jakby podłoże, i takie same grube kamienie na 2 ścianki i zadaszenie ( ;-) )i stąd rdzi sie moje pytanie, ponieważ nie podłoże pod ten kamien na dole kabla chyba że na stałe, jak jeszcze moge ogrzać dno kryjówki?

Mam nadzieje że wyraziłem sie dostatecznie jasno ;)

Exo-Fauna
10-08-2012, 12:42
moze spróbowac wywiercic otwor w kamieniu i tam wepchnąc kabel ;)

Trunks
10-08-2012, 14:33
to jest piaskowiec, to mi sie pokruszy...

42d3e78f26a4b20d412==